Sedací soupravy do moderního obývacího pokoje

02.12.2021

Obývací pokoj zařízený pro relaxaci je místem, které se charakterizuje nejen moderním designem, ale také pohodlím, které nabízí všem členům domácnosti. Pozitivní atmosferu vytvářejí barvy, osvětlení, doplňky, ale především pohodlný a praktický nábytek. Podívejte se, jaké sedací soupravy budou vhodné pro zařízení funkčního obývacího pokoje a seznamte se s našimi pozoruhodnými návrhy! Vybrané produkty najdete v naší fotogalerii.

 


V tomto článku:
1. Moderní sedací soupravy
2. Sedací souprava a velikost interiéru
3. Typy sedacích souprav do obývacího pokoje
4. Volnočasové sedací soupravy se spací funkcí nebo bez?
5. Sedací souprava - potahový materiál
6. Sedací souprava ladící ke stylu obývacího pokoje

 Moderní sedací soupravy

Moderní styl interiérového designu se vyznačuje minimalismem, jednoduchostí a geometrickými liniemi. Nejsou zde žádné zbytečné ozdoby, jako jsou zdobené nábytkové nohy nebo sofistikované, ale nepříliš pohodlné dřevěné bočnice. Nejdůležitějšími vlastnostmi takového nábytku jsou pohodlí a funkčnost. Právě pro svůj jednoduchý design se moderní čalouněný nábytek - sedačka, křesla atd. - bude skvěle hodit do interiérů zařízených v různých stylech. Je to ideální návrh pro moderní, skandinávské, industriální, loftové nebo pop artové aranžmá.

V nabídce našeho obchodu najdete spoustu druhů sedacího nábytku do obývacího pokoje – pohovky, sedací soupravy, ale také křesla a ladící k nim kávové stolky a konferenční stolky. Se spací funkcí a bez ní, v různých barvách a vzorech, které můžete optimálně přizpůsobit velikosti a specifičnosti interiéru a individuálním potřebám rodiny. Při hledání toho nejlepšího řešení pro váš domov se však neřiďte impulsem. Nabídka sedacích souprav je velká, ale jejich výběr je třeba pečlivě zvážit. V touze vytvořit módní obývací pokoj, někdy zapomínáme na funkčnost. Co tedy zvážit při nákupu sedacího nábytku do obývacího pokoje?

 

Sedací sopurava a velikost interiéru


Než vůbec začnete prohlížet sedací soupravy v showroomu nebo v nabídce internetového obchodu, zamyslete se nad tím, kolik prostoru můžeme vyčlenit pro tento nábytek. Zatímco ve velkých interiérech si můžete dovolit opravdu rozsáhlou sestavu, v případě malých obývacích pokojů musíte trochu uskromnit fantazii.
Donedávna bylo běžným trendem dávat sedačky nebo rozkládací pohovku ke zdi. Takový postup opticky zvětšil prostor a poskytnul více prostoru uprostřed obývacího pokoje. Takové řešení je pořád nutné v mimořádně malých místnostech. Pokud však není pokoj velký, ale umožňuje umístit pohovku od stěny, udělejte to! Takové řešení je v souladu s nejnovějšími trendy a vůbec neomezuje manévrovací prostor. Naopak umožňuje opticky oddělit relaxační zónu například od užitkové, která slouží k přechodu mezi místnostmi, nebo oddělit ji od jídelny.''

 


 

Typy sedacích souprav do obývacího pokoje
 

Náš obchod nabízí nábytek v tolika různých velikostech, že jej snadno přizpůsobíte požadavkům jakéhokoliv interiéru. Můžete si vybrat například dvoumístné nebo třímístné sedací soupravy. Pokud máte malo prostoru, položte si otázku, zda si místo třímístné pohovky pořídit radějí například dvoumístní pohovku a dvě křesla ze stejné soupravy. Na rozdíl od zdaní je to perfektní řešení do malého prostoru. Dává skvělé možnosti uspořádat sestavu nábytku v souladu s potřebami domácnosti. Zajímavou kompozicí tvoří například křesla umístěná mezi dvěma pohovkami.
Sedací soupravu si může sestavit také z křesel a rohové pohovky. Nezapomeňte, že rohové pohovky jsou k dispozici v levém a pravém provedení. To je také klíčová otázka – často specifičnost místnosti umožňuje vybavit ji pouze kusem nábytku konkrétního tvaru.
Do velkého pohodlného obývacího pokoje se snadno také vejde rohová pohovka do U - svým tvarem připomíná pravě toto písmeno a vytváří tak útulné místo k odpočinku. Tento typ čalouněného nábytku se skvěle hodí pro rodinné oslavy nebo setkání s přáteli – stačí vám k ní malý stolek do obývacího pokoje, a můžete trávit čas povídáním, hrát stolní hry nebo přijímat návštěvy.
V nabídce našeho obchodu najdete sedací soupravy s bočnicemi a bez nich. První z nich jsou považovány za pohodlnější, ale zabírají více místa. Pohovky a křesla bez bočnic a další kusy tohoto typu nábytku se skvěle hodí do malých obývacích pokojů, kde se počítá každý centimetr plochy.

