Tipy na altány a zahradní domky

27.03.2022

Zahradní domky a altány jsou nejčastěji volenými prvky zahradní architektury. Zdobí interiéry zahrad a pozemků. Jsou nepostradatelným prvkem každého funkčního rekreačního prostoru.

Altány jsou nejen ideálním místem pro relaxaci a odpočinek, rodinná setkání a venkovní párty, ale také prostorem pro uskladnění zahradní techniky, zahradního nábytku a doplňků jako jsou grily, houpačky nebo houpací sítě.

Zahradní altán je jedním z nejžhavějších trendů nadcházející sezóny. Zjistěte, jaké zahradní domky a altány výrobci nabízejí, a jaké modely stojí za zvážení, vyberte si altán nebo domek na zahradu, který je dokonalý pro příjemné posezení a ochranu před sluncem během letních dnů .

Zahradní altány a pergoly- Baumax.cz


V tomto článku:

1. Co je zahradní altán a kdy se vyplatí jej vybrat do zahrady

2. Kdy se vyplatí umístit altán na zahradě

3. Zahradní altán -  co stojí vzít v ohled za připomenutí!

4. Co je zahradní domek a kde bude nejlépe fungovat

5. Pár tipů na uspořádání zahradního altánu

- Altán v rustikálním stylu

- Altán v glamour stylu

- Klasický altán

6. Proč se vyplatí vybrat altán pro aranžmá zahrady?Co je zahradní altán a kdy se vyplatí jej vybrat do zahrady

Současné navrhované altány jsou prvkem zahradní architektury, které se skládají ze střechy a lehkých prolamovaných stěn. Umístěné do zahrady slouží jako zóna relaxace, je místem posezení a setkávání s blízkými, místem pro grilování a odpočinek.

Charakteristickou vlastností každého zahradního altánu je jeho lehká konstrukce. Velmi často je altán pouze přístřešek, tj. samotná střecha umístěná na čtyřech podpěrách, chránící před sluncem a jemným letním deštěm. Moderní altány, které zdobí zahradu, se čím dál častěji svým vzhledem odlišují od tradičních zahradních domků a mají architektonicky propracované podoby. Tyto stavby jsou spíše dekorativním a designovým prvkem v zahradním prostoru než funkční místnosti na nářadí, neslouží ani pro uložení zahradní techniky, jako jsou sekačky, grily, zahradní krby, ale i zahradní nábytek, houpačky a houpací sítě.

Zahradní architektura včetně zahradního domku, ale i zahradni altány jsou designové prvky, které mohou měnit a aranžovat interiér zahrady.

Zahradní altány a pergoly- Baumax.cz

Kdy se vyplatí umístit altán na zahradě

Altány kvůli svému vzhledu jsou spíše místem k odpočinku a relaxaci na zahradě než místem pro skladování. Tyto stavby vám umožní vytvořit pohádkové aranžmá v interiéru zahrady nebo pozemku. Vyberte si zahradní altán, pokud chcete relaxační zónu zařídit moderně a designově. Můžete si vybrat hotové stavby nebo si je zkusit vyrobit sami. Obzvláště oblíbené jsou dřevěné modely s prolamovanými stěnami. Takový altán osazený krásnými a udržovanými rostlinami poskytuje v létě místo k posezení a odpočinek od horka a intenzivního slunce.

V nadcházející sezóně v zahradnictvích a hobby marketech najdete altány na čtvercovém, obdélníkovém, kruhovém, ale i pěti- či šestiúhelníkovém půdorysu. Všechny typy slouží pro stylové uspořádání domácí zahrady a jsou jejím krásným doplňkem .

Zahradní altán -  co stojí vzít v ohled za připomenutí!

Pokud se rozhodnete vyrobit si altán sami, pamatujte, že design altánu je nejdůležitější. Přesné míry a rozvržení vám pomohou dokonale sladit model altánu se stylem zahrady. Všechny prvky, materiály a nástroje potřebné k výrobě altánu najdete v našem zahradním centru BauMax. Nabízíme také široký výběr hotových modelů altánů, zahradních domků, ale i staveb jako je pergola. Ceny se odvíjí od velikosti stavby a materiálů.

Z dostupných materiálů, jako je dřevo nebo kov si můžete postavit altán na míru vašim potřebám. Vlastnoručně vyrobený altán do zahrady se stane jeho největší ozdobou a chloubou majitele. Při výrobě nebo výběru hotového altánu je třeba pamatovat na to, aby přizpůsobit jeho velikost dostupnému prostoru na zahradě. Je to důležité, pokud nechcete do zahradního prostoru umístit stavbu, která jej zahltí.

