Jak se ochladit v horkých dnech? Doporučujeme!

30.06.2021

Kuchyn- Baumax.cz


Léto se rychle blíží. Po dlouhé, šedé a mračné zimě se všichni těšíme na teplé letní dny. S jejich příchodem začne doba plavání v bazénu, zajímavé výlety a exkurze a blažená relaxace na zahradě. Při čekání na toto jedinečné období zábavy a odpočinku stojí za to si vhodně připravit domácí zahradu.
Již několik sezón dominuje na našich pozemcích rozvinutá zahradní architektura. Je těžké si dnes představit zahradu bez takových prvků jako jsou bazén, trampolína, altán, zahradní nábytek, lehátka, houpací sítě nebo sauna. Každý z těchto prvků je nedělitelnou součástí relaxace na zahradě.
Při navrhování zahradního prostoru často však zapomínáme na to nejdůležitější. A na co? Jde o stinné místo, které nám v horkých dnech umožní ochladit se a schovat před horkem. Jak se ochladit? Kde najdete úkryt, když nás hřejí sluneční paprsky? Poradíme!V tomto článku:
1. Dejte si chladnou koupel
2. Ukryjte se před sluncem
3. Hodně pijte
4. Využijte výhody klimatizace
5. Odložte fyzickou aktivitu na večer
6. Zastiňte okna
7. Vytvořte si mořský vánek
Dejte si chladnou koupel
V horkých dnech není nic lepšího než studená sprcha nebo koupání v zahradním bazénu. Studená voda tělo okamžitě ochladí, ale je třeba si uvědomit, že příliš nízká teplota vody může být pro tělo nebezpečná. Pokud je vaše tělo velmi nahřáté, neskákejte hned do ledové vody, protože by to mohlo způsobit tepelný šok. Dejte si vlažnou sprchu pro pocit osvěžení a blažené úlevy. Koupel v zahradě je komfort, který si můžeme dovolit čím dál víc. Zahradní bazény pro děti a dospělé jsou ideálním místem k odpočinku od letních veder. Výrobci zahradního příslušenství nabízejí velké možnosti, pokud jde o výběr správného bazénu. V obchodech najdete nafukovací bazény, bazény s kovovou konstrukcí a samonosné bazény. Jejich tvar, velikost a kapacitu můžete přizpůsobit velikosti zahrady a počtu lidí, kteří je budou používat.
Ukryjte se před sluncem
I když si rádi užíváme teplých paprsků slunce, někdy si od nich potřebujeme chvíli odpočinout. Proto stojí za to uspořádat na zahradě zónu, kde se každý – malý i velký – bude moci alespoň na chvíli odpočinout před intenzivním slunečním zářením. S pomocí přicházejí zahradní slunečníky, stany a zahradní pavilony. Zahradní stan nebo pavilon jsou vynikající ochranou proti nadměrnému slunečnímu záření a vytvářejí stín pro odpočívající uživatele. Fungují také skvěle jako přístřešek pro dětský bazén. Chrání tělo před přehřátím a pomáhá ochladit se v horkých dnech.
Pokud chcete odpočívat venku na svém oblíbeném křesle nebo na lehátku, ale nechcete být vystaveni slunci, můžete použít praktické zahradní slunečníky. Jsou ideálním způsobem, jak najít stinné místo na zahradě. Jejich nespornou výhodou je vysoká mobilita. Slunečníky se snadno instalují a nastavují. Mohou být použity jak na zahradě, tak během prázdninových výletů, například na pláži.

