Dlaždice s květinovým motivem -nejzajímavější trend interiérového designu 2022!

18.04.2022

Obklady s rostlinnými motivy se v poslední době staly jedním z dominantních designových trendů a rázně vstoupily do interiéru domů a bytů. Jejich obliba stále roste a vše naznačuje, že rok 2022 bude ve znamení moderních květinových dekorů.

Přestože se květinové dekorace v nabídce výrobců keramických dlaždic objevují již velmi dlouho, nyní došlo v této kategorii ke skutečné renesanci. Obklady s květinovým motivem dominují v nabídce obchodů. Rozmanitost vzorů a barev je tak velká, že si každý milovník přírody najde to své. Dekorativní obklady s rostlinným motivem vytvářejí pohádkové aranžmá a jsou schopné oživit koupelnu či kuchyň. V moderních interiérech jsou módní zejména velké rostlinné motivy, ve vintage a provensálském stylu naopak převládají menší květiny, často v podobě opakovaných potisků na menších obkladech.

Pokud jste zvědaví, jaké novinky připravili výrobci keramických dlaždic díky pokročilé výrobní technologii, a co v současné době je trendy, zveme vás na cestu rozkvetlou krajinou obkladů s květiny a jinými rostlinnými motivy. Naši odborníci připravili ty nejzajímavější produkty a návrhy aranžmá s použitím dlaždic s květinovým a rostlinným motivem. Podívejte se na připravené inspirace, a vyberte obklady a dlažbu, které vám nejvíce vyhovují.

Obklady- Baumax.cz


V tomto článku:

1. Obklady s květinovým motivem - rozmanitost nabídky Bau Max

2. Obklady do koupelny s květinovým motivem

3. Obklady do kuchyně s květinovým motivem

4. Kolekce obkladů a dlažeb s rostlinným motivem do obývacího pokoje

5. Jaké barvy a materiály se hodí k dlaždicím s květinovými motivy?Obklady s květinovým motivem - rozmanitost nabídky Bau Max

Rostlinné motivy různých podob nás provázejí prakticky každé roční období. Současný design keramiky často odkazuje na přírodní a květinové motivy, a zákazníci je ochotně volí jako dekorace pro interiérový design. Zcela správně, protože s trochou citu pro design je možné tyto typy produktů v různých barvách použít v mnoha interiérech, a vytvořit tak atraktivní povrch stěn a současně i jedinečné stylizace.

Keramické obklady s rostlinným motivem jsou skutečnou rozmanitostí vzorů vybraných z nabídky polských a evropských výrobců keramiky. Jedná se jak o obklady do koupelny, obklady do kuchyně, tak i obklady do obývacího pokoje. Pokud chcete květinové motivy využít ve své koupelně, kuchyni či obývacím pokoji, určitě se podívejte, jaké série obkladů a dlažby s květinovým motivem jsou aktuálně dostupné v nabídce obchodu Bau Max.

Obklady do koupelny s květinovým motivem

Obklady s květinovým motivem si jistě oblíbí milovníci hrnkových květin a přírody. Tyto produkty vytvářejí v interiéru atmosféru vzdálené tropické džungle nebo barevné botanické zahrady. Obklad do koupelny s listy kapradiny, palmovými listy či motivem banánových listů je opravdovým hitem. Design a povrch obkladů s květinovým motivem se podobá ručně malovaným vintage tapetám. Obklady s květinovým či rostlinným motivem dokonale ozdobí koupelnu v klasickém, moderním, boho, retro a glamour stylu. Inspirace a možností uspořádání můžete najít na našich webových stránkách. Vybírat můžete nejen motiv a materiál, ale i tvar, rozměr a barvy dlaždic. Máme širokou škálu produktů, včetně dlažba v barvách, které doplní vzhled květinového aranžmá.


Pamatujte!

Obklady s květinovým motivem ano, ale s mírou. Koupelna či jiná místnost nesmí vypadat kýčovitě.

 

Obklady- Baumax.cz

 

Koupelna s rostlinným motivem se dá atraktivně uspořádat, vsaďte na obklad a aranžmá v provensálském či anglickém stylu. V prvním případě doporučujeme nástěnné obklady se vzorem květů levandule. V koupelně v anglickém stylu budou ideální dekorace s motivem květiny, jakou je elegantní, královská růže.

Možností a barev produktů pro koupelnu je samozřejmě mnohem více. Vyberte si do koupelny obklad s motivem, který se vám nejvíce líbí.

Zastánci mimořádně harmonického japonského stylu si v této kategorii jistě přijdou na své. Do koupelny inspirované tímto orientálním architektonickým stylem můžete zvolit obklad s květinovým vzorem třešňových květů. Jedná se o prvek interiérového designu, velmi charakteristický pro japonský styl. Tento motiv mají samozřejmě také doplňky a dekorace.

