Komoda do obývacího pokoje – jak vybrat?

05.06.2020

Vybavení obývacího pokoje si mnoha z nás představuje jako gauč s konferenčním stolkem. Pravda je, že v obývacím pokoji jsou také televizní skříňky, často jídelní stůl a kredenc nebo komoda. Podívejme se blíže na to druhé a uvidíme, jaké komody do obývacího pokoje stojí za to si vybrat.

Styl komody a styl interiéru

Prvním kritériem, které by mělo být zohledněno při hledání komody do obývacího pokoje, je styl zařízeného interiéru. V moderním uspřadaní bude nábytek s jednoduchými tvary určitě vypadat nejlépe bez sofistikovanějších dekorací (viz: moderní komody a stylové komody). Dobře ladit bude minimalistický nábytek, kde největší výzdobou je nedostatek dekorativních prvků.

Komody tohoto typu nebudou vypadat dobře v retro interiérech, kde je lepší vsadit na ozdobnější formu, oválné tvary, oblé nohy nebo květinové ornamenty.

Komody - Baumax

 

Komoda a její role v obývacím pokoji

Druhým důležitým faktorem ovlivňujícím typ zvolené komody je role, kterou by měla plnit. V některých obývácích se má používat ke skladování a její vzhled má splynout s dalšími prvky zařízení, ale to by nemělo být příliš zjevné. V této situaci si můžete vybrat komodu s plnými průčelími nebo si vybrat komody-vitríny, ve kterých jsou některé průčelí zasklené nebo mají otevřené police.

V jiných interiérech má komoda vykonávat nejen svou funkci, ale také dobře vypadat a poskytovat důležitý dekorativní prvek. V takové situaci může být dobrý nápad vybrat si komodu s designovým vzhledem. Může to být komoda s dvoubarevnými průčelími nebo komoda s asymetrickým uspořádáním zásuvek a dveří. Každá z nich bude nejen plnit svou základní funkci, kterou je bezpochyby skladování, ale také se stane důležitým prvkem při aranžování obývacího pokoje.

 

Barva komody

Po zamyšlení nad stylem a rolí komody v interiéru je na čase si vybrat barvu. V nabídce jsou bílé komody, které jsou módní a v poslední době velmí populární. Můžete si také vybrat komody v mnoha různých odstínech dřeva, od světlých, jako je bříza nebo popel, přes střední: třešně nebo buk, až po tmavé a velmi tmavé, jako je ořech. Komody najdete také v méně typických barvách. Volba by měla být přizpůsobena především barvám celého obývacího pokoje a také jeho stylu a vkusu členů domácnosti.

 

A pokud si aranžujete pokoj pro své děti, doporučujeme Vám seznámit se s nabídkou komod pro dětský pokoj. Doporučujeme také: komody do předsíně, ložnicové komody, koupelnové komody.

 

Zpět