Kuchyn- Baumax.cz
Hodně pijte
Nejběžnější způsoby jsou nejčastěji přehlíženy nebo jednoduše zapomenuty. A přesto nic neochlazuje ani neosvěžuje tělo více, než pravidelné pití studené vody po celý den. Vědci stále upozorňují, že bychom měli v horkých dnech vypít až 2 litry vody. Dobře hydratované tělo si lépe poradí s vysokými teplotami. Místo vody můžete pít ledový čaj nebo mátový čaj. V horkých dnech je potřeba se vyvarovat syceným nápojům a džusům. Oba neuhasí žízeň a nepomůže se vám ochladit. Mohou však mít opačný účinek a vést k dehydrataci těla.
Spolu s vodou ztrácí naše tělo důležité minerály, takže je lepší v horkém počasí zvolit mírně mineralizovanou vodu než pramenitou vodu. Ten druhý nám nejen brání v doplnění nedostatků, ale dokonce vyplavují minerály z těla.
Pamatujte! Dehydratace a přehřátí je obzvlášť nebezpečné pro malé děti, starší lidí, chronicky nemocné a všechny ty, kteří mají sníženou imunitu.

Využijte výhody klimatizace
V mnoha firmách, kancelářích, obchodech a domácnostech je nainstalována klimatizace, která umožňuje snížit teplotu v místnostech během horkého počasí. Tento zázračný vynález má skupinu příznivců i odpůrců. Podle našeho názoru, když ji používáte rozumně, poslouží k tomu nejlepšímu. Pokud snížíte teplotu uvnitř místnosti, pamatujte na zlaté pravidlo, které říká, že teplotní rozdíl mezi vnitřním a vnějším prostředím by neměl být větší než 5 ° C. Pokud se budete řídit tímto pravidlem, vyhnete se nachlazení a onemocnění dutin.
Pokud nemůžete používat klimatizaci, zvolte ventilátor.

Zábava- Baumax.cz
Odložte fyzickou aktivitu na večer
Pokud jste milovníky fyzické aktivity a nedokážete si představit den bez intenzivního tréninku, zkuste to odložit na odpolední nebo večerní hodiny. Pokud se během horka více namáháte, může dojít k selhání fungování chladícího systému vašeho těla. A to hrozí úpalem. Nestojí za to riskovat a vystavovat se tak nebezpečným následkům. Cokoliv, co od vás vyžaduje větší fyzickou námahu, přesuňte do pozdního odpoledne nebo dokonce na večer, kdy teplota není tak vysoká – tzn. i menší riziko přetížení.
Pamatujte! Vysoká teplota není spojencem vašeho těla. I když jste milovníky slunce, tepla a léta, ujistěte se, že je vaše tělo správně ochlazené. Teplo může být opravdu nebezpečné a následky možného úpalu můžete pociťovat po dlouhou dobu. Neriskujte, vyhněte se nadměrným teplotám, ochlaďte se studeným nápojem.

Zábava- Baumax.cz
Zastiňte okna
Chcete-li snížit teplotu a zajistit, aby horko nebylo tolik obtížné, zastiňte okna. Zvlášť pokud směřují na jih. Teplo vstupuje do bytu okny, nahřívá interiér a působí dojmem dusna a nepohodlí. Záclony nebo rolety vám pomohou ochladit místnost a přežít léto ve městě. Díky nim ušetříte za klimatizaci.
Osvědčená praxe! Nečekejte, až se byt zahřeje sluncem. Hned ráno zastiňte okna a nechte je tak až do večera.

Vytvořte si mořský vánek
Ani ta nejlepší klimatizace vám nedopřeje na pokožce pocit chladného mořského vánku. Chcete-li pocítit takové osvěžení, stačí si pořídit doma ventilátor. Naplňte velkou misku kostkami ledu a položte ji vedle zařízení. Po zapnutí ventilátor vytvoří osvěžující mlhu, která vám přinese úlevu během horkých dnů. Je to jeden z nejjednodušších a zároveň nejúčinnějších způsobů, jak se ochladit v horkém počasí.

Zábava- Baumax.cz


Inspirujte sie !!!

white and multicolored beach ball brown wooden table and chairs brown rattan swing bench with cushions white table with chairs near balustrade
Bazény Zahradní nábytek Zahradní houpačky Balkon a terasa

 

Zpět