Typy sprchových kabin - mini průvodce pro lepší orientaci

30.09.2020

Sprchový kout je řešení, které poskytne pohodlí a nezabere mnoho místa. Bude ideální, pokud máme malou koupelnu, do které se nevejde vana. Jaký sprchový kout si vybrat?

Typy sprchových koutu

Sprchové kouty - Baumax.cz

V létě rychlý a osvěžující, v zimě zahřívací a relaxační – sprchový kout je skvělým řešením pro malé i velké interiéry. Nejjednodušším řešením je zakoupit a nainstalovat sprchový kout. Na trhu existuje několik typů sprchových koutů:

  •      rámové
  •      bezrámové,
  •      walk-in

Rámové sprchové kouty – jsou navrženy na základě hliníkových nebo chromovaných rámů, které tvoří hlavní konstrukci tohoto typu kabin. Jedná se o jedno z nejpopulárnějších řešení a výběr modelů rámových sprchových koutů je opravdu působivý. Hydromasážní sprchové kouty jsou vynikajícím příkladem rámové verze, kdy hliníkové nebo chromované lišty drží skleněné stěny a umožňují jejich uchycení ke sprchové vaničce a zároveň jejich snadnou manipulaci. Sprchové kouty se sprchovou vaničkou jsou nejčastěji doporučovaným univerzálním vybavením každé koupelny - stačí zvolit velikost, místo odtoku vody a pořídit si sprchovou soupravu pro zahájení instalace.

Bezrámové kabiny - mají pouze vnější rám nebo pouze vertikální rámy. Dokonale zapadají do interiéru moderních koupelen. Vyznačují se minimalistickým vzhledem, kde dominuje skleněný povrch s doplňky v podobě chromovaných pantů a rukojetí.

Walk In kabiny jsou navržené pro koupelnové výklenky, nebo v případě že koupelna nemá výklenek, můžeme k nim přidat speciální stěnu (např. ze skleněných tvárnic). Stačí nainstalovat sprchové dveře a vytvoří se pohodlné místo pro koupel. Aby kabina byla plně využitelná a voda nezaplavila celou koupelnu, musíte použít lineární odtoky nebo sprchovou vaničku. Moderní, velmi nízké sprchové vaničky čtvercového nebo obdélníkového tvaru dokonale ladí do tohoto typu sprchy.

Typy sprchových setů

Sprchy - Baumax.cz

Na trhu je dostupná velmi široka nabídka modelů a typů sprchových setů. Můžete si vybrat tradiční ruční sprchu se sprchovou hadicí nebo sprchové tyče. Způsob instalace je také různorodý: nástěnné sety se snadno montují na povrch stěny, zatímco podmítkové sprchové sety vyžadují speciální montáž do zdi.

Koupelna je nejen sanitární místností, ale také domácí oázou relaxu a odpočinku. Sprchový prostor musí proto být  esteticky jednotný a nadčasový - aby jeho použití bylo opravdovým potěšením. Při výběru barvy sprchového setu a kabiny dbejte na to, aby odpovídaly zbytku vybavení, a aby byly koupelnové baterie stejné barvy a stylu.

Co je důležité při výběru sprchového koutu?

Sprchové boxy - Baumax.cz

Správně zvolený sprchový kout bude pohodlný a bude sloužit domácnosti po několik let, proto při výběru je důležité brát ohled na několik věcí:

- přizpůsobení k velikosti a tvaru koupelny,

- dostatečný rozměr zajišťující volnost pohybu uvnitř kabiny (ohýbání, otáčení)

- výběr správných dveří pro optimální otevření

Existuje mnoho typů sprchových dveří: zalamovací (jednokřídlové a dvoukřídlové), otočné, shrnovací, posuvné, takže určitě dokážeme vybrat dokonalý model vhodný pro naši koupelnu.

 

 

 

Zpět