Pro jaké interiéry jsou vhodné světlé podlahové panely?

18.12.2021

Podlahové panely a desky jsou výrobky, které se v poslední době staly jedním z nejvíce popularních dokončovacích materiálů mezi majiteli bytů a interiérovými designéry. Podlahové panely jsou k dispozici v různých vzorech, odstínech a provedení. Dřevěné výrobky, zejména bílá barva podlahových panelů, může nejen interiér zesvětlit, rozzářit, ale také zatraktivnit.
Bohužel existuje obecné přesvědčení, že světlé podlahové panely je těžké udržet v čistotě. Mnoho Čechů se bojí zvolit světlý odstín podlahy kvůli možnému rychlému znečištění povrchu. Při použití světlých odstínů podlahových panelů se ve skutečnosti může jejich údržba ukázat o něco náročnější než v případě tmavých podlah, ale nemá cenu se jich vzdávat! Bílé, světle šedé a krémové podlahové panely mohou vizuálně zvětšit interiér a optický zvětšit prostor. Pokud prohlížíte dostupné na trhu nabídky světlých panelů a zajímá vás, jak poznat kvalitní výrobky, doporučujeme vám přečíst si náš článek.

 


V tomto článku:
1. Jak vybrat kvalitní a zajímavý model podlahových panelů?
2. Podlahové panely a nejdůležitější parametry od výrobce
3. Světlá barva podlahy - pro jaký interiér?
4. Bílé podlahové panely - stojí to za to?Jak vybrat kvalitní a zajímavý model podlahových panelů?

Pokud jste se rozhodli pro panely a desky a hledáte pro vás to nejzajímavější řešení, měli byste pamatovat na to, aby se při nákupu neřídit pouze odstínem podlahy. Nestačí vybrat první podlahové panely dostupné v obchodě, jen proto, že odpovídají vašim barevným kritériím. Barva podlahových panelů je samozřejmě nesmírně důležitá, ale tyto výrobky by vám měly sloužit roky, takže jejich kvalita a přizpůsobení potřebám vaší domácnosti je nesmírně důležité. Na trhu jsou dostupné mimo jiné: vinylové panely, ke kterým máte k dispozici vzorníky vinylových panelů, laminátové panely, tradiční dřevěné podlahy a o něco levnější materiály podobné dřevu, které lze použít na pokrytí podlahy. Je velmi důležité, abyste si promysleli, jaký typ produktu potřebujete. Bude vaše podlaha položena ve frekventované místnosti, a pokud ano, v jaké? To vám umožní přizpůsobit výrobky odolné proti oděru konkrétním interierům. Další otázkou je, zda  plánujete instalovat podlahové topení - stojí za to vědět, že pro ně jsou nejlepší vinylové panely s click zámkem. Neméně důležitý je styl, ve kterém chcete  dokončit svůj interiér - ne každý typ panelů bude ladit s glamour stylem, stejně jako, ne každý materiál doplní rustikální styl aranžmá. Nezapomeňte také popřemýšlet jakou barvu bude mít nábytek do obývacího pokoje – správně by podlahové panely měly s ním ladit. Poslední otázkou je samotný design. Vinylové panely a laminatové podlahové panely mají obvykle bohatou nabídku vzorů, díky nimž i ten nejnáročnější zákazník najde něco vhodného pro sebe. Navíc je potřeba vědět, že některé produkty jsou dostupné pouze na objednávku, ale často se vyplatí počkat si na atraktivní vysoce kvalitní produkt.

 

 

Podlahové panely a důležité parametry od výrobce


Všechny podlahové panely dostupné v obchodech s nábytkem by měly mít podrobný popis základních parametrů produktů. Při výběru podlahových panelů do vlastního bytu nezapomeňte věnovat pozornost následujícím faktorům, které vám umožní posoudit predispozice vámi vybrané podlahy. Nejdůležitějšími faktory při posuzování podlahových panelů jsou především:
•    Třída oděru. Jedná se o parametr posuzující úroveň oděru podlahových panelů. Najdete ho v rozmezí od AC1 do AC5. Podlahové panely ve třídě oděru AC1 a AC2 naznačují poměrně rychlý oděr povrchu. Panely AC3 popsané výrobcem označují středně otěruvzdorné povrchy, zatímco desky třídy AC4 a AC5 jsou považovány za nejvíce odolné proti oděru. Třídy AC4 a AC5 jsou dokonalým řešením pro často používané povrchy, včetně těch, které jsou doporučovány pro veřejné prostory. Třída AC5 je zřídka volená pro soukromé domácí prostory, protože ani ty nejfrektovanější  domácí interiéry, jako jsou předsíně nebo kuchyně, nevyžadují takovou ochranu a trvanlivost, pokud jde o oděr výrobku. Tento typ podlah je obvykle poměrně drahý, proto se vyplatí zvolit pro domácí interiér maximální třídu s označením AC4.

