Módní konferenční stolek v obývacím pokoji

06.07.2020

Konferenční stolíky jsou nedílnou součásti obývacího pokoje, umístěných před pohovkou nebo rohovou sedačkou. Nenahraditelné jsou pro odložení knihy, sklenice nebo naservírovaní hostům občerstvení. Nemůžete si je v místnosti nevšimnout, proto při pořizování konferenčního stolku, snažte se vybrat takový, který bude skutečnou ozdobou vašeho obývacího pokoje.

 

Dva v jednom - sady stolka

konferenční a odkládací stolky - Baumax

Nedostatek místa, případně potřeba dalšího pracovní plochy? Není nic jednoduššího: konferenční stolky dva v jednom. Je to kombinace dvou nebo více stolků různých rozměrů, naskládaných nad sebou.  V případě potřeby je lze vytáhnout. Nezaberou navíc mnoho místa. Designéři často navrhují sestavení dvou konferenčních stolků, lišících se pouze výškou umístění pracovní desky nebo její velikostí.


 

Stolek s drátěným košem

Odkládací stolky - Baumax

Stolek s drátěným košem je bezpochybně nejmodernějším kouskem. Jeho popularita jen stěží překvapuje, jelikož stolek má mnoho výhod. Je lehký, snadno se přemisťuje a je vzhledově velmi efektivní. Stolky tohoto typu se hodí do interiérů v různých stylech a díky jejich popularitě jsou vyráběny v mnoha variantách: od minimalistických po více dekorativní, které skvěle pasují do interiéru ve stylu glamour.


 

Nebojte se kovu

 

Kovové stolky jsou také velmi oblíbené - skvěle zapadají do průmyslového nebo loftového stylu. Takový stolek nebo lavice má často lesklý povrch, viditelné závěsy nebo šrouby. Zajímavým řešením  jsou kovové stolky se skleněnou deskou nebo imitací betonu. Modely s elegantními zakřivenými kovovými prvky přidají salonu jedinečný styl. Za pozornost stojí také kulaté stolky na kovových nohou. Kombinace kovu se dřevem nebo sklem bude vždy ladit v moderním interiéru.


 

Klasický dřevěný konferenční stolek

Konferenční stolky - Baumax

Dřevo je univerzální. Nábytek vyrobený z tohoto materiálu je vhodný do interiéru uspořádaných v různých stylech. Dřevěné stolky jsou elegantní, nadčasové, dodávají interiérů teplo a vůni dřeva se nevyrovná žádná jiná.

 

 Při nákupu dřevěného konferenčního stolku stojí za zvážení jeho tvar. Obdélníkový, čtvercový nebo kulatý. Nejvhodnější je zvolit jeho velikost a tvar podle velikosti pohovky, sedací soupravy nebo křesla proto aby stolek byl funkční , pohodlný a přístupný z jakéhokoli místa k sezení.

 

Jak sladit barvu stolku s interierem ?

 

Pro klasické, elegantní interiéry stojí za to vybrat stolek tmavé barvy, dub bude skvělý. Pro interiéry ve skandinávském stylu jsou zase vhodnější světlé dřevěné modely, například z borovice nebo olše. V rustikálním interiéru nemůže zase chybět stolek s viditelnými suky stromu nebo kombinaci běleného a přírodního dřeva.

Barevné stolky s grafickými motivy na pracovních deskách nebo s prvky v odstínech šedé a černé budou skvělé ladit v moderních interiérech. Stejně jako kontrastní barvy a tvary.

 

Zpět