Sladký bar

26.12.2021

Sladký bar neboli Candy Bar je stále oblíbenější atrakcí různých typů akcí. Skvěle se bude hodit na oslavy pořádané pro děti - od Baby Shower po narozeniny, ale také na svatby. Candy Bar je atrakcí, která upoutá pozornost i těch nejnáročnějších hostů. Stůl prohýbající se pod tíhou barevných cukrovinek a zákusků jistě udělá dojem – podivejte se jak si samemu připravit Sladký bar.

 

Dekorace- Baumax.cz


V tomto článku:
1. Jak naplánovat Sladký bar na párty?
2. Jak si vyrobit Candy bar svépomocí?
3. Téma vaší párty
4. Candy bar k narozeninám dítěte
5. Sladký bar na svatbu
6. Lépe méně nebo více?
7. Jak by měl Sladký bar vypadat
8. Příslušenství pro Sladký bar
9. Co dát na Sladký bar?Jak naplánovat Sladký bar na párty?

Asi už víte, jakou párty chystáte. Nejprve si rozmyslete, pro kolik lidí bude oslava. Pokud jsou hosté dospělí, Sladký Bar nemusí být vůbec velký. Stačí, aby byl různorodý a tematicky odkazoval k příležitosti oslavy. Když je na oslavě hodně dětí, musíte zajistit dostatek sladkostí, protože to malým účastníkům nejen vyrazí dech, ale bude hlavně hlavní atrakcí oslavy.

 

Dekorace- Baumax.cz

Jak si vyrobit Candy bar svépomocí?

Příprava sladkého baru je velmi pracná a samotná příprava zabere víc než jeden den. Zvlášť, když si chcete vše připravit sami. V tom případě musíte sami připravit sladkosti a nápoje a ozdobit sladký koutek. Můžete si také připravit sladkou výzdobu a sladkosti nakoupit nebo objednat v cukrárně. Příprava takového sladkého baru bude mnohem jednodušší. Pro výzdobu Candy baru si můžete také objednat hotovou výzdobu a dekorace. Připravit takovou atrakci pro malou oslavu je jednodušší, u svatby je tomu ale jinak. Zde je potřeba věnovat mnohem více času a práce. Přípravu sladkého baru pro velkou oslavu nebo večírek můžete zadat externí firmě.

Téma vaší oslavy

Při plánování oslavy se můžete rozhodnout, zda bude Sladký bar barevný, nebo se jeho styl zaměří na konkrétní téma a vybrané barvy. Pokud se rozhodnete pro konkrétní barvu nebo téma, bude pro vás mnohem jednodušší výběr cukroví k narozeninám nebo svatbě. Dekorace na sladký stůl mohou mít podobné barvy. Když uspořádáte Baby Shower pro chlapce, hlavní barva může být modrá, pro dívky - růžová. U svatby je lepší zachovat pohlednou, elegantní bílou, tolik charakteristickou pro svatební hostinu.

 

 

Dekorace- Baumax.cz

Sladký bar k narozeninám dítěte

Fascinace Candy bary neustále roste. Sladké Bary pro narozeninovou oslavu jsou většinou velmi barevné a mají téma, které děti milují. Může to být oblíbená kreslená postavička nebo oblíbená sportovní disciplína. Zde by měl Candy bar působit dětsky, barevně a vesele. Na sladkém stole by nemělo chybět mnoho různých druhů sladkostí, jako jsou bonbóny, želé, lízátka, pusinky, muffiny. A přidejte nějaké zdravé svačiny, jako je ovoce nebo dokonce i chipsy nebo slané tyčinky. K narozeninám dítěte jsou vítány bohatě naplněné a ozdobené sladké stoly. Pestrost a sytost barev děti jistě upoutá. K nohám stolu můžete také přivázat heliové balónky, které navíc potěší a zaručí wow efekt.

