Co dát na komodu - dekorace

15.11.2021

Existuje mnoho nápadů na zajímavou dekoraci komody. Každý Čech má doma  alespoň jednu poličku, která je zdobena nádhernými figurkami, květinami nebo sbírkou knih uspořádaných v řadě. K dekoracím na komodu patří také sentimentální suvenýry nebo fotorámečky. V doplňcích a příslušenství je však potřeba být usmířenym. Je snadné přehnat s množstvím doplňků v našem domě. Výzdoba by měla být pouze doplňujícím prvkem interiéru, nikoli jeho dominantou.


V tomto článku:
1. Čím vyzdobit komodu v obývacím pokoji?
2. Zelené květiny na komodě v obývacím pokoji
3. Co dát na komodu? Fotografie a suvenýry z dovolené
4. Dekorace na komodu – stojící dekorace a doplňky
5. Dekorace na komodu není všeKomody v obývacím pokoji nebo ložnici jsou multifunkčním a velmi stylovým kusem nábytku. Obvykle mají několik zásuvek a jejich využití je rozmanité. Někteří dávají přednost uschovat v nich oblečení, jiní  spíše dokumenty nebo bytové doplňky. Tento kus nábytku můžeme umístit téměř do každé místnosti našeho bytu, takže stojí za to vědět, co dát na komodu, aby byl náš byt atraktivní, a samotná komoda upoutala zrak hostů a přátel. Pokud chcete poznat několik tipů na dokonalou dekoraci  komody -  přečtěte si náš článek.

 

Pohovky-Baumax.cz

 

Čím vyzdobit komodu v obývacím pokoji?

Před nákupem konkrétních dekorací nebo nalezením dekorativních předmětů, o egzistenci kterých jsme již zapomněli, nespěchejte s jejich rozložením a vyzdobením nábytku. Než začnete zdobit komodu, popřemýšlejte o tom, jaký efekt byste chtěli dosáhnout. To, jak navrhnete dekorace v interiéru, závisí především na vaší osobnosti. Jste minimalista nebo se rádi obklopujete zajímavými předměty v nespočetném množství? Jaký styl byste chtěli vytvořit ve svém interiéru? Nebo možná by měli dekorativní doplňky splývat s převládajícím uspořádáním místnosti? Měli bychom vyzdobit byt v moderním stylu úplně jiným způsobem než ve skandinávském nebo boho stylu.
 Další důležitou otázkou je udržování čistoty povrchu každý den. Utírání prachu z komody do obývacíhio pokoje, kterou jsme pokryli mnoha předměty, bude jistě složitější než péče o dřevěný povrch, na kterém stojí jeden nebo dva předměty. Zařízení a dekorace, jako jsou figurky nebo vázy, také vyžadují časté utírání prachu. Věnujte tedy pozornost dekoracím, které se tolik nepraší nebo jsou praktické a snadno se utírají.
  

  Odborník radí
Nedávejte na komodu mnoho drobných prvků, protože čištění nábytku bude opravdovou fuškou.

                                              

Pamatujte, že dekorativní bytové doplňky mohou změnit interiér vašeho obývacího pokoje nebo ložnice a ovlivnit vaší pohodu v místnosti. Proto stojí za to se  postarat o malé detaily, jako jsou moderní bytové doplňky, které mohou dát novou energii mnoha interiérům.

 

Komody- Baumax.cz


 
Zelené květiny na komodě v obývacím pokoji

Zelená vždy uklidňovala mysl. Je snadné dosáhnout úplné relaxace a klidu mezi vegetací. Existuje mnoho příznivců živých a umělých květin, bez ohledu na to, jaký druh si vybereme. Rostliny v květináčích budou vždy dokonalým doplňkem interiéru. Pro ty, kteří nevědí, co si dát na komodu, ale hledají velmi univerzální dekoraci - květiny jsou skvělou volbou.
Květinové motivy se objevují v mnoha provedeních. Nejen jako živé nebo umělé rostliny, ale také jako obrazy na plátně nebo jako zarámované otisky zelených listů, tolik módní v posledních sezónách. Všestrannost je velkou výhodou této dekorace komody. Květiny se hodí k jakémukoliv stylu v interiéru. Navíc můžete vedle květináče postavit různé ozdoby a každá z nich určitě zapadne do stylu interiérového designu.
Nevýhodou tohoto typu doplňků může být samotný způsob péče o živé rostliny. Každý druh rostlin vyžaduje jinou péči, takže po zakoupení rostlin určitě zjistěte, jak o ně pečovat. Pokud nemáte pověstnou ruku na květiny, můžete si vybrat buď umělé květiny, nebo umístit na komodu v obyvacím pokojí stylovou vázu a vložit do ní řezané květiny, jednou týdně zakoupené v květinářství. Pamatujte, že nábytek, jako jsou konferenční stolky do obývacího pokoje, některé obývací stěny do salonu a dřevěné stoly do obývacího pokoje, by měly být řádně zajištěny v místě, kde je umístěna živá rostlina. Pod květinač položte talíř nebo podtácek, aby se během zalévání nevylila voda na dřevěný povrch nábytku.

