Nápad na podlahu do kuchyní — vinylové a laminátové podlahy, keramické dlaždice

13.05.2022

Kuchyň je jednou z nejpoužívanějších místností v každém domě a bytě. Proto by měla být krásná, funkční a pohodlná na používání a tyto vlastnosti platí jak pro kuchyňský nábytek, tak pro podlahy v kuchyni. Díky správné volbě podlahy do kuchyně bude používání vaší kuchyně mnohem příjemnější. Podívejte se, které podlahové krytiny jsou nejoblíbenější a jaké jsou jejich vlastnosti. Vezměte v úvahu, které z nich snadno se čistí a celkově udržuje v čistotě, a pak budete moci snadno vybrat podlahovou krytinu nejvhodnější pro vás.

Kuchyňské linky- Baumax.cz


V tomto článku:

1. Jaké vlastnosti by měla mít povrchová úprava podlahy do kuchyně?

2. Bude vhodná povrchová úprava v podobě klasické keramické dlažby?

- Krásné aranžmá s keramickými dlaždicemi

- Dlaždice imitace dřeva

3. Jaká by měla být dlažba do kuchyně?

4. Jak budou plovoucí laminátové podlahy fungovat v kuchyni?

5. Jaké vlastnosti by měly mít podlahové panely do kuchyně?

6. Lze dát do kuchyně dřevěnou podlahu místo keramické dlažby?

7. A co třeba přírodní kámen do kuchyně?

8. A co podlahové vytápění?Jaké vlastnosti by měla mít povrchová úprava podlahy do kuchyně?

Výběr podlahové krytiny do tohoto interiéru nemůže být náhodný. Vzhledem k tomu, že místnost je často využívaná, musí být zvolený typ podlahy odolný proti mechanickému poškození, vlhkosti a její povrch by měl být trvanlivý a snadno čistitelný. Do kuchyně se bude dokonale hodit podlahová krytina v podobě dlaždic, stejně jako vinylová podlaha či laminátové podlahy. Stále populárnější jsou také přírodní materiály v podobě masivních dřevěných podlah (z exotických a domácích dřevin), obzvlášť v kuchyni s aranžmá v rustikálním či provensálském stylu. Linoleum je stále také častou volbou. Ve srovnání s ceny ostatních podlahových krytin je levnější a proto je častou volbou na podlahy v kuchyni.

Moderní podlaha by měla být nejen praktická, odolná a snadno se udržovat v čistotě, ale také být na pohled estetická. Pokud jde o kuchyňskou podlahu, je třeba vybrat takovou, aby ladila s celkovým uspořádáním interiéru. Do kuchyně spojené s obývacím pokojem nebo jídelnou dbejte na střídmost v rozmanitosti materiálů a zvolte takový typ podlahové krytiny, který funkčně a esteticky spojí obě části takto multifunkčního interiéru. Nápady na podlahy, které spojují dvě místnosti, si můžete prohlédnout na našich stránkách v kategorii inspirace. Může být pro vás pak snadněji rozhodnout se pro podlahu v kuchyni a jídelně, ladící k uspořádání vaší domácnosti.

Kuchyňské linky- Baumax.cz

Bude vhodná povrchová úprava v podobě klasické keramické dlažby?

Keramické dlaždice jsou určitě jedním z nejoblíbenějších materiálu na povrchovou úpravu podlahy. Jsou velmi odolné a vhodné rovněž na podlahové vytápění. Atraktivní dlaždice se dodávají v mnoha dekorech a barvách, proto stojí za to je vybrat a vytvořit díky nim skutečně jedinečnou podlahu v kuchyni. Do kuchyně vyberte si gresové dlaždice, které jsou extrémně odolné vůči mechanickému poškození, navíc mají kyselinovzdorné a protiskluzové vlastnosti a podlahová krytiny je díky tomu chráněna proti obarvení, například pokud rozlijete červené víno nebo omáčku.

Pro svou trvanlivost a odolnost dlaždice jsou často používány také ve veřejných budovách, kde je povrchová úprava velmi namáhána. Jsou ideální pro podlahové vytápění, stejně jako laminátové podlahy či vinylová podlaha.

Krásné aranžmá s keramickými dlaždicemi

Podlahu v kuchyni s minimalistickým aranžmá můžete použít jako zajímavé pozadí pro ostatní prvky vybavení. Podlahy do kuchyně odkazující na módní aranžmá často využívá dlaždice v jednotné barvě nebo různých odstínech šedé. Takové barvy ideálně ladí v kuchyni s bílým nábytkem, což je nadčasové a mimořádně módní řešení. Do tradičních interiérů se používají dlažby s efektnějšími vzory a mimořádně oblíbené jsou zde patchwork dlaždice. Podlaha s takovým motivem může být hlavní ozdobou, která oživí místnost nebo jí dodá nevšední vzhled. Takové výrazné podlahy se ideálně komponuji s nábytkem v jemných odstínech nebo dřevem. Nápady na aranžmá, které jsou teď trendy najdete na našich stránkách, a nejen do kuchyně .

