Jaké zvolit noční stolky k čalouněné posteli

01.12.2021

Ložnice je místnost, která vyžaduje speciální uspořádání a promyšlené vybavení. Výběr vhodného nábytku, dekorací a textilií určuje nejen design interiéru, ale také komfort a relaxace uživatelů. Jaké prvky výzdoby by měly být v ložnici, aby se stala místem luxusního odpočinku? Jaký nábytek do ložnice zvolit a čeho se naopak vzdát? Jsou noční stolky nutné? A pokud ano, jaké zvolit noční stolky k čalouněné posteli?
Pokusíme se odpovědět na všechny otázky související s uspořádáním interiéru ložnice. Poradíme vám, jak najít dokonalý noční stolek, a navrhneme zajímavé uspořádání ložnice, které může být pro vás inspirací.

 


V tomto článku:
1. Nábytek do ložnice – „must have“
2. Postel - kus nábytku, který určuje uspořádání ložnice
3. Jak správně vybrat noční stolek k posteli?
4. Jaký zvolit noční stolek k čalouněné posteli?
5. Musí stolek ladit k posteli? Eklekticismus - styl ne pro každou ložnici
6. Výhody nočního stolku u postele

 Nábytek do ložnice – „must have“


Existuje několik kusů nábytku, bez kterých je obtížné si představit pohodlnou a praktickou ložnici. Poslední sezóna přinesla nové zajímavé aranžérské trendy v oblasti interiérového designu. Mezi mnoha neobvyklými, moderními a funkčními řešeními se stále častěji objevuje čalouněný nábytek.
Zatímco čalouněné sedací soupravy do obývacího pokoje, rohové sedací soupravy do obyvacího pokoje, křesla do obyvacího pokoje a postele, nikoho nepřekvapí, novinkou na trhu jsou čalouněné noční stolky (noční skříňky), toaletní stolky nebo komody.
Jak mezi nimi vybrat nábytek do ložnice, který bude nejlépe vyhovovat vašim očekáváním? Při hledání odpovědi na tuto otázku se vyplatí vzit v ohled jak účel, tak velikost místnosti. Pro někoho bude ložnice pouze místem k odpočinku, pro jiného bude plnit take funkci šatníku.
Tohle jsou prvky, které vám pomohou zařídit funkční a stylový interiér ložnice:

 


Postel - kus nábytku, který určuje aranžmá ložnice


Čalouněné postele k čalouněnému nočnímu stolku

Postel je bezpochyby nejdůležitějším kusem nábytku v ložnici. Měla by být dostatečně velká a pohodlná, aby zaručovala vysokou úroveň relaxace, klidný a zdravý spánek. Každý rok výrobci uvadějí na trh nové modely postelí. Patří mezi ně: jednolůžkové postele, dvoulůžkové postele, manželské postele, postele se zásuvky, dětské postele, čalouněné postele, dřevěné postele a kontinentální postele.

 


 

Šatní skříň do ložnice - když noční stolek nestačí

Pokud v ložnici potřebujete umístit šatní skříň, neměla by chybět velká praktická skříň, šatní skříň s posuvnými dveřmi, rohová šatní skříň, nebo vestavěná šatní skříň.


Toaletní stolek - pro aranžmá ložnice v ženském stylu

V ženské ložnici bude praktickým prvkem vybavení toaletní stolek, do kterého se vejde kosmetika, drobnosti a šperky. Tento funkční kus nábytku, velmi často doplněný komodou, dává spoustu možností uložení věcí a organizaci prostoru ložnice.
 

Komoda do ložnice – vhodná volba klasického nábytku

Komoda patří mezi nejčastěji volený nábytek do ložnice. Umožňuje velmi praktické uspořádání interiéru při zachování optické lehkosti a jemnosti. Komody místnost nezahltí, ale decentně a elegantně ji doplní.
 

Noční stolky - čalouněné noční stolky

Noční skříňky neboli noční stolky jsou jedním z hlavních kusů nábytku do ložnice vedle postele. Mají mnoho využití. Právě na nich se nejčastěji dává noční lampička a budík. Noční stolky se často používají jako příruční knihovna, skrýš na drobnosti a polička na telefon – vše v jednom. Prvek tak malý a tolik multifunkční.
Je těžké si představit fumkční ložnici bez praktického nočního stolku. Jelikož je tedy noční stolek tak důležitý, vyplatí se vědět, čím se řídit při jeho výběru.