 

Komody- Baumax.cz

 

Co dát na komodu? Fotografie a suvenýry z dovolené


Tato možnost je ideální pro lidi, kterým záleží na dobrých vztazích s rodinou a přáteli a pro které jsou nejbližší tím nejdůležitejším v životě. Pokud jste osoba, která ráda exponuje fotografie z výletů nebo prázdnin v interiéru - umístění fotorámečku na komodu bude skvělý nápad. Na komodu v obývacím pokoji můžete umístit několik snímků z prázdninových výletů, svátků nebo fotografií s rodinou. Hosté často obdivují takovou výzdobu. A co víc - tento typ dekorace komody vnese do vašeho obývacího pokoje nebo ložnice spoustu tepla a pozitivní energie a zajistí, že vzpomínky zůstanou déle naživu! S komodou tedy zacházejte jako s malou galerií a vystavujte fotografie, které pro vás mají zvláštní význam.
Další možností je zdůraznit věci, jako jsou suvenýry - mohou to být moderní doplňky, které jsme si koupili na dovolené, nebo starožitné a rodinné památky. K uložení tohoto typu dekorace v obývacím pokoji se obvykle používají vitríny a  regály, ale některé z nich lze určitě vystavit na viditelném místě na komodě. Jedním z příkladů jsou starožitnosti, které se v poslední době vrátily do módy. Starožitné stolní lampy, postříbřené svícny nebo starožitné sběratelské předměty - to vše může dát interiéru jedinečný charakter. Samozřejmě se majiteli bytu musí tento typ dekorace líbit, protože ne každý má rád starožitné předměty. Pamatujte, že doplňky, které si vyberete, by měly odpovídat celkovému stylu místnosti. Nepřehánějte to s počtem prvků, zejména s těmi cennými - mnoho položek, které jsou pro vás důležité na jednom místě, může divák podcenit nebo vynechat.

 

Nábytek- Baumax.cz

 

Dekorace na komodu – stojící dekorace a doplňky


Další nápady na interiérové doplňky a výzdobu komody jsou stojící dekorace, které lze zakoupit v obchodě s bytovýmí doplňky, objednat online nebo je za výhodnou cenu získat na bleším trhu. Nejde o malé figurky, porcelánové slony nebo jiné náhodné předměty, které lapají prach. Na komodu stojí za to umístit větší, zajímavě řešené sochy, jako jsou: skleněné rostliny, sochy, sádrové masky nebo ozdobné dekorativní krabice. Tyto předměty často zdobí komody, zejména na veřejných místech, jako jsou ordinace, čekárny, advokátní kanceláře. Můžete přenést inspiraci do svého domova a použít tento typ dekorace ve svém vlastním moderním interiéru.
Pokud však nevlastníte takové vzácné předměty a stále přemýšlíte, čím vyzdobit  komodu, abyste svůj nábytek doplnili nízkým rozpočtem - zvažte nákup vonných tyčinek, aroma difuzérů nebo svíček. Vonné svíčky a vonné tyčinky jsou perfektní pro každý pokoj v bytě. Jsou univerzální, vnesou do interiéru svěží vůni a zároveň zaplní prázdný povrch komody.

 

Křesla- Baumax.cz

 

Dekorace na komodu není vše


Při vyzdobě obývacího pokoje a osvěžení interiéru jsou důležité nejen stojící bytové doplňky, ale také samotný nábytek. Pokud se vám vaše komoda zdá neatraktivní nebo její styl neodpovídá celkovému uspořádání interiéru - máme pro vás malý tip, kterým je výměna knoflíků / úchytek komody. Knoflíky a nábytkové úchyty se snadno vyměňují a instalace nových, drobných přislušenství může někdy úplně osvěžit kus nábytku. Tato malá změna vám pomůže zdůraznit styl interiéru nebo naopak úplně změnit původní design a učinit místnost více okouzlující nebo eklektickou.

 

Dekorace- Baumax.cz


Za pozornost stojí také místo přímo nad komodou. Pokud ve vašem obývacím pokoji není příliš mnoho obrazů, můžete nad nábytek pověsit zajímavé obrazy nebo zrcadla. Mezi další nápady, jak vyplnit prázdné místo nad komodou, patří připevnění poutavých hodin nebo instalace jedné police, na kterou lze umístit knihy. Můžete také použít další příslušenství, například: fotorámečky, závěsné květiny v květináčích nebo dekorativní lampy. To vše změní charakter dříve prázdného prostoru a místnost získá nové, originální akcenty.


Nechte se inspirovat!!!

Nábytek do obývacího pokoje Thin Nábytek do obývacího pokoje Berlin Nábytek do obývacího pokoje Sven V Nábytek do obývacího pokoje Fly Černá/Bílý

 

Zpět