Jedním z často se opakujících motivů jsou listy květu známého pod názvem Monstera Deliciosa či Monstera Hollow. Jde o jihoamerickou rostlinu, kterou milovníci květin rádi pěstují ve svých domovech a bytech. Její mohutné listy s charakteristickými, velmi hlubokými řezy zná na pohled snad každý. Květina je tak oblíbená a uznávaná, že se stala inspirací také pro výrobce dlaždic, čeho výsledkem je design keramiky.

Dlaždice s motivy listů Monstera, stejně jako většina dlaždic a dlažby s květinovým motivem, se obvykle neprodávají po metrech čtverečních, ale jednotlivě či v sadách. To je dáno právě způsobem jejich uspořádání a počtem prvků použitých k dekoraci. Obvykle těchto produktů k vytvoření exotické rostlinné dekorace v koupelně nepotřebujete příliš mnoho. Vyberte si předem místo, například nad vanou nebo na protilehlé zdi, pak jaký tvar má mít tento ozdobný prvek, a dle toho zvolte počet potřebných kusů. Pomocí pár dlaždic s květinovým motivem je možné vytvořit opravdu působivé aranžmá. Není absolutně nutné, aby vaše koupelna byla celá obložená těmito dlaždicemi. V tomto případě, méně znamená více.

Možností motivů a barev produktů pro koupelnu je samozřejmě mnohem více. Vyberte si proto do koupelny obklad s motivem, který se vám se nejvíce líbí.

Obklady do kuchyně s květinovým motivem

Květinové obklady se v kuchyni objevují v podobě skleněných panelů nebo klasických keramických obkladů. Skleněné obklady do kuchyně nejsou novinkou, už několik sezón se používají pro dekoraci stěny nad kuchyňskou linkou.

Nejčastěji se opakujícím motivem v této skupině výrobků jsou květy magnólie, třešňové květy nebo divoký mák a sedmikrásky, díky kterým budete mít pocit, že trávíte čas v přírodě. Je možné samozřejmě najít i jiné motivy, jako například kámen či dřevo. Možností je opravdu spousta. Máme pro vás mnoho dekorů. Pokud nenajdete nic co vás zaujme, lze také použit vlastní motiv. Cena bude v tomto případě o něco vyšší, ale také získáváte originální, personalizovaný produkt. Ohledně zakázkové výroby kontaktujte nás, aby zjistit více podrobností. Rádi vám odpovíme na všechny vaše otázky.

Díky vysokým parametrům odolnosti a životnosti, lze skleněné panely používat i v bezprostřední blízkosti sporáku nebo indukční varné desky. Materiál je natolik odolný a pevný, že vydrží vysoké teploty.

Kolekce obkladů a dlažeb s rostlinným motivem do obývacího pokoje

Často kladenou otázkou je, kde, kdy a v jakém množství by se měly dekorativní obklady s květinovým motivem používat? Zda je to jen koupelna a kuchyň? Rozhodně ne. Dnes vám chceme nabídnout ještě jedno řešení. Exotické obklady budou skvěle fungovat také v obývacím pokoji. Chcete vytvořit elegantní a originální aranžmá? Vyberte na podlahu dlažby imitace betonu či dřeva, případně kámen anebo dřevěnou podlahu. Váš obývací pokoj bude nepřehlédnutelný!

Dekor s motivem květin může úspěšně ozdobit jednu ze stěn nebo oddělit konkrétní užitnou zónu. Tento mimořádně moderní design udělá z obývacího pokoje, stejně jako z koupelny, jedinečný a originální interiér.

Obklady- Baumax.cz

Jaké barvy a materiály se hodí k dlaždicím s květinovými motivy?

Obklady s květinovým nebo rostlinným motivem lze vyskládat do svislého nebo vodorovného pásu, který vytvoří působivou nástěnnou rostlinnou kompozici. Bude tím nejdůležitějším prvkem stylingu obývacího pokoje a každého, kdo jej navštíví, okamžitě upoutá. Proto stojí za to postarat se o jejich správné umístění - dobrým řešením bude stěna naproti vchodu. Obklady s květinovými motivy můžete ozdobit také celou stěnu. Nezapomeňte však na uměřenost. V tomto případě platí, že méně je více. Pro zjemnění a zklidnění celku se vyplatí zvolit jednotné barvy pro zbytek aranžmá obývacího pokoje. Květinové obklady dokonale ladí s jemnými barvami. Právě tyto barvy pomáhají zdůraznit krásu dekorativních motivů.

Více informací naleznete na našich webových stránkách. V naší nabídce najdete s ohledem na širokou škálu stylových obkladů a dlažeb s charakteristickými rostlinnými motivy, které odpovídají nejnovějším trendům bytového designu. Máme samozřejmě i další obklady a dlažbu, a také materiály potřebné pro jejich pokládku. Navštivte nás a přesvědčte se sami jaké nabídky jsme pro vás přichystali. Vaše koupelna, kuchyň, obývací pokoj či další místnosti získají díky nám nový, atraktivní vzhled.

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Jak rozlišit dlažbu od obkladů


Jak pokládat dlažbu - pokyny krok za krokem


Šestihranné obklady a dlažba do koupelny 

Zpět