Cihla na zdi v moderních úpravách

14.11.2022

Cihlové zdi se používají v interiérovém designu velmi často. Je to atraktivní a nadčasová dekorace interiéru. Cihla, i když je zdánlivě chladná a surová, může vytvořit mimořádně originální a atmosférickou místnost. Použití cihel je neodmyslitelné v případě loftového, ale také rustikálního aranžmá. Díky tomu, že může být použita jak v interiéru, tak v exteriéru, architekti ji s oblibou používají k aranžování domů, bytů, kanceláří a dalších užitkových místností.

Stěny obložené cihlou dodávají interiéru originální a poutavý vzhled. Není divu, že obklady imitace cihly jsou tolik populární. Také proto výrobci každý rok pečlivě připravují nové kolekce cihlových obkladů. Vzhled cihly se může značně lišit, proto pokud se pro tento dokončovací materiál rozhodnete, je třeba se seznámit s dostupnými možnostmi, ale i s provedením, a vybrat vzhled cihel, který bude nejvíce ladit do vámi zvoleného stylu aranžmá.

Cihlové obklady jsou dostupné v tolika vzorech a odstínech, že máme často problém vybrat vhodný typ zdiva a sladit jej s charakterem interiéru. Pokud jsi nejste jistí, jaké cihlové obklady vybrat, podívejte se na námi připravené zajímavé nápady a inspirace. Ukážeme vám, jak vnést do interiéru červené cihly, a s čím je potřeba kombinovat, aby bylo celé aranžmá jednotné a efektní.

Sádrové obklady- Baumax.cz


V tomto článku:

1. Cihlové obklady – co se vyplatí o nich vědět

2. Obklady imitace cihel - nádherný dekorativní dokončovací materiál

3. Dekorativní cihla -  jakou si vybrat na zeď?

4. Cihlová zeď v obývacím pokoji

5. Cihlová zeď v kuchyni

6. Cihlové zdi v kanceláři

7. S čím cihlovou zeď v interiéru nejlépe kombinovat?

8. Kolik stojí cihly na zeď?Cihlové obklady – co se vyplatí o nich vědět

Cihlové obklady patří do velké skupiny exteriérových a interiérových obkladů stěn. Jsou vynikající alternativou k tradičním dekoracím stěn a povrchovým úpravám. Zdobí fasády domů, zdi, sokly a ploty. A s cihlovou zdí se můžeme setkat nejen venku, ale i v interiérech obývacích pokojů, ložnic, kuchyní, předsíních a dokonce i dětských pokojích. Díky univerzálnosti cihel může být jejich využití opravdu široké. Je nutné vědět, že na trhu najdete cihlové obklady ze sádry nebo betonu, a to jak bez spárování nebo se spárou. Můžete také volit z množství barevných provedení. Mezi nejpopulárnější typy patří naše dnešní hrdinka - červená cihla na zeď.

Sádrové obklady- Baumax.cz

Obklady imitace cihel - nádherný dekorativní dokončovací materiál

Móda na červené cihlové zdi trvá už mnoho let a nic nenasvědčuje tomu, aby brzy pominula. V interiérovém designu se cihlový obklad používá jak v případě, když chcete ozdobit vybrané zóny či prvky v místnosti, tak k pokrytí celých stěn v místnosti.

Aranžmá s použitím cihlových obkladů dokonale koresponduje s moderním interiérem, ale stejně dobře vypadají třeba i v rustikálních interiérech. Pokud se rozhodnete pro červené provedení cihel, můžete je využít rovněž pro industriální a loftové interiéry, kterým dodají ten správný charakter. Dekorativní cihly, zejména ty ve světlém provedení, dokonale ladí do interiérů udržovaných ve skandinávském, retro a vintage stylistice.

Pokud použijete vhodný návrh a vyváženou stylistiku, můžete cihlový obklad použít prakticky v každé místnosti. Chcete aby zdobily kuchyň nebo koupelnu, není problém, je nutné jen vybrat odolný materiál a oblast, kterou chcete s jejich pomocí vyzdobit.

Cihla je materiál, který lze jednoznačně použít při zařizování kuchyně, jídelny, obývacího pokoje, koupelny, ložnice, ale i předsíně nebo schodiště.

Dekorativní cihla -  jakou si vybrat na zeď?

Asi mnozí z nás si pamatují doby, kdy se staré červené cihly potahovaly maltou a natíraly barvou, jelikož taková úprava byla považovaná za mnohem lepší aranžérské řešení. Doba se změnila a dnes znovu objevujeme potenciál červených cihel a vědomě se rozhodujeme je použít jako prvek dekorace a stylingu.

