Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Hledat
Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Wi-Fi Smart vypínač jednoduchý Polux, bílý

515,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Wi-Fi Smart vypínač dvojitý Polux, bílý

575,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Wi-Fi Smart zásuvka Polux, bílá

419,00 Kč / ks

Chytrá smart zásuvka 

Chytré zásuvky, známé také jako smart zásuvky, jsou prvky chytré domácnosti. Tyto prvky jsou nejen funkční, ale také zajišťují komfort používání elektrických zařízení a skvělou kontrolu spotřeby energie. Proč se vyplatí vybrat si chytrou zástrčku? Podívejte se!

Co je chytrá zásuvka

Chytrá zásuvka je malý nástavec, který se umisťuje do tradiční zásuvky. Výrobek je většinou nejen velmi funkční, ale také estetický, díky čemu naruší pří pohledu. Díky chytrým zásuvkám je možné zvýšit funkčnost tradičních zásuvek.
Hlavním úkolem chytré zásuvky je umožnit přesnou kontrolu zapojených spotřebičů, což zvyšuje hospodárnost a bezpečnost.

Jak fungují chytré zásuvky?

Inteligentní elektrická zásuvka je nástavec, který se vkládá do standardní zásuvky. Chytré zásuvky umožňují připojit většinu RTV nebo domácích spotřebičů – stačí zasunout zástrčku zařízení do chytré zásuvky.

Každá chytrá domácí zásuvka je vybavena příslušným systémem, který umožňuje propojit chytrou zásuvku s aplikací pro chytrý telefon nebo počítač. Pomocí těchto zařízení je možné nejen ovládat chytrou zásuvku, ale také kontrolovat tok energie. Ovládat ji lze odkudkoliv – i když je mobilní zařízení mimo domov.

Produkty se obvykle propojují přes bluetooth nebo wi-fi. Nezapomeňte zkontrolovat, jaké aplikace zásuvka podporuje. Nejpopulárnější jsou: Google Home, Google Assistant, Amazon Echo a Amazon Alexa.

Proč se vyplatí zvolit chytrou zásuvku?

Chytrá zásuvka nejen umožnuje zapínat a vypínat zařízení na vyžádání. Jednou ze základních funkcí zásuvek je také informace o spotřebě energie, a tedy možnost řídit její spotřebu. Díky dálkovému ovládání budete schopni výrazně snížit úroveň spotřeby energie, což se výrazně promítne do vyše účtů za elektřinu.

Vzdálené ovládání chytré zásuvky také často umožňuje vytvořit časový rozvrh pro automatické vypínání a zapínání spotřebičů. Chytrá zásuvka například v konkretní hodinu vypne televizi, aby nespotřebovávala elektřinu ani v pohotovostním režimu. Ujistěte se, že model, který kupujete, má funkci časovače. Inteligentní zásuvka může také testovat maximální zatížení a udávat skutečný průtok proudu.

Co dalšího se vyplatí integrovat do systému chytré domácnosti?

Chytrá domácnost, nejsou jen zásuvky, ale také chytré žárovky a LED pásky. Vyplatí se pořídit si tento typ zařízení, protože připojené k síti vám umožní napájet zařízení chytrým způsobem. Díky nim si můžete naplánovat systém chytré domácnosti/smart home a výrazně tak snížit své účty za elektřinu. Chytrá domácnost  znamená také přesné řízení spotřeby elektrické energie. Instalace produktů pro chytrou domácnost významně napomáhá i k ochraně životního prostředí.