Hmyz v bazénu - jak se jej zbavit?

09.07.2021

Zakalená, špinavá voda v zahradním bazénu jistě nikoho nebude lákat ke koupání. Existují však způsoby, jak se s tímto problémem vypořádat. Vysvětlíme, co musíte udělat, abyste měli v bazénu čistou vodní hladinu, a to i při jejím intenzivním používání v létě.


V tomto článku:

1. Jak se zbavit larev hmyzu z bazénu?

2. Jak odstranit řasy?

3. Způsob čištění vody v bazénu

4. Zařízení, která pomáhají udržovat vodu čistou

5. Shrnutí - nejdůležitější informace

6. INSPIRUJTE SE !!! Bazény- Baumax.cz

Larvy komárů a další vnější znečišťující látky - jak se jich zbavit?

Pokud je voda v zahradním bazénu kontaminovaná (například larvami komárů), je třeba je odstranit vhodnými chemikáliemi. Tyto typy přípravků účinně narušují životní cyklus komárů a zároveň jsou bezpečné pro životní prostředí. Vytvářejí na vodní hladině tenký silikonový film, který odrazuje samice komárů od kladení vajíček a zabraňuje ulpívání kukel na povrchu vodní hladiny v bazénu.

Pozor! Aby ochránit zahradní bazény před nečistotami jako jsou: padající listí, větvičky, hmyz a jiné znečišťující látky zvenčí, doporučuje se v době nepoužívání bazénu, zakrýt jej speciální fólií. Na naších webových stránkách www.baumax.cz najdete v kategorii -  Příslušenství k bazénům různé typy krytů jak pro bazény s kovovou konstrukcí (Rámové bazény), tak i pro samonosné bazény.

Bazény- Baumax.cz

Řasy v bazénu - jak se jich zbavit?

Tvorbě řas v zahradním bazénu napomáhá slunečné počasí, vysoká teplota a znečišťující látky ve vodě. Řasy ve vodě jsou také ukazatelem toho, že je ve vodě příliš málo chloru. Výsledkem je, že se na stěnách a dně bazénu objeví kluzká zelená vrstva sedimentu. V této situaci odborníci doporučují použít zvýšenou dávku chloru (dvakrát nebo dokonce třikrát vyšší, než je norma) co nejdříve. Toto ošetření je nezbytné, protože řasy si „zvyknou“ na chlor a dokonce se stávají vůči tomuto přípravku odolné. V důsledku použití takové dávky chloru se sníží množství řas v bazénu nebo úplně zmizí.

ODBORNÍK RADÍ!

Chcete-li minimalizovat proces množení řas v bazénu, musíte pravidelně kontrolovat hodnotu pH vody - doporučená hodnota pH je v rozmezí mezi 7 a 7,4. Hodnotu pH lze změřit pomocí speciálních testerů a v případě potřeby zvýšit nebo snížit hodnotu pH pomocí speciálních přípravků, například ve formě granulí. Je také důležité udržovat doporučenou hladinu chloru v bazénu. Kromě toho je vhodné provádět profylaktickou dezinfekci pomocí přípravků proti řasám.

Bazénová chemie- Baumax.cz

Co dělat se zakalenou vodou v bazénu?

Pro odstranění zakalenosti vody, aby voda v bazénu byla znovu čistá, je třeba provést následující kroky.

Krok 1

Odstraňte nečistoty ze dna a stěn bazénu. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je bazénový vysavač.

Krok 2

Vyčistěte filtr v bazénu (více o typech čerpadel a filtrů níže).

Krok 3

Regulace hodnoty pH v bazénu - mělo by být neutrální (pH 7) nebo mírně zásadité.

Krok 4

Použijte zvýšenou dávku chloru

Krok 5

Přidejte speciální přípravek - tekutý koagulant. Spojuje se s jemnými nečistotami ve vodě a vytváří sraženiny (proces trvá cca osm hodin). Shromážděných nečistot se zbavíte pomocí bazénového vysavače.

Krok 6

Zapněte filtraci. Zbývající, jemné nečistoty zachytí filtrace (Bazénová filtrace).

Bazénová filtrace- Baumax.cz

Bazénová čerpadla a vysavače

Bazénová čerpadla a vysavače čistí vodu v zahradních bazénech mechanicky. V obchodech najdete mimo jiné bazénová čerpadla s kartušovou filtrací ( Kartušová filtrace ) a bazénová čerpadla s pískovou filtrací (Písková filtrace). Tyto dva typy se liší materiálem, ze kterého je filtr vyroben. Kartušová filtrace pro bazén je vybavena papírovými filtry. Oproti tomu v pískových filtracích voda protéká filtračním pískem vhodné zrnitosti a zanechává v něm všechny nečistoty.

Příslušenství k bazénům- Baumax.cz

Bazénové čerpadlo, bez ohledu na typ, by mělo běžet 3-4krát denně, pokud pokaždé čerpá celý objem vody v bazénu. Filtr by měl být navíc jednou týdně opláchnut. Pomocí bazénových vysavačů se snadno zbavíte nečistot ze dna a stěn bazénu. Kromě toho stojí za to použít bazénovou síťku na teleskopické tyči, která vám umožní posbírat spadané listí a jiné nečistoty z povrchu bazénu.

Shrnutí - jak se starat o vodu v bazénu?

 Bazén bude nejen ozdobou zahrady, ale také  v horkých dnech poskytne skvělé osvěžení, pokud o něj budeme správně pečovat. Pravidelně je potřeba odstraňovat všechny nečistoty a používat vhodnou bazénovou chemii v dávkách doporučených jejich výrobci.


INSPIRUJTE SE !!! 

Zahradní nábytek Zahradní lehátka
Bazény Příslušenství k bazénům Zahradní nábytek Zahradní lehátka

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

Zpět