Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Délka (cm)
Třída
Barva
Mrazuvzdornost
Určeno
Šířka (cm)
Dekor
Formát
Typ
Použití
Povrch
Rektifikovaná
Otěruvzdornost
Hledat

Keramická dlažba na terasu

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
129,00 Kč / ks
279,00 Kč / ks 299,00 Kč / ks
Akce
279,00 Kč / ks 299,00 Kč / ks
Akce
299,00 Kč / m2 339,00 Kč / m2
Akce
149,00 Kč / ks
Jakou vybrat terasovou dlažbu

Jakou vybrat terasovou dlažbu

20.04.2022

​Pokud rekonstruujete balkón nebo terasu a sháníte kvalitní dlažbu, jistě vás zajímá, na jaké parametry byste si měli dát obzvlášť pozor? Co určuje kvalitu, životnost a funkčnost dlažby? Dlažba instalovaná venku se výrazně liší od té nabízené...

Jak položit dlažbu na podlahu a na schodiště? Efektivní poradenství

Jak položit dlažbu na podlahu a na schodiště? Efektivní poradenství

22.01.2021

Samotné pokládání dlaždic nemusí být složité. Pokud máte správné vybavení a odhodlaní, budete schopni zvládnout tuto práci dodržováním několika základních pravidel. Jak položit dlaždice krok za krokem? Shromáždili jsme nejdůležitější informace, které...

Jak vybudovat cesty na zahradě

Jak vybudovat cesty na zahradě

24.08.2021

Udržovaná a opečovávaná zahrada potěší, navede pocit klidu a uvolnění. Příjemný stín, který dávají široká ramena stromů, zejména v létě, bude neocenitelný. Záhony vonící sladkou vůní, kymácející se na větru jemně okrasné trávy - to vše dohromady vytváří..

Jakou dlažbu na terasu a balkón zvolit?

Jakou dlažbu na terasu a balkón zvolit?

26.05.2022

​Uspořádání terasy nebo balkónu může být potěšením. Balkón je koneckonců jedním z nejpříjemnějších míst v domě. Trocha fantazie a citu pro estetiku vám umožní vytvořit útulný, výjimečně atmosférický koutek, kde si rádi odpočinete po náročném dni...

V časech, kdy bylo uspořádání terasy nebo balkonu zatlačeno do pozadí, se dostalo do úplného zapomnění. V současnosti se s těmito prostory však zachází velmi vážně a chcete-li na čerstvém vzduchu opravdu dobře relaxovat, je zapotřebí se věnovat všem komponentům. Ačkoli je vhodné přemýšlet nad vybavením, například terasovým nábytkem, nesmíte zapomenout na celkový dekor, který vytvoří dlaždice. Při výběru konkrétního typu byste měli vzít v úvahu tyto parametry:

Keramická dlažba na terasu - BauMax

  • odolnost vůči mrazu, která je doprovázena nízkou pórovitostí

  • abrazivnost (třída IV nebo V)

  • odolnost proti uklouznutí (nejméně R10)

  • absorbovatelnost (ne více než 3 %)

  • tvrdost (symbol 5 nebo 6 na Mohsově stupnici)

 

Kromě zmíněných technických parametrů je důležitá i jejich estetika.

V obchodní síti BauMax máme k dispozici dlažbu na terasy různých tvarů a barev. Vedle samotné struktury jsou také důležité jejich rozměry. Mezi oblíbené varianty se v dnešních dnech řadí hlavně velkoformátové dlaždice, který vytváří jednotný a snadno čistitelný povrch.

 

Které dlaždice si můžete vybrat?

 

Dlažba na terasu, zejména ta gresová, která je vyrobena z glazovaného kamení je v poslední době velice oblíbená. Kromě estetické hodnoty vykazuje vysokou mrazuvzdornost a tvrdost. V případě dlažby odolné vůči poškození můžete na terase použít i kamenné dlaždice, zejména z čediče, pískovce či žuly. Ty jsou charakteristické vysokou odolností vůči různým atmosférickým podmínkám. V případě namontování dlaždic v exteriéru je třeba mít na paměti, že by měli mít hrubou strukturu na posílení jejich protiskluzových vlastností.

 

Příliš měkké a jemné materiály nebudou v tomto případě fungovat – terasa je často mostem mezi domem a zahradou. Projdete-li se přes ně, mohou se na dlaždicích objevit nečistoty a škrábance. Z tohoto důvodu je důležité věnovat pozornost parametru tvrdosti. Výběr dlaždic, které budou splňovat výše uvedené požadavky a zároveň budou odpovídat obecnému stylu terasy, je zárukou spokojenosti a vytvoření příjemného prostoru pro odpočinek v přírodě.