Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Značka
Typ
Balení obsahuje
Hledat

Silikony a akryly

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1  2  3  4  5    
1  2  3  4  5    
Jak položit dlažbu na podlahu a na schodiště? Efektivní poradenství

Jak položit dlažbu na podlahu a na schodiště? Efektivní poradenství

22.01.2021

Samotné pokládání dlaždic nemusí být složité. Pokud máte správné vybavení a odhodlaní, budete schopni zvládnout tuto práci dodržováním několika základních pravidel. Jak položit dlaždice krok za krokem? Shromáždili jsme nejdůležitější informace, které...

Budete dělat novou koupelnu nebo terasu? Poradíme vám se správnou aplikací hydroizolace

Budete dělat novou koupelnu nebo terasu? Poradíme vám se správnou aplikací hydroizolace

10.04.2021

V moderním stavebnictví se s pojmem hydroizolace setkáváme pravidelně. Bez hydroizolace se už dnes neobejde téměř žádná stavba.

Silikony a akryly

Těsnění a vyplňování mezer je jednou z úprav, která se často provádí při stavebních, dokončovacích a rekonstrukčních pracích. V této práci mohou výrazně pomoci vhodné produkty, jako jsou silikony nebo akryly. Podívejte se, jaké produkty v této kategorii vám můžeme nabídnout.

Co jsou silikony?

Silikony jsou látky, které se skládají převážně ze syntetických materiálů. Mají většinou formu vytvořeny gelů nebo pryskyřic a dokonale se hodí k vyplnění mezer – jsou tedy nepostradatelným izolačním materiálem. Jsou odolné vůči vlhkosti a celkem dobře odolávají mechanickému poškození, díky čemuž je jejich použití velmi široké.

Naše nabídka zahrnuje především sanitární a univerzální silikony.

K čemu se silikony používají?

Silikony jsou hlavně silikonové tmely. Přípravky slouží k vyplnění mezer a zabránění vnikání vody do nich. Používají se především při montáži zařízení do koupelny a sanitární keramiky, ale také při instalací oken nebo montáži různých prvků.
Silikony dobře vyplňují mezery. Používají se v interiéru i exteriéru.

Co jsou akryly?

Akryláty, stejně jako silikony, jsou produkty, které mají širokou škálu aplikací. Používají se především k utěsnění, vyplňování trhlin a mezer a k vytváření spojů. Vzhledem k tomu, že jsou vyrobeny z přírodních materiálů, nereagují s utěsněnými prvky a nezpůsobují korozi kovů. Používají se proto stejně často jako silikony.

K čemu se používají akrylové tmely?

Speciální vlastnosti akrylových tmelů jim umožňují dokonale vyplnit mezery. Perfektní lepicí vlastnosti, vysoká přilnavost a přírodní materiály činí použití akrylů opravdu v široké a různorodé míře.

Je silikon vhodný pro pozdější natírání?

Silikony vytvářejí hladké povrchy, které nelze natírat. Proto jsou často nahrazovány akryly které mají podobné vlastnosti, ale jsou vhodné pro malování. Díky tomu nejsou případné výplně mezer tak viditelné a celek může být výjimečně estetický.

Pokud tedy víte, že výplň spár bude nutné později natřít, rozhodněte se pro těsnicí akryláty ihned.

Proč by silikony a akryly měly vykazovat vynikající přilnavost?

Vyplnění spár není snadný úkol, proto by silikony a akryly měly mít vysokou přilnavost. Vysoká přilnavost umožňuje spojování materiálů a správné vyplnění mezer. Bez ohledu na to, jaké materiály potřebujete spojovat, silikony a akryly určitě pomohou.

Proč jsou silikony a akryláty dobře těsnicí materiály?

Dobré parametry a odpovídající vlastnosti dělají ze silikonů a akrylátů nenahraditelné tmely. Jsou odolné vůči vodě, olejům a čisticím prostředkům, díky čemu se skvěle hodí do koupelen a kuchyní. Vyplatí se do nich investovat.