Výhody modulární kuchyně

28.06.2021

Kuchyňské linky- Baumax.cz


Správně navržený kuchyňský nábytek by měl kromě ergonomických principů zohledňovat modulární koordinační systém. Jeho účelem je usnadnit a organizovat práci v kuchyni. Při navrhování kuchyňského nábytku je nutné použití principů modulární koordinace, protože jednotlivé prvky se musí z hlediska rozměrů navzájem shodovat. Tyto principy se používají jak v kuchyni na objednávku, tak i v jiných kuchyních. Modulární kuchyňský nábytek, známý také jako systémový nábytek, lze zakoupit v obchodech s nábytkem a interiérovým designem, a dokonce i v hobby marketech. Zahrnují hotové prvky: spodní skříňky, horní závěsné skříňky, dřezové skříňky, sloupky, police a skříňky pro instalaci trouby, myčky nádobí nebo indukční desky.


V tomto článku:

1.Výhody modulárního kuchyňského nábytku

2. Proč si pořídit modulární kuchyň?

3. Lepší využití dostupného prostoru a nízké náklady realizace

4. Obrovský výběr jednotných kusů nábytku a rychlé uspořádání prostoru

5. Odolná konstrukce

6. Různé možnosti sestavení

7. Konkurenceschopná cena

8. Modulární kuchyňský nábytek stojí za to si jej pořídit 

Výhody modulárního kuchyňského nábytku
Je vůbec možné zařídit pěknou, funkční a originální kuchyň za pár korun, a nikoliv za několik desítek tisíc? Samozřejmě. A pro ty, kteří mají pochybnosti, odborníci doporučují modulární kuchyně nebo hotové sady kuchyňského nábytku. Je to ideální řešení pro ty zákazníky, kteří hledají moderní design, dobrou kvalitu za dostupnou cenu a hotové koncepty, které nevyžadují mnoho práce.
Modulární kuchyně si nejčastěji vybírají ty, kteří oceňují pohodlí při nakupování a rychlé vyřízení objednávky. Taková řešení jsou ideální pro běžné a standardní prostory. Je však potřeba pamatovat, že toto řešení nelze použít v každém interiéru. Spíše se tento typ nábytku nedoporučuje pro interiéry se se skosenými stěny.

Proč si pořídit modulární kuchyň?
Hlavní výhodou modulárního nábytku je velký výběr dostupných prvků. Někteří jej přirovnávají ke stavebnici, ze které lze snadno vytvářet různé konfigurace, což ve skutečnosti umožní vytvořit celek, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám a preferencím. Možnost výběru jednotlivých modulů a jejich vzájemné kombinace navíc učiní vaši kuchyni jedinou svého druhu – originální a jedinečnou. Nemusíte si vybírat stejný nábytek, barvy a vzory, jaké mají vaši přátelé nebo příbuzní. Modulární nábytek vám dává možnost volby různých typů pracovních desek a skříněk.
Pokud spojujete modulární nábytek hlavně s moderním stylem, vyvedeme vás z této mylné představy. Modulární nábytek vám umožní zařídit si kuchyň také v klasickém, anglickém, industriálním nebo dokonce rustikálním stylu. Pokud jste milovníkem některého z těchto stylů, určitě najdete mezi modulárními kuchyněmi něco pro sebe!
Tento typ kuchyňského nábytku také poskytuje mnoho aranžérských řešení, zejména v malých nebo neskladných kuchyňských prostorech. Udělejme si tedy seznam nejdůležitějších funkcí a výhod modulárních kuchyní.

Kuchyňské linky- Baumax.cz
Lepší využití dostupného prostoru a nízké náklady realizace
To je pravděpodobně jedna z nejdůležitějších výhod modulárních kuchyní. Pokud máte neskladnou kuchyň, určitě víte, kolik úsilí vás každý den stojí správné využití jejího prostoru. Atypické místnosti ztěžují instalaci kuchyňského nábytku dostupného v obchodech a hobby marketech. Modulární nábytek je cenově dostupný a nabízí mnohem více možností, jak jej přizpůsobit náročným interiérům.
Obrovský výběr jednotných kusů nábytku a rychlé uspořádání prostoru
Toužíte po tom, stát se designérem vaší kuchyně? Modulární nábytek se skládá z mnoha komponentů různých tvarů a velikostí, takže si je můžete upravit podle svých vlastních preferencí. Moderní kuchyňský nábytek nebo možná kuchyň v retro stylu? Bez ohledu na to, v jakém stylu má být navržená kuchyň, moduly vám dávají úžasné možnosti.