Dlaždice imitace dřeva

Zajímavě vypadají také dlaždice imitace dřeva, které napodobují přírodní materiál, jakým je dřevo. Dřevěná podlaha je jedinečná, ale často méně odolná než keramické dlaždice, proto použití dlažby napodobující dřevo umožní optický zateplit interiér, díky barvě a dekoru přírodního dřeva . V tomto případě se jedná o ideální kombinaci funkčnosti a efektního vzhledu, který je pro ní stejně důležitý jak její odolnost.

Kuchyňské linky- Baumax.cz

Jaká by měla být dlažba do kuchyně?

Je to otázka, kterou si zadávají mnozí z vás. V případě dlažby je lepší volit méně hladký povrch. Hladký, kluzký glazovaný povrch se může ukázat jako nebezpečný, pokud se na něj něco rozlije. Dlaždice by však neměly být příliš strukturované, protože se budou v jejich prohlubních hromadit mastné nečistoty.

Keramické dlaždice musí být odolné vůči vlhkosti, vysoké teplotě (důležité obzvlášť v místě instalace trouby nebo sporáku), poškození a měly by se snadno čistit. Vybírejte navíc dlaždice s nízkou nasákavostí.

Jak budou plovoucí laminátové podlahy fungovat v kuchyni?

Panely a desky jsou druhým, stejně oblíbeným typem podlahové úpravy do kuchyně. Své místo si našli i v kuchyních, jako materiál pro dokončení podlahy. Používají se zde jak laminátové podlahy, tak vinylové podlahy. Taková podlaha bude mimořádně příjemná na chůzi, protože podlahové panely na rozdíl od dlaždic nestudí. Panel také snáze tlumí zvuky například při pádu různých předmětů. Proto mohou být skvělým a praktickým řešením do kuchyně.

Podlahy- Baumax.cz

Jaké vlastnosti by měly mít podlahové panely do kuchyně?

Podlahové panely, které plánujete použít do kuchyně, by měly být odolné a snadno se čistit. V případě panelů je dobré dávat pozor na tekutiny, nadměrná vlhkost může způsobit jejich pokroucení. Je to jedna z jejich nevýhod. Pokroucené panely se zřídka samy vrátí do původního tvaru a nejčastěji je potřeba je kompletně vyměnit. Vinylové prkna s pevným odolným vinylovým povlakem jsou méně náchylné k poškození než laminátové panely a jsou do kuchyně stejně praktické jako dlaždice.

Lze dát do kuchyně dřevěnou podlahu místo keramické dlažby?

Podlaha v kuchyni je stále častěji dokončována dřevěnými palubky z masivu. Dřevěné podlahy vnášejí do interiéru selský charakter a teplo. Celá kuchyně se tak stává útulnou a okouzlující.

Dřevěná podlaha do kuchyně-taková podlaha je vhodná, když se rozhodnete zařídit kuchyň v boho, retro nebo rustikálním stylu. Dokonale vynikne také v minimalistickém loftovém aranžmá kuchyně.

Přírodní prkenné podlahy nepřitahují prach, ale měli byste volit prkna bez suků, protože mají tendenci hromadit nečistoty, které se objevují v kuchyni, a které se později obtížně čistí.

Podobné vlastnosti jako desky z přírodního dřeva má korek. S tímto materiálem do kuchyně však buďte opatrní, protože se může při vystavení vlhkosti zdeformovat. Z praktických důvodů se takové podlahy vyplatí dodatečně izolovat.

A co třeba přírodní kámen do kuchyně?

Neobvyklá a zajímavá řešení do domů a bytů jsou stále atraktivnější. Z tohoto důvodu se často objevují kuchyňské aranžmá, které využívají přírodní kámen. Ten je často v podobě hotových panelů.

Povrch kamene je odolný a otěruvzdorný, ale podlaha se obtížně čistí, zvláště když kámen není hladký. Kameny, které mají hladký povrch, jsou snadnější na údržbu.

Neméně populární jsou pryskyřičné podlahy nebo žulo-křemenné konglomeráty. Umělý kámen v interiéru je také velmi oblíbený. Lze jej pokládat i na podlahy, zejména díky jeho krásné struktuře, barvám a vzorům.

A co podlahové vytápění?

Podlahové vytápění se stává stále častějším způsobem ohřívání domů a bytů. Pro instalaci na podlahu do kuchyní bude perfektní. V moderním bytě to umožní vytopit místnost a zároveň zajistit komfort chůze bosou nohou, a to i na studené dlažbě. Podlahové topení nemění vlastnosti povrchu a nejsou žádné problémy s udržováním takové podlahy v čistotě.

Vytápěná podlaha v kuchyni je skvělý nápad a do podlahového vytápění se rozhodně vyplatí investovat, pokud vám záleží kromě jejího vzhledu také na komfortu použití podlahových krytin.

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Podlahové panely do koupelny


Chyby při pokládání panelů


Podlahové panely jako parkety


 

Zpět