 

Dekorace- Baumax.cz

Sladký bar na svatbu

Sladký bar je na svatbách stále oblíbenější atrakcí. Dekorace použité v Candy Baru musí tvořit jednotný celek se zbytkem výzdoby a dekorací v místě konání svatební hostiny. Při zdobení Candy baru na svatbu byste měli vědět, že dekorace se nedávají jen na stůl. V závislosti na tématu svatby mohou být prvkem dekorace například květiny zavěšené nad ním. Skvěle poslouží rovněž heliové balónky v rozích stolu. Takový jedinečný Candy bar bude jistě na svatbě vypadat velmi atraktivně a potěší vaše svatební hosty.

Lépe méně nebo více?

Čím méně, tím lépe, nebo spíše čím menší sladkosti, tím lépe. Na talíře a podnosy nedávejte velké zákusky. Pro hosty to bude nepohodlné. Je lepší rozdělit zákusky na malé kousky a pokládat je na velký podnos na dort nebo servírovací stojan na cukroví. Počet kusů všech druhů rozhodně nemusí být tolik, kolik bude hostů. Na stole bude spousta sladkostí, takže hosté budou mít velký výběr. Je lepší doplňovat zákusky během večírku, než je dát všechny najednou. Všimněte si, že přeplácaný stůl může také narušit harmonii, kterou jsou Candy bary pověstné. Sladkosti a zákusky by měly byt rozmístěny na více podnosech nebo talířích, místo je servírovat na jednom podnosu. Nádobí můžete symetricky naskládat na stůl, na obě strany a dort vystavit uprostřed. Do přední části můžete umístit několik stejných kusů servírovacího nádobí a naskládat na ně pamlsky.
 

Dekorace- Baumax.cz

Jak by měl Sladký bar vypadat

Při sestavování Sladkého baru se vyplatí použít různé výšky servírovacího nádobí. Může to být například třípatrový servírovací stojan na cukroví. Pokud jde o jejich aranžování, je dobré naplnit první řadu nízkými nádoby s cukrovím, poté středními, a nakonec umístit nejvyšší nádoby. Krásně tak vyexponujeme všechny sladkosti.

 

Dekorace- Baumax.cz

Dekorace a doplňky pro Sladký bar

Sladký koutek nebude vypadat úchvatně, když na něm budou jen ploché talíře, kulaté nádobí a servírovací podnosy. Nejlepšího efektu dosáhnete kombinací různých tvarů a výšek servírovacího nádobí. Pamatujte také na lžičky nebo servírovací kleště, aby si hosté mohli sladkosti na talíř naložit sami. Umístěte talíře, vidličky a čajové lžičky poblíž baru. Různé tematické doplňky pro Candy bar můžete zakoupit online. Pro vystavení sladkosti můžete použít různých velikostí jídelní a kuchyňské stoly, stoly do obývacího pokoje nebo stolky do obývacího pokoje. Může to být jeden stůl nebo několik stolů pokrytých jednobarevnými ubrusy. Vozík se sladkostmi se stal velmi oblíbeným prvkem na svatbách. Dá se nádherně ozdobit a je vhodný do každého aranžmá.
 

Dekorace- Baumax.cz

Co připravit do Sladkého baru?

Ujistěte se, že si vyberete sladkosti, které mohou zůstat na stole po dlouhou dobu, a které lze v případě potřeby snadno doplnit. Výběr zákusků a cukroví samozřejmě závisí na typu a charakteru oslavy.
Nejlepšími návrhy k oslavě narozenin jsou dorty nakrájené na malé kousky, mini dorty, mini dezerty, různé dorty a sušenky. Dobře vypadají i zákusky ve sklenicích nebo na lžičkách, makronky, lízátka, cukroví, želé, bábovky, mini koblihy, teplá zmrzlina a dokonce i cukrová vata. Dobře zde funguje také ovoce a poháry s nápoji.
Na svatbu se perfektně hodí dortíky, makronky, pusinky, pralinky, mini dezerty, lemon curd, krémové trubičky, koblížky – jste omezeni pouze svou fantazií.


NECHTE SE INSPIROVAT!

Jídelna v obývacím pokoji - jak si vybrat stůl a židle?
Jak vyzdobit kuchyně navržené v různých stylech?
Jaké židle zvolit k černému stolu

 

 

Zpět