5 nápadů na téma pokoj pro kluka

11.10.2021

Váš milý drobek roste před vašima očima. Ačkoliv donedávna vyžadoval neustálou péči, každým dnem se stává více nezávislý a samostatnější. A to i přestože si chcete ze všech sil uchovat ty nejkrásnější dětské chvilky v jeho životě, čas neúprosně letí. Přijde chvíle, kdy budete muset čelit výzvě renovace dětského pokoje, výměny nábytku a vybavení interiéru. Sladké plyšové medvídky, hřejivé deky, tylové bambulky, které dosud zdobily dětský pokojíček, je třeba nahradit prvky odkazujícími na nově se objevující zájmy a koníčky vašeho chlapce. Je to skvělá příležitost, jak se svým dítětem strávit trochu více času a zařídit společně interiér, který bude jeho soukromým prostorem pro hraní, učení a odpočinek.
Potenciál, který nám nabízí internet, znamená, že v oblasti interiérového designu není nic nemožné. Zprávy, rady, nápady jsou náš každodenní život. Saháte po nich v různých situacích a hledáte tipy a inspirace. Proč tedy tyto možnosti nevyužít k uspořádání dětského pokoje. Dokonalý interiér, o kterém jste si v dětství mohli nechat jen zdát, máte pro své dítě na dosah ruky. A s trochou vaší kreativity za docela dostupnou cenu.
Připravili jsme pro vás ty nejzajímavější inspirace a neobvyklé nápady na téma pokoj pro kluka.

 

Nábytek do dětského pokoje- Baumax.cz


V tomto článku:
1. V jakém stylu zařídit dětský pokoj?
2. Vesmírný motiv v klukovském pokoji
3. Horský motiv v pokoji pro kluka
4. Pokoj pro sportovce a sportovního fanouška
5. Interiér v námořnickém styluV jakém stylu zařídit dětský pokoj?

Pokud najdete odpověď na tuto otázku, bude to polovina úspěchu. Nemáme pro vás jeden dokonalý recept, protože každý malý kluk je jiný, má jiné zájmy a koníčky. Stojí za to je použít při vytváření aranžmá dětského pokoje. Pokud si nejste jisti, co by vašemu dítěti udělalo radost, zkuste si s ním o tom promluvit. Hledejte společně inspiraci a nápady pro hlavní motiv aranžmá. Uvidíte, že to pro vás oba může být skvělá zábava. Pamatujte, že dekor nejsou jen ozdoby a doplňky, ale také, a možná především, pohodlný dětský nábytek (Nábytek do dětského pokoje), díky kterému se vaše dítě bude v interiéru cítit příjemně.

 

Nábytek do dětského pokoje- Baumax.cz


Vesmírný motiv v klukovském pokoji

Téma kosmu je velmi zajímavé a oblíbené téma, používané v klukovském pokoji. Každý, kdo někdy snil o stoupání k neznámým galaxiím a třpytivým hvězdám, dokonale porozumí milovníkům takového uspořádání. Jeho provedení nemusí být vůbec obtížné. Důležitý je dobrý nápad a pár osvědčených triků a malý kosmonaut bude moci každý večer usínat obklopený hvězdnou oblohou.
Co použít k aranžování? Jaké dekorativní prvky byste měli vybrat? Stojí za to tuto otázku zvážit na začátku renovace. Můžete vyhledat tapetu, která souvisí s tímto tématem. Vesmír nabízí opravdu skvělé příležitosti. Na trhu je široký výběr tapet nebo fototapet, které se mohou stát základem pro další uspořádání. Tapety se sluneční soustavou, s Mléčnou dráhou, kosmonauty nebo vesmírnou lodí, vytvoří v dětském pokoji klimat vzdálené galaxie. Pokud také namalujete strop jako hvězdnou oblohu, váš syn bude určitě rád. Modré stěny budou alternativou k tapetám. Nezapomínejte však na intenzitu jejích barvy. Příliš tmavá barva stěn potlačí a opticky zmenší místnost. Jako doplněk a dekoraci celku můžete použít fluorescenční hvězdy, které večer rozzáří strop v místnosti, nebo pořídit projektor, který vaše dítě každý večer přenese do kouzelného hvězdného světa. Noční lampička nebo noční lampička ve tvaru rakety, povlečení ve vesmírných vzorech nebo originální koberec skvěle doplní celkový dekor. Hledejte výrobky, které odpovídají vybranému stylu.
Pamatujte, že bez ohledu na úvodní motiv je v každém dětském pokoji nejdůležitější nábytek. Pohodlné postele, dětské psací stoly, obývací stěny nebo jednotlivé prvky, jako jsou skříně, regály, police, dětské komody a vitríny – to vše  tvoří funkční stránku interiéru. Bez nich se neobejde žádný dětský pokoj.

