Spánek je nejdůležitější věc. Vybirame postel do ložnice

14.07.2020

Spánek je nejdůležitější - pokud s tímto tvrzením souhlasíte, také víte, jak důležitá je pohodlná postel do ložnice pro dobrý odpočinek. Při výběru se musíme rozhodnout, kolik místa máme - od toho zaleží výběr velikosti postele do ložnice.

Ale nejen rozměry jsou důležité - materiál provedení také ovlivňuje správný odpočinek. Než se rozhodneme pro konkrétní model, je dobré znát výhody a nevýhody obou variant.

Napovíme, která postel je lepší: dřevěná postel nebo čalouněná postel?


Kouzlo masivu - postel na léta

Postele, rošty a čela postelí - Baumax

Dřevěné postele už dlouho mají své příznivce. Jsou považovány za pevnější, trvanlivější a odolnější vůči přechodným módním trendům než čalouněné postele. Dřevo je vždy top.

Je však třeba poznamenat, že takový kus nábytku z masivního dřeva je velmi těžký. Při výběru dřevěné postele se musíte zaměřit na kvalitu. Každá nedokonalost bude viditelná a technické nedostatky mohou při používání způsobit velké problémy. Postel nebude stabilní nebo bude vrzat.

Největší výhodou je však krása takové postele. Zabarvení a dřevěné letokruhy dodávají ložnici charakter a umožňují vám její uspořádání mnoha způsoby. Pokud se nám však nakonec  okouká její vzhled, existuje vždy způsob, jak ji dát druhé mládí: stačí takovou postel natřít nebo namořit a změnit její styl a vzhled.


 

Čalouněná postel - moderní a pohodlná

Čalouněné postele - Baumax

Čalouněné postele jsou čalouněny látkou nebo kůží. V čalouněné posteli modelu jsou rám a matrace namontovány ve fázi výroby nábytku a jsou trvale. Bohužel tím pádem ani jedno nejde vyměnit. Rámy jsou obvykle vyrobeny ze dřeva nebo kovu. Nezapomeňte si vybrat postel s pevným rámem, abychom ji mohli používat po mnoho let.


Neméně důležitou otázkou při výběru čalouněné postele je typ výplně. Obzvlášť doporučujeme pěnovou nebo pružinovou náplň, která zajistí pohodlí při odpočinku.


Pokud se rozhodnete koupit čalouněný nábytek, je nejlepší zvolit model s úložným pastorem na ložní prádlo. Prostorné zásuvky vám také umožní skrýt náhradní povlečení, přehozy, deky a polštáře.


Čalouněné postele vypadají docela masivně a rádi dominují v místnosti. Stojí za to vybrat si model, který bude díky efektivní opěrce hlavy pohodlný a zároveň dekorativní. Pro zdravý spánek postel by měla byt především pohodlná, protože je to rozhodnutí na mnoho let.

 

 

Zpět