Cihlové obklady jsou velmi oblíbené, zjistěte, kde je vhodné je použít?

Sádrové obklady- Baumax.cz

Cihlová zeď v obývacím pokoji

Cihla v obývacím pokoji bude vypadat skvěle. Použitá jako dekorace na jedné ze stěn vnese do interiéru útulnou a industriální atmosféru. Jde o módní řešení, které často využívají interiéroví designéři v moderních aranžmá. Červené cihly dobře fungují v prostorných interiérech. Skvěle se hodí ke dřevu a kovu. V malých místnostech by se měly používat opatrně a s mírou. Tmavě červené obklady mohou interiér zmenšit. V malých obývacích pokojích proto doporučujeme použít cihlový obklad jen jako prvek dekorace stěny v odpočinkové zóně nebo pro obložení krbu. Níže uvádíme příklad uspořádání obývacího pokoje s použitím červených cihel.

Cihlová zeď v kuchyni

Kuchyně je druhá místnost, hned vedle obývacího pokoje, ve které se cihla používá poměrně často. Cihlová červená je perfektním pozadím pro dřevěný nábytek. Dá se ale s úspěchem kombinovat i s bronzovými nebo kovovými prvky. Cihla se v kuchyni obvykle používá pro obložení stěny za kuchyňskou linkou, tedy mezi horními skříňky a pracovní deskou.

Pokud zvolíte takové řešení, nezapomeňte vybrat pro aranžmá pevné a odolné obklady. Níže je návrh kuchyně dokončené pomocí obkladů s cihel. Dlažby použité v tomto aranžmá naleznete v nabídce našeho obchodu.

Dlažby a obklady- Baumax.cz

Cihlové zdi v kanceláři

Studovna, ateliér nebo domácí kancelář je dalším prostorem, kam se cihly perfektně hodí. Přestože se na první pohled může zdát, že aranžmá s cihlou v hlavní roli se do tohoto typu místnosti nehodí, po hlubším zamyšlení najdeme mnoho argumentů svědčících v jejich prospěch. Ušlechtilá, cihlová červená je perfektní barva do kanceláře. Cihly v této barvě dokážou vnést do interiéru důstojnou, elegantní atmosféru. Velmi často se zde používají tmavé cihly, které dokonale ladí s kancelářským nábytkem a vytvářejí pro něj atraktivní pozadí. Jak vypadá kancelář s cihlovými stěnami? Zde je ukázkové aranžmá.

S čím cihlovou zeď v interiéru nejlépe kombinovat?

Cihlový obklad na stěnu je produkt tak univerzální, že jej lze úspěšně kombinovat s mnoha různými materiály. Skvěle se hodí ke dřevu, ve spojení se kterým vytváří originální a nadčasové kompozice pro rustikální, klasické a moderní interiéry. Cihly s betonem tvoří duo v industriálním stylu a jsou tak skvělou volbou pro milovníky loftových interiérů. V kombinaci s keramickým obkladem se bude dobře prezentovat v moderních koupelnách a koupelnách v retro stylu.

Kolik stojí cihly na zeď?

Ceny materiálů a montáže se velmi liší. Pravá červená cihla stojí cca 500-2000 Kč za m2. Napodobeniny tohoto materiálu lze pořídit za mnohem atraktivnější ceny. Cena obkladů imitujících cihlu se pohybuje v rozmezí od cca 250 do 800 Kč za m2

Staré cihlové zdi nejen do domácích interiérů -  okouzlující atmosféru starých časů vytvoříte i v kanceláři, kavárně, restauraci…

Dokončení stěn v komerčních nebo kancelářských prostorách cihlovými obklady dodá těmto interiérům jedinečný charakter. Klima, které mohou červené cihlové obklady vybudovat, učiní z místnosti přátelské a atmosférické místo. Ideální pro společenská a obchodní jednání.

Cihla je materiál pevně zakořeněný v naší tradici. Je to materiál, jehož obliba po léta neklesá. Proto ji s oblibou využívají bytoví designéři, milovníci tradičních řešení a všichni, kdo chtějí vytvořit módní a jedinečné aranžmá. Podívejte se také na naše dlažby imitace cihly!

Pokud hledáte jedinečný dekor a provedení, ​​určitě navštivte naše stránky nebo některou z kamenných prodejen, kde jsme pro vás připravili širokou nabídku obkladů imitace cihly. Jen u nás najdete obklady v různých barvách a odstínech, včetně obkladů imitace cihly v tradiční červené barvě.

Dlažby a obklady- Baumax.cz

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Pokládka dekorativního kamene – betonové obklady imitace cihly


Moderní podlahové krytiny trendy a inspirace 2022


Jak zařídit úzkou ložnici


 

Zpět