 

 

Jak správně vybrat noční stolek k posteli?


Většina modelů klasického nábytku do ložnice je tak univerzální, že bude vyhovovat různým stylům aranžmá. Malý noční stolek může ozdobit interiér ložnice a zcela změnit jeho charakter. Příklady aranžmá vybrané pro náš článek ukazují, jak moc závisí na nočním stolku. Jeho výběr by neměl být náhodný, zvláště pokud má dodat útulný charakter naší ložnici.
Jinak noční stolek vybereme do interiéru ve stylu glamour, jiný v boho stylu a jiný ve skandinávském nebo loftovém stylu.

 

Jaký zvolit noční stolek k čalouněné posteli?
 

Musí noční stolek ladit s čalouněnou postelí? Má být také čalouněný? Záleží na stylu celého interiéru. Pokud byla ložnice uspořádána v glamour nebo moderním stylu, pak bude čalouněný noční stolek s efektními úchytky tu správnou volbou.
Pro surové ložnice v loftovém stylu je lepší zvolit kovové noční stolky nebo kovovo-dřevěné stolky jednoduchých tvarů na nožičkách. Dřevěný nábytek se hodí nejen do ložnice v industriálním stylu, ale také do skandinávského, rustikálního a boho stylu.
Stojí za to připomenout, že vhodný noční stolek je ten, který bude odpovídat vašim individuálním preferencím.

 

 

Musí stolek ladit k posteli? Eklekticismus - styl ne pro každou ložnici


To je těžká a nejednoznačná otázka. Na jednu stranu je vhodné odpovědět „ano“ – protože nesladěný nábytek narušuje charakter a styl interiéru. Na druhou stranu „ne“ – protože je modní kombinovat různé styly v rámci jedné místnosti. Vše je tedy otázkou dobrého vkusu. Při přemýšlení o kombinaci nábytku v různých stylech v ložnici nesmíte zapomenout na umírněnost.
Eklekticismus je styl, který dokáže být nemilosrdný a odhaluje každou sebemenší stylistickou chybu. Jeho použití v interiéru vyžaduje jak orientací v bytovém designu, tak cit pro styl. Dobře uspořádané prvky vytvoří místnost, jejichž vzhled inspiruje a upoutá.

 

         

Odborník radí!
Pokud jste milovníkem klasiky, ceníte si konzistentních a ladících k sobě prvků vybavení interiéru, vzdejte se kombinování nábytku v různých stylech. Vsaďte na jeden a důsledně se ho držte. Čalouněná postel bude vypadat krásně doplněná čalouněnýmí nočními stolky. Naopak je lepší kombinovat surové lůžko v loftové stylu s jednoduchými stolky vyrobenými ze dřeva nebo kovu.

                               

Čalouněné noční stolky a postele


Čalouněné noční stolky v kombinaci s čalouněnými postelemi jsou podstatou glamour stylu. Útulný a elegantní nábytek z příjemných na dotek čalouněných látek bude skvělým doplňkem pro ty, kdo si cení každodenního pohodlí a luxusu v ložnicí.  
Pro tento typ aranžmá se vyplatí zvolit efektní doplňky a dekorace.
Mnoho zákazníků se ptá – jaké osvětlení vybrat pro zdůraznění bohatého glamour stylu? Odpověď je jednoduchá – velké křišťálové nebo lesklé lustry a lampy budou tou nejlepší volbou. Ty nejen zdůrazní charakter ložnice, ale také řádně osvítí a opticky zvětší prostor.

 

 

Výhody nočního stolku u postele


Noční stolek je dokonalým aranžerským prvkem. Je to nejen elegantní, ale také velmi funkční kus nábytku do ložnice. Ačkoliv často vynechaný a opomíjený, je skutečnou ozdobou ložnice. Roli, kterou hrají moderní noční stolky v interiérech nelze přeceňovat. Pokud tedy chcete spojit funkčnost, pohodlí a stylový vzhled při zařizování ložnice, nezapomeňte si pořídit noční stolky.


NECHTE SE  INSPIROVAT!

Ložnicový nábytek Julietta II Beton / Bílá Ložnicový nábytek