Byt v odstínech šedé

17.03.2022

Moderní design interiéru předpokládá pohodlí, funkčnost a estetiku. Takové spojení není snadné získat, a tak vzniká mnoho otázek - jak si byt zařídit. Při zařizování interiéru je dobré volit univerzální řešení – díky nim bude případná změna uspořádání mnohem jednodušší. Je proto dobré vsadit na odstíny šedé. Jsou univerzální a lze je kombinovat s jinými výraznými barvy. Podívejte se, jak zařídit interiér v šedé barvě, tak aby byl atraktivní a jedinečný.

Pohovky- Baumax.cz


V tomto článku:

1. Univerzální šedá barva do každého interiéru

2. Mnoho odstínů šedé

3. Prvky vybavení, které mohou mít šedou barvu

- Povrchová úprava

- Nábytek

- Doplňky

4. Nejlepší odstíny do klasických interiérů

5. Šeda - různé odstíny pro moderní interiéryUniverzální šedá barva do každého interiéru

Interiéry v šedých barvách umožňují velkou flexibilitu a volnost uspořádání. Šedé interiéry nejsou vůbec nudné a jednotvárné – pokud je oživíme barevnými akcenty, celý byt bude vypadat útulně, a vy se budete cítit v interiéru velmi příjemně. Šedá se hodí k jakékoliv jiné barvě: bílá, černá, červená, zelená, a dokonce i pudrově růžová budou k ní dokonale ladit. Snadné je i sladění různých materiálů – velmi dobře vypadá přírodní dřevo, kov, sklo, a dokonce i umělé materiály. Samozřejmě nezapomeňte na čalounění! Sedací soupravy, rohové sedací soupravy, pohovky a rozkládací pohovky v šedých barvách jsou skutečným hitem roku 2022! Šedá barva je dokonalým základem pro jakýkoliv styl interiéru, klasický a moderní. Jde tedy o nesporný hit!

V této barvě se vyplatí uspořádat zejména odpočinkovou zónu. Takový sedací nábytek v šedi, vám umožní skvělý odpočinek a zároveň uklidní jedinečným způsobem. V kombinaci s prvky vybavení v němž dominuje dřevo, se šedá stane dokonalou volbou.

Sedací soupravy- Baumax.cz

Mnoho odstínů šedé

Odstínů šedé je mnoho a výběr toho správného může výrazně ovlivnit charakter dané místnosti. Pamatujte, že světlé, dobře prosvětlené, velké a prostorné interiéry budou vypadat krásně jak v tmavších, tak i světlejších barvách. Tmavší odstíny použité do menších místností se zase mohou zdát přeplněné a opticky ještě menší – pokud je místnost malá, rozhodně volte světlejší barvy.

Nábytkové prvky v šedé barvě dokonale zdůrazňují povahu minimalistických interiérů. Interiér v šedých barvách je atraktivní, a jeho prostor je efektně vyexponovaný. Světlo je zde také důležité – v interiéru by mělo být dostatek světla, aby šedá barva působila příjemně a přirozeně. Nadčasové aranžmá s šedou barvou udělají váš interiér, ať už v klasickém nebo v moderním stylu, jedinečným a zajímavým.

Postele- Baumax.cz

Prvky vybavení, které mohou mít šedou barvu

V šedé barvě může být povrchová úprava, nábytek a doplňky. Buďte však opatrní, protože přílišné nahromadění šedi může být moc jednotvárné - oživte aranžmá vhodnými barvami ostatních prvků.

Povrchová úprava

Šedé odstíny budou ideální pro povrchovou úpravu stěn a podlah. Dodejte svým podlahám šedou barvu pomocí vinylových prken či laminovaných panelů. Kromě přirozené kresby dřeva (tj. viditelné kresby letokruhů) mohou mít panely šedou barvu. Taková povrchová úprava se stane dokonalým pozadím pro moderní aranžmá - bude perfektní pro okouzlující, skandinávský a minimalistický styl.

Na stěny můžete také použít povrchovou úpravu v této barvě. V interiérech docílíte šedých stěn pomocí obkladů, nátěrů a tapet. Produkty lze pořídit v mnoha odstínech, zajímavě vypadají rovněž kombinace s dalšími barvami, které oživí místnost a šedý obývak. V glamour stylu je dobré volit obklady ve vysokém lesku (zejména ty do koupelny, kuchyně a předsíni). V industriálním stylu je lepší se vzdát šedé povrchové úpravy stěn a zvolit dekorativní cihlu či architektonický beton, který lze kombinovat s prvky přírodního dřeva. Povrchová úprava stěn v této barvě se však bude skvěle hodit do skandinávského stylu a tlumené tapety zase do interiérů v klasickém stylu.