•    Užitná třída nebo také třída zátěže z hlediska použití. Tento parametr je výrobcem označen číslicemi 2 nebo 3, z nichž 2 znamená vyhrazené  použití pro soukromé prostory a číslo 3 pro veřejné prostory. Druhé  v pořadí číslice označují sílu podlahy z hlediska intenzity provozu. Číslo 1 označuje podlahové panely  určené do prostorů s nízkým provozem, číslo 2 se středním provozem, zatímco číslo 3 je určeno pro místnosti s vysokou intenzitou provozu. Podlahové panely, které mají ve své nabídce například 2 a 3 označení, se perfektně hodí do interiéru jako je kuchyň, předsíň nebo obývací pokoj.

•    Součinitel tepelné vodivosti. Před koupí vysněné podlahy si zkontrolujte, jaký má součinitel tepelné vodivosti. Pokud plánujete podlahové vytápění, měli byste najít podlahové panely označené písmenem R, což naznačuje vysoký stupeň přenosu tepla.

•    Symbol V spára vám řekne, zda byly podlahové panely navrženy v technologii s ořezánymi hrany.

•    Výrobce - každý obchod s nábytkem spolupracuje s jinými výrobci, a proto někdy hodnotí jejich výrobky mírně nadhodnocené. Je velmi důležité, abyste správně vyhodnotili podlahové panely dostupné v nabídce obchodu s nábytkem, jehož služby plánujete využít. Před nákupem stojí za to vyhledat si hodnocení uživatelů na výrobce nebo na konkrétní podlahové panely, které jsou uvedeny na internetu. Objektivní hodnocení jsou vždy nejspolehlivějším zdrojem názorů.

•    Tloušťka, rozhodně stojí za to věnovat pozornost tomu, jaká ve skutečností je.

•    Podložky pod podlahové panely - nákup vhodných podložek je nesmírně důležitý z hlediska trvanlivosti a rovnoměrnosti povrchu. Každý obchod s nábytkem, který nabízí různé druhy podlah, nabízí podložky pod plovoucí podlahy speciálně přizpůsobené konkrétnímu druhu materiálu. Proto stojí za to zjistit, pro jaký typ podlahy je určena konkretní podložka, což vám umožní prodloužit životnost dřevěného povrchu.

•    Při výběru světlé barvy podlahy dbejte na detaily, jako jsou barevně ladící k podlaze soklové lišty. Obchod, kde kupujete podlahové panely, určitě také nabídne například dřevěné soklové lišty v barvě nebo dekoru vaší podlahy.

 

Světlá barva podlahy - pro jaký interiér?

Světlá barva podlahy se hodí téměř do jakéhokoliv typu místnosti. Slunečné barvy dodávají interiéru svěžest a samotná místnost vypadá o něco větší, než ve skutečnosti je. Bílou podlahu lze použít v kuchyni, obývacím pokoji a dokonce i v ložnici. Pokud bojujete s malým prostorem, tento typ podlahy je ideální. Světlý dub, bílé vinylové podlahové panely nebo světle šedé laminátové podlahy budou perfektně ladit s nábytkem v odstínech bílé, krémové, šedé a dřevěných dekorů čel vašeho nábytku. Bílá barva je extrémně univerzální, takže ji lze použít v bytech a domech navržených v glamour, moderním a skandinávském stylu. Nástěnné dekory nebo vícebarevné nástěnné obklady se perfektně hodí do bílých povrchů. Světlé podlahové panely budou ladit k jakémukoliv typu vybavení. K podlaze v decentních barvách můžete použít vícebarevné polštáře, deky, lampy nebo dokonce vícebarevný nábytek, protože k tomuto typu podlahové krytiny budou ladit téměř všechny interiérové doplňky!

 

 

Bílé podlahové panely - stojí to za to?

Bílé podlahové panely mají jistě výhody a nevýhody. Největší předností světlých podlah jsou jejich široké dekorativní možnosti a univerzálnost, stejně jako fakt, že opticky zvětšují místnost. Je však třeba si uvědomit, že tento typ povrchu vyžaduje o něco častější a důkladnější péči než podlahové panely v teplých barvách. Lesklé, bílé podlahy vytvářejí výjimečně luxusní a atraktivní vzhled, ale snadno jsou na nich vidět skvrny, prach nebo jiné nečistoty. Světlé podlahy jsou skvělým řešením pro lidi, kteří mají čas na pravidelnou údržbu takových povrchů.


NECHTE SE INSPIROVAT!

Nábytek do obývacího pokoje Capri Bílý Nábytek do obývacího pokoje Tiziano II Nábytek do obývacího pokoje Evora I Nábytek do obývacího pokoje Plank


 

 

Zpět