Co potřebujete vědět o podlahových panelech? Průvodce před nákupem.

06.02.2023

Podlaha v domě nebo bytě je základem pro aranžmá a dokončení interiéru. Po mnoho let ji nebudeme měnit, takže výběr podlahy musí být dokonale promyšlený a sladěný se dveřmi a schody. Můžeme mít podlahu, jakou si jen přejeme. V chladném klimatu s příchodem deštivého podzimu a zimních mrazů nejlépe bude fungovat dřevo a jeho imitace.

Obývací pokoj- Baumax.cz


V tomto článku:

1. Jak si vybrat podlahové panely?

2. Vinylová panelová podlaha

3. Estetická povrchová úprava panelové podlahy


 


Jak si vybrat podlahové panely?

Panely jsou nejodolnějším typem podlahy, které se snadno instalují a udržují v čistotě. Volba vhodného typu panelu závisí na místě, kam je chceme umístit a na intenzitě provozu. Každá podlaha tohoto typu má přiřazenou třídu oděru. Panely označené AC5 mají nejvyšší odolnost a jsou určené zejména pro veřejné budovy s velmi vysokou intenzitou provozu. V domácnostech největší zátěži jsou vystaveny podlahy na chodbách, v dětských pokojích a obývacím pokoji. Podlahy ze tříd AC4 a AC3 mají dostatečnou tvrdost a odolnost, aby nám sloužily mnoho let.

Při výběru podlahových panelů musíme vzít v úvahu velikost místnosti. Umístěním jednotné podlahy v celém bytě se prostor vizuálně zvětší a integruje. Pokud máme malou plochu je lepší zvolit světlé dřevo: jasan, dub a bříza. Lépe budou vypadat studené nebo neutrální odstíny. U velkých ploch útulnost dodává dřevo v tmavších teplých barvách. Pomůže také pravidlo, že moderní, barevné aranžmá interiéru vyžaduje tmavší pozadí v podobě výrazné barvy podlahy. Pro interiér zařízený v pastelových barvách je vhodné zvolit podlahu v obdobně decentním odstínu. Totéž platí, pokud jde o styl: v tradičním interiéru budou vypadat lépe podlahy s klasickým vzorem: lamely, dubová nebo jasanová prkna. V moderním interiéru bude vhodnější hikor (ořechovec), ořech a dokonce i panely napodobující beton nebo kámen.

Vinylová panelová podlaha

Vinylové panely se těší stále rostoucí popularitě. Jsou voleny především kvůli jejich trvanlivosti a odolnosti vůči poškození - budou skvěle fungovat v domácnostech, kde jsou přítomni domácí mazlíčci. Vinylové podlahy v dekoru přírodního dřeva dokonale zapadají do trendů interiérového designu. Suky nebo přechody textur způsobují, že panely vypadají jako skutečné dřevo. Vinylové panely lze instalovat také v kuchyni a koupelně - jsou totiž odolné vůči vlhkosti.

Moderní kuchyně a jídelna- Baumax.cz

Estetická povrchová úprava panelové podlahy

Každá podlaha potřebuje dokonalý povrch, aby těšila zrak svým vzhledem. Panelové podložky se používají k odhlučnění a izolaci desek od země. Jsou nezbytné, pokud se chcete vyvarovat klepání při chůzi po panelech.

Soklové, prahové a dilatační lišty chrání a maskují hrany u stěn a kolem prahu. Laminátová a vinylová prkna pokládaná technikou plovoucí podlahy jsou namáhána a jsou v pohybu. Aby předejít deformaci je potřeba velké plochy rozdělit na menší, pomocí dilatačních pásků.

Ti, kteří se rozhodnou zakoupit laminátovou podlahu, zveme rovněž seznámit se s našimi následujícími kategoriemi:

- příslušenství pro montáž podlahy,

- dokončovací profily a příslušenství,

- elektrické nářadí,

- měřicí nástroje,

- ruční nářadí a příslušenství, kde najdete potřebné během práce příslušenství a nářadí.

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Podlahové panely pro podlahové vytápění – co byste o nich měli vědět


Pro jaké interiéry jsou vhodné světlé podlahové panely?


Podlahové panely jako parkety 

Zpět