Nábytek

Každý interiér vyžaduje pro své aranžmá vhodný nábytek. Nábytek je k dispozici ve variacích téměř všech barev, ale právě uvedení šedého nábytku do prostoru se může ukázat jako trefa do černého! Šedá umožní volnost pří aranžování, takže pokud si vyberete šedý nábytek a aranžmá vás po nějaké době omrzí, snadno jej proměníte, například kombinací s jinou než dosavadní barvou.

V případě šedého nábytku jistě zaujme především čalouněný nábytek. Tyto pohodlné prvky vybavení do obývacího pokoje nebo ložnice jsou často nejen funkčním prvkem, ale také jeho dekorací. Každý styl používá jiný design sedacího nábytku. Do moderních aranžmá zvolte tmavě šedé rohové sedací soupravy. Šedá vypadá skvěle především ve skandinávském stylu. Zde vybírejte pohovky na vysokých nohách. Takové provedení dodá místnosti lehkost a vzdušnost.

Doplňky

Šedá je také perfektní barva rovněž pro doplňky. Pamatujte však, že šedý interiér vyžaduje určité rozčlenění barev a jednotvárností, a toho nejlépe dosáhnete doplňky. Pokud tedy místnost neobsahuje nábytek v jiných barvách než jen šedá, použijte doplňky, které by měly interiér oživit a vnést do místností jiné barvy. Fungovat zde budou útulné deky, a také dekorace na police či okna. Moderní styl podtrhnou skleněné nebo kovové dekorace. V klasických interiérech použijte rovněž závěsy a jiné drobnosti.

Sedací soupravy- Baumax.cz

Nejlepší odstíny do klasických interiérů

Byt v klasickém stylu znamená tradiční uspořádání. Povrchová úprava stěn v šedých odstínech funguje v takových místnostech skvěle. Podlahy by však měly být dokončeny panely a deskami v barvách a dekoru světlého či tmavého přírodního dřeva. Barevné by mělo být i vybavení interiéru, a proto je vhodné použití přírodních materiálů. Sedací soupravy nebo pohovky však mohou mít šedé čalounění. Interiéry v klasickém stylu jsou jednoduché, ale stylové a elegantní prostory. Šedou barvu můžete také rozbít v doplňcích – přikrývkách, závěsech nebo dekoracích.

Šedou, tradiční kuchyni její majitelé často chválí. Šedá je zde zavedena prostřednictvím obkladů, dlaždic či dekorativní cihly. Pomocí těchto dokončovacích materiálů můžete obložit stěny jako celek nebo je uspořádat jen částečně, tj. mezi horní a spodní skříňky. Obklady použijte rozhodně ke sporáku – usnadní vám to udržování čisté stěny.

Šedá ložnice nebo šedá koupelna mohou být také uspořádány v klasickém stylu. Nezapomeňte však nekupovat příliš mnoho prvků v této barvě. Při zařizování klasického bytu použijte přírodní materiály – dřevěné vybavení a bavlněné textilie. Byt se díky tomu zútulní, ložnice, obývací pokoj a další místnosti se výrazně oživí.

Vane- Baumax.cz

Šeda - různé odstíny pro moderní interiéry

Šedá barva v interiéru navádí pocit lehkosti a jednoduchosti, a to jsou vlastnosti, zvláště v moderních interiérech, nesmírně důležité. Proto budou módní, moderní byty těžit z výhod šedé barvy. Doplňte prostor šedou, ale zaveďte do interiéru rovněž jiné barvy pro doplňky nebo nábytek, aby interiéry nebyly nudné a monotónní, ale zajímavé a atraktivní. V moderních aranžmá kombinujte šedou s černou či jinými barvami. Také se hodí zvolit bílou, která bude neutrálním základem k ostatním odstínům.

Šedou barvu můžete úspěšně použít na stěny, podlahy a nábytek. Šedá barva může být použita na stěnu do koupelny, ložnice nebo kuchyně. Skvěle bude vypadat rovněž v předsíni. Velmi efektně bude vypadat například šedá betonová stěrka na stěně v obývacím pokoji. Moderním místnostem bude slušet tmavý grafit, ale i světlé, téměř bílé odstíny. Oživte celek barevnými doplňky - to dodá místnosti útulnost a jednoduchá uspořádaní nebudou nudná.

Pokud se právě chystáte zařídit svoje nové bydlení, či proměnit dosavadní v tomto trendy šedém odstínu, podívejte se na inspirace, které jsme pro vás připravili na našich stránkách. Obývací pokoj, koupelna, ložnice jsou jen některé z nápadů. Řešení, která se nabízejí, je rozhodně mnohem více.

 


 

NECHTE SE  INSPIROVAT!

Volně stojící vana výhody a nevýhody
Modulární rohové pohovky do U
Jak navrhnout vnitřek šatní skříně

 

Zpět