Jak vybrat rohovou sedací soupravu s funkcí spaní?

01.10.2020

Rohové sedací soupravy do obývacího pokoje jsou mezi zákazníky velmi oblíbené již léta a dokonce nahrazují tradiční sedací soupravy, pohovky a gauče. Není na tom nic překvapivého, jelikož jsou nejen mimořádně funkční, ale také pěkné a stylové.

 

Rozkládací rohova sedací souprava – výhody

Rohové sedací soupravy rozkládací - Baumax.cz

Rohová rozkládací pohovka má mnoho výhod. Určitě bude skvěle vypadat v malých bytech, kde není oddělená ložnice. Během dne na ní můžeme pohodlně odpočívat a posedět s přáteli, večer se po rozložení promění v pohodlnou postel pro dvě osoby. V prostorných obývacích pokojích poskytují rozkládací rohové pohovky další prostor na spaní pro naše hosty.

 

Stojí za to přesně změřit jaká délka rohové pohovky bude ideální pro náš obývací pokoj. Pamatujme si, že by neměla blokovat průchod a ztěžovat pohyb po místnosti. Nesmí také způsobit, že interiér bude vypadat stísněně.

V malém obývacím pokoji je vhodné použít malé rohové pohovky o šířce nepřesahující 230 cm. Celkově její velikost nezabere více místa než typická pohovka, zato se na ni pohodlně umístí 4 lidé.

 

Velké rohové sedací soupravy do obývacího pokoje, zejména ve tvaru písmene U, vyžadují mnohem více místa. Při volbě takových pohovek musíme mít dostatečně velkou plochu, protože jejich rozměry přesahují šířku 3 m. Na oplátku dostaneme opravdu pohodlnou sedací soupravu na sezení a spaní, často se dvěma lůžkovinami s nastavitelnými opěradly a opěrkami hlavy a dokonce i područkami.

 

Jak vybrat pohodlnou rohovou sedací soupravu s funkcí spaní?

Rohové sedací soupravy- Baumax.cz

Při výběru rohové pohovky, která bude každý den sloužit jako postel, musíme zajistit, aby byla v rozloženém stavu stejně pohodlná jako vsedě. Největší obtíž může v tomto případě způsobovat nerovnost rozloženych dílů nebo rozdíly v jejich tuhosti. Skvělou volbou bude výplň typu Bonnell, která zajistí rovnoměrnou opěru během spánku.Konstrukce výplně z něj činí jednu z nejodolnějších a nejkomfortnějších. Některým uživatelům se však může zdát příliš tvrdá na spaní. Řešením může být použití vrchní matrace. Je to výrobek určený pro ty, kteří používají multifunkční nábytek. Matrace typu Topper vyrovná plochu rohové pohovky a zajistí zvolený stupeň tuhosti.

 

Rozkládací systémy v rohových sedacích soupravách

 

Každodenní potřeba rozložení rohové pohovky pro místo na spaní vyžaduje volbu rozkládacího mechanismu. Můžete si vybrat mezi několika stejně pohodlnými řešeními:

 

• Systém DL – vysouváme sedadlo a otáčíme opěrku,

• systém delfín – pojizdné sedadlo vysouváme a matrace umístěné níže vyndáváme nahoru

• pohovkový systém– zvedáme část pohovky, naklopíme opěradlo, čím se uvolní blokáda pro rozložení pohovky

• systém puma – sundaváme opěrkové polštaře, následně zvedamé sedák, který sklopíme dopředu a spací plocha se automaticky vysune.

 Rohové sedací soupravy rozkládací - Baumax.cz

 

Na vzhledu záleží. Moderní rohové sedací soupravy do obývacího pokoje musí také dokonale ladit se zbytkem místnosti a vybavením, které je v ní. Vhodného efektu dosáhneme pečlivým výběrem povrchové úpravy interiéru. Laminátová podlaha nebo zajímavé podlahové dlaždice zaručí trvanlivost podlahy a odolnost proti poškrábání. Rozkladaní rohové pohovky by nemělo podlahu tohoto typu poškodit.

 

Zveme vás, seznámit se s nabídkou rohových sedacích souprav internetového obchodu Baumax!

Zpět