Moderní kuchyně- Baumax.cz
Odolná konstrukce
Modulární nábytek má kromě stylového vzhledu také mnoho praktických řešení, včetně systémů tichého a pomalého zavírání a – což je velmi důležité v kuchyních, kde máme ve skříňce jídelní soupravu – velká nosnost až 40 kg. Je také třeba zdůraznit, že MDF desky, nebo laminované desky ze kterých je nábytek vyroben, jsou pevné a odolné proti poškrábání a vlhkosti.
Různé možnosti sestavení
Modulární kuchyně je individualizace projektu v plném smyslu slova! Nabídka BauMax zahrnuje nábytek, nábytková čela, skříňky a pracovní desky, navržené dle současných a klasických trendů.

Moderní kuchyně- Baumax.cz
Konkurenceschopná cena
Další výhodou je cena modulárního nábytku. Jedná se o jeden z levnějších způsobu, jak si zařídit praktickou kuchyň podle vlastní představy (hotové kuchyňské soupravy jsou sice levnější, ale v jejich případě nemůžeme mluvit o individuálním návrhu). Ceny jednotlivých prvků začínají od několika set korun. Jejich cena samozřejmě závisí na stylu, velikosti a typu nábytku.
Pravděpodobně jste již vícekrát četli, že kuchyně je srdcem domova a místem které spojujeme s komfortem, bezpečím a funkčností. Při uspořádání tohoto prostoru stojí za to zaměřit se na jednoduchá, ale velmi praktická řešení, která usnadňují každodenní činnosti.
Správný výběr a uspořádání nábytku v kuchyni optimalizuje váš čas strávený například přípravou jídla. Zde se hodí praktická řešení, jako je automatické dovírání dvířek a zásuvek. Velmi užitečným doplňkem jsou také výsuvné systémy cargo, díky kterým můžete získat pohodlný přistup k obsahu rohových skřínek a jejich snadnému používání, co rozhodně usnadní a vylepší celý proces přípravy jídla.
Nyní, když už znáte výhody kuchyně, je čas se seznámit s několika tipy, které vám pomohou zařídit vaši vysněnou kuchyň pomocí modulárního nábytku.

Modulární kuchyňský nábytek stojí za to si jej pořídit
Kuchyně – stejně jako pracovní místnosti – by měla být ergonomická. Dobře naplánovaný pracovní prostor má tři hlavní zóny: vaření, mytí nádobí a skladování produktů. Dobře zvolený modulární nábytek vám umožní naplánovat si samému všechny tyto tři zóny pomocí modulů vybavených přihrádkami, kontejnery a několika prostornými zásuvkami pod pracovní deskou. Jejich výška je velmi důležitá a měla by být upravena individuálně podle vašich představ.
Nezapomeňte však na to, aby byl kuchyňský nábytek nejen krásný, ale také praktický. Vyberte moduly a uspořádejte je v pořadí odpovídajícím činnostem prováděnými v kuchyni. Je to takzvaný pracovní trojúhelník.
Jeho třemi vrcholy jsou sporák, dřez a lednička. Vzdálenost mezi lednicí a dřezem by měla být 120-210 cm, a to samé mezi sporákem a dřezem, zatímco vzdálenost mezi lednicí a sporákem je o něco větší – od 120 dokonce až do 270 cm. Mezi tyto zóny umístěte skříňky na skladování nádobí, police na zásoby a naplánujte místo, kde budete připravovat jídlo.
Při plánování pamatujte také na vhodné uspořádání zásuvek. Díky tomu bude jejich používání mnohem jednodušší.
Modulární nábytek by měl být doplněn praktickými prvky a doplňky. Důležitým prvkem bude určitě osvětlení, skladovací dózy a odpadkové koše na třídění odpadu.

Kuchyňský nábytek- Baumax.cz


Inspirujte sie !!!

Nábytek do kuchyně Alvico Luxe Blanco/Antracita Nábytek do kuchyně Vigo Bílá I Nábytek do kuchyně Sara Lefkas Nábytek do kuchyně Titanium černá

 

Zpět