 

Volnočasové sedací soupravy  se spací funkcí nebo bez?


Dokonce majitelé velkých domů mají občas tolik hostů, že pro ně nestačí oddělené ložnice. Právě tehdy přijdou vhod funkční sedací soupravy se spací funkcí. Vybavené úložným prostorem pro lůžkoviny, přes den plní funkci pohodlné pohovky, a v noci je lze proměnit na funkční postel. Samozřejmě tyto soupravy neslouží jen pro přespání hostů. V malých bytech obývací pokoj často plní roli ložnice, například pro rodiče teenagerů, kterým chtěli poskytnout oddělené pokoje. V tomto případě při vyběru tohoto nábytku, prioritou by mělo být pohodlí nočního spánku. Všímejte si takových vlastností sestavy, jako je tvrdost sedáku nebo plochy na spaní.
Samozřejmě se můžete rozhodnout také pro sedací soupravy bez spací funkce. Často jsou levnější než ty, které mají možnost rozložení a přespání, a svou roli jako místa k sezení do obývacího pokoje úspěšně splní.

 


 

Sedací souprava a potahový materiál
 

Moderní sedací souprava do obývacího pokoje by měla zaručit komfort a pohodlí všem členům domácnosti. Velký význam mají materiály, ze kterých je čalounění vyrobeno. Prezentovaná velmi elegantní přírodní kůže je perfektním řešením pro obývací pokoj v klasickém a moderním stylu. V současné době je však oblíbenější nábytek z ekokůže.
Přesto jsou stále nejoblíbenější moderní sedací soupravy čalouněné látkou. Můžete si vybrat z mnoha různých materiálů v různých dekorech, které se odlišují nejen designem, ale také trvanlivostí, odolností vůči UV záření nebo snadnou údržbou. Vyplatí se věnovat pozornost tomu, zda má námi vybraný nábytek snímatelné potahy, které lze snadno sundat a rychle vyprat např. v pračce.

 

 

Sedací souprava ladící ke stylu obývacího pokoje


Aby nábytek tvořil dokonalou kompozici se zbytkem vybavení, musí být vhodně stylově a barevně sladěn. Různé typy vnitřního uspořádání nám dávají velký prostor. Při prohlížení nábytku zvažte několik faktorů.
Dobře sladěná sedací souprava by měla vizualně ladit se zbytkem interiéru. Pamatujte, že nejvíc elegantně vypadá obývací pokoj , ve kterém byly použity maximálně tři barvy. Například laminátové podlahové panely, interiérové dveře a parapety v podobných barvách, nábytek jako jsou komody nebo šatní skříně v jiné a sedací souprava pro volný čas - křesla, pohovka a ostatní v jiné. Výjimkou jsou doplňky, které mohou být více barevné, ale i v tomto ohledu se vyplatí zachovat střídmost.
Sedací soupravy pro volný čas jsou skvělým způsobem, jak vytvořit útulný a pohodlný obývací pokoj. Jsou ideální pro různé styly aranžmá. Při výběru produktů bychom se měli řídit jejich kvalitou a funkčností. Podívejte se na nabídku našeho obchodu, jistě najdete sedací soupravu a další nábytek, který bude dokonale odpovídat potřebám vaší domácnosti!


NECHTE SE INSPIROVAT!

Nábytek do obývacího pokoje Tarabo Nábytek do obývacího pokoje Ontario Nábytek do obývacího pokoje Flix I Nábytek do obývacího pokoje Livinio II


 

 

Zpět