Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Patice
Energetická třída
Max. výkon (W)
Barva světla
Světelný tok (lm)
Hledat
Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Wi-Fi Smart LED žárovka Polux filament ST64 5,5W E27...

289,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Wi-Fi Smart LED žárovka Polux filament A60 7W E27...

259,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Wi-Fi Smart LED žárovka Polux 5,5W GU10 2700-6500K

249,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Wi-Fi Smart LED žárovka Polux G45 5W E14 2700-6500K

239,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Wi-Fi Smart LED žárovka Polux A65 11W E27 2700-6500K

259,00 Kč / ks

Chytré (SMART) žárovky

Smart Home je technologie, která se velmi rychle rozvíjí. Trh v tomto ohledu nabízí mnoho pohodlných řešení, která by nás ještě nedávno ani nenapadla. Chytré osvětlení je mimořádně praktické a může vám výrazně usnadnit každodenní život, a dokonce ušetřit na účtech za elektřinu. 

Co je to chytrá žárovka?

Chytré žárovky jsou vybaveny moderními LED diodami. V závislosti na pokročilosti zařízení jsou na trhu dostupné různé modely s různým počtem funkcí. Chytrá LED žárovka umožňuje nastavit rozsah teploty světla, úhel svícení pomocí chytrého telefonu nebo pomocí dálkového ovladače. Změna barvy světla z libovolného místa vám dává možnost konfigurovat libovolné barevné varianty a umožňuje přizpůsobit teplotu světla a výkon žárovky vašim aktuálním potřebám. Jejich velkou výhodou je dlouhá životnost.

Chytrá žárovka nevyžaduje použití speciálního svítidla a může mít různorodé tvary. Přišroubuje se jako obyčejná žárovka. Můžete ji také normálně zapínat a vypínat jednoduchým vypínačem na zdi. Pro využití pokročilých funkcí Wi-Fi žárovky musí být LED žárovka připojena k domácí internetové síti.

Chytré žárovky jsou dostupné v různých variantách. Synchronizace světla s hudbou, vestavěný reproduktor, aroma difuzér, kamera, hlasové ovládání, nastavení jasu, změna barvy osvětlení – to jsou překvapivé funkce těchto žárovek. Podívejte se na doporučené produkty dostupné v našem obchodě. Určitě najdete ten správný model pro vás!

Ovládání chytré žárovky přes Wi-Fi, Bluetooth, infraport

Když se rozhodnete využít technologii chytré domácnosti, máte na výběr z ovládání pomocí bezdrátových technologií – Wi-Fi nebo Bluetooth. Existují i modely, které využívají infraport, ale i přes nízkou cenu jde o nejméně vhodnou formu komunikace. Jejich možnosti se většinou omezují na výběr barvy světla. Infračervený set má vyhrazený dálkový ovladač, kterým se ovládá chytrá žárovka. Lze je svítit v různých barvách, ale jejich funkčnost je omezená. Takovou LED žárovku nelze ovládat chytrým telefonem a mobilní aplikací, má také malý dosah.

Wi-Fi chytrou LED žárovku lze ovládat přes Bluetooth a přes aplikaci pro chytré telefony. Snadnost použití je ovlivněna intuitivností a transparentností aplikace. Ve prospěch zde hovoří i větší dosah.

Chytré žárovky – časový harmonogram 

U mnoha modelů inteligentního osvětlení máte možnost vytvářet časové harmonogramy. Osvětlovací profily určí, kdy se žárovka rozsvítí a kdy zhasne. I když jste pryč, máte plnou kontrolu nad tím, jak chytrá žárovka funguje, a můžete simulovat přítomnost, abyste odradili potenciální zloděje.

Chytré LED žárovky – monitorování spotřeby energie

Chytrá žárovka může informovat o spotřebě energie. Pokud takové žárovky doma většinou používáte, bude tato funkce velmi užitečná a umožní vám kontrolovat náklady za elektřinu.

Na co si dát pozor při výběru chytré žárovky?

Stejně jako při výběru obyčejné žárovky se vyplatí věnovat pozornost pár základním parametrům, které vám umožní upravit si produkt podle svých potřeb. Na co vzít ohled?

  • Světelný tok a intenzita světla jsou základní parametry na obalu žárovek. Uvádějí, kolik energie a jak daleko bude světlo dopadat ze zdroje. Světelný tok se vyjadřuje v lumenech a intenzita světla v luxech. Čím vyšší je intenzita, tím intenzivnější bude světlo v místnosti.
  •  Životnost je doba, po kterou bude žárovka fungovat bez přerušení a je vyjádřena v hodinách.
  • Funkce stmívání – existují modely, které mají funkci stmívání a zesvětlování světla. Světelný zdroj můžete přizpůsobit denní době nebo aktivitě.
  • Aplikace – ovládání telefonu je možné díky speciální aplikaci na mobilním zařízení. Vyplatí se ověřit, zda je menu dedikované aplikace dostupné v polštině a jak vypadá ovládání světel.