 

Nábytek do dětského pokoje- Baumax.cz

 

Horský motiv v pokoji pro kluka

Další velmi zajímavým nápadem na uspořádání dětského pokoje je motiv hor, cestování a turistiky. Rodiče velmi často nakazí své děti vášní pro hory a cestování. Výlety, horské túry, dlouhé cesty, společně strávený čas a spousta těch nejkrásnějších vzpomínek - to vše se může stát inspirací pro výzdobu dětského pokoje. Co stojí za to použít při vytváření takového aranžmá? Jako základ pro celý styling stojí za výběr nástěnné malby s krásnou horskou krajinou. Může to být jeden ze společně navštívených vrcholů nebo trasa, která je vaším společným snem. Snažte se, aby barvy stěn a doplňků ladily s tématem a doplňovaly jej. Vyberte si barvy zemí: zelenou, béžovou, hnědou a modrou. Nechte je, aby se váš kluk cítil ve svém pokoji jako na turistické stezce. Patrová postel, kterou si zamiluje každý malý chlapec, bude perfektním doplňkem takto uspořádaného dětského pokoje. Postel můžete také stylizovat jako dřevěnou horskou chatu nebo pastýřskou boudu. Dřevěné dětské postele s konstrukcí ve tvaru domku vám tento úkol usnadní.
Nezapomeňte dát na komodu, police a do vitrín suvenýry z cest a fotografie, odkazující na vaše společné výlety do hor.

 

Domečky pro děti- Baumax.cz


Pokoj pro sportovce a sportovního fanouška  

Než si pomyslíte, že tento nápad není ani zajímavý, ani inovativní, zkuste jej. Přestože je fanoušek často spojován s fotbalem, nemusíte se omezovat jen na tento druh sportu. Existuje mnoho jiných sportovních disciplín, které mají malí kluci rádi. Pokoj pro sportovního fanouška nemusí znamenat postel ve tvaru branky a zelený trávník na koberci. Sportovní motivy jsou fantastickým základem pro zábavu a vytváření naprosto neobvyklého interiéru. Můžete například zařídit prostor fanouška sportovní gymnastiky a vybavit chlapecký pokoj celou řadou gymnastických pomůcek, jako je žebřík, gymnastická podložka nebo lezecká stěna. Ujišťujeme vás, že vaše dítě nebude chtít opustit svůj pokoj a využije každou volnou chvíli k zábavě. Nebo možná získá dovednosti, díky nimž se z vás, drazí rodiče, jednoho dne v budoucnosti stane jeho největší fanoušek.
Dalším návrhem pro sportovní pokoj může být fanouškovská místnost pro crossové sporty nebo motoristické závody. Může to být pokoj malého basketbalisty nebo tenisty. Stojí za zmínku, že každý z nich vám umožňuje vyrábět dekorace a doplňky svépomocí. Inspiraci na výzdobu dětského pokoje můžete najít také na internetu. Všimněte si, že mnoho z nich bylo vyrobeno ručně nebo s opravdu malými finančními náklady. Pokud máte obavy, že renovace znamená vždy velké výdaje, hlavu vzhůru, nemusí tomu tak být. Koneckonců můžete použít dosavadní nábytek, obnovit jej a dát mu druhý život. Spolu s dítětem můžete připravit dekorace a ozdoby například na krabice na ukládání hraček. Nebudeme si nalhávat, četné hračky, vždy jsou pro rodiče tím největším utrpením, a jejich estetické uskladnění může být skutečným problémem. Nápomocné mohou být inspirace, které vám napoví, jak najít místo pro uložení hraček v chlapeckém nebo dívčím pokoji. Krabice, boxy nebo koše můžete také ozdobit pomocí motivů vybraných pro výzdobu celého interiéru.

 

Nábytek- Baumax.cz

 

Interiér v námořnickém stylu

Velmi módním motivem interiérového designu je témat moře a pláže. Jak ji použít při zařizování dětského pokoje? Téma moře, pláže a lodní dopravy lze ideálně kombinovat s motivem pirátů a hledačů pokladů. Pokud víte, že váš syn miluje příběhy o pirátských bojích nebo je obdivovatelem kapitána Jacka Sparrowa, možná byste měli zvážit uspořádání pokoje v takovém klimatu?
Čím se tento styl vyznačuje? Nejdůležitější jsou barvy. Odstíny modré, bílé, šedé s přídavkem červené, která efektně zdůrazní celek. Zde můžete také použít tapetu, plakáty nebo obrázek, který bude ústředním bodem stylingu. Pokud je to možné, objednejte si pirátskou postel ve tvaru lodi, kterou později můžete ozdobit barevnými vlajkami.
Zapojte svou představivost a kreativitu, a staňte se na okamžik dítětem. Uvidíte, ža vaše dítě bude svůj pokoj milovat.


NECHTE SE INSPIROVAT!
 

Nábytek do dětského pokoje Joker I Nábytek do dětského pokoje Delta II Nábytek do dětského pokoje Gumi Bílá / Antracit IV Nábytek do dětského pokoje Vivero

 

 

Zpět