Zahradní altány a pergoly- Baumax.cz

Co je zahradní domek a kde bude nejlépe fungovat

Zahradní domky jsou o něco větší a masivnější stavby, které jsou velmi často jedním z nejdůležitějších prvků vybavení zahrady a parcely. Častěji mají podobu podobnou běžnému domu, poskytují také mnohem více možností uspořádání a využití. Slouží nejen k posezení, ale také jako místo pro skladování. Zahradní domky se vyrábí z různých materiálů, jako je dřevo, kov nebo plast. Dle provedení je můžeme rozdělit na: dřevěné zahradní domky, kovové zahradní domky a plastové zahradní domky.

Jsou skvělým doplňkem pro funkční a designovou zahradu. Umožňují zorganizovat prostor na zahradě a poskytují ideální úložný prostor pro zahradní techniku, nářadí, ale i zahradní nábytek a třeba i hračky pro děti.

Zahradní domky jsou také místem, kde můžete uspořádat rodinné setkání, narozeninovou oslavu nebo grilování s přáteli. Modely, které mají přístřešek nebo jsou vybaveny přídavnou krytou terasou, poskytují úkryt před intenzivním sluncem, vlhkostí v deštivých dnech a chladem za letních večerů.

Zahradní domek může být také skvělým místem na hraní pro děti. 

Zahradní altány a pergoly- Baumax.cz

Pár tipů na uspořádání zahradního altánu

Jak již bylo zmíněno, altány a altánky mají mnoho využití. Poskytují úkryt v případě rozmaru počasí a místo k odpočinku, a ty více zastavěné hodí se i pro uložení nářadí nebo některých rostlin.

Představujeme několik tipů na uspořádání altánu.

Zahradní altány jsou natolik univerzální stavby, že je snadno zakomponujete do vaší zahrady. Ozdobí zahradu v moderním, glamour, rustikálním nebo boho stylu. V závislosti na tom, jaké dekorace a doplňky zvolíte při výzdobě, takový styl aranžmá získáte.

Altán v rustikálním stylu

Rustikální styl je nejčastěji používaný k úpravě zahrad. Rustikální zahrada je mimořádně atmosférická a útulná. Vyskytující se v ní prvky dekorů, dekorací, nábytku a doplňků jsou převážně ze dřeva, kamene a přírodních materiálů, jako je len a bavlna. Dřevěný zahradní nábytek je nejen elegantní a mimořádně atmosférický, ale také velmi funkční a odolný. Chcete-li ve své zahradě zdůraznit rustikální styl, vyberte si k ozdobení dřevěného nábytku stylové lucerny, makramé, útulné polštáře, deky a koberečky. Rustikální styl dává spoustu možností aranžmá.

Altán v glamour stylu

Styl glamour je přepych a neobvyklý design. Chcete-li svůj altán zařídit v tomto stylu, zvolte pro dekoraci třeba skleněné, zlacené nebo postříbřené svícny, prošívané polštářky, čalouněný zahradní nábytek, křišťálové květináče a vázy. Vhodné aranžmá a využití dekorací je klíčem k úspěchu v podobě útulného odpočinkového koutku na zahradě. Úžasný vzhled altánu získáte vhodným osvětlením. Využijte nejen zahradní lampy, ale rovněž atmosférické svíčky a lucerny. Takto vyzdobený altán v hlavní roli bude největší ozdobou vaší zahrady

Klasický altán

V případě klasického altánu stojí za to ozdobit prolamované konstrukce pomocí živých květin. Skvěle se zde budou hodit různé druhy popínavých rostlin, které efektně proplétají konstrukci altánu a tvoří z něj zelené zákoutí. V takto upraveném altánu strávíte pouze příjemné a idylické chvíle.

Pergoly- Baumax.cz

Proč se vyplatí vybrat altán pro aranžmá zahrady?

Altán je jistě dobrý nápad, pokud potřebujete na zahradě místo k příjemnému odpočinku v elegantně řešeném prostoru. Přístřešek altánu vám nabídne příjemný stín v horkých dnech a úkryt během nepříznivého počasí.

Jeho výzdoba, přizpůsobená potřebám a vkusu majitele, učiní z altánu prostor pro pohodlný odpočinek na zahrádce. Výběr altánů je opravdu velký, typy staveb jsou opravdu různorodé, takže si každý snadno najde model, který vyhovuje jeho individuálním potřebám a vkusu. Bez ohledu na to, zda zvolíte menší nebo větší model, získáte architektonický prvek, který jistě ozdobí zahradu a stane se oblíbeným místem odpočinku pro všechny členy domácnosti.

V naší nabídce najdete altány, altánky, ale i pergoly. Máme také široký sortiment zahradních domků, které mohou být vyrobeny jak z přírodních materiálů, tak i z kovu a plastu. Domek v závislosti na typu může být vybaven rovněž terasou. Ceny se odvíjejí jak od velikosti domku, tak provedení. Více produktů a informací ohledně našich výrobků najdete v našem internetovém obchodě BauMax. Zveme vás seznámit se s naší nabídkou.

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!

Jak zařídit zahradu kolem domu
Jaký koupit plynový gril?
Montáž terasových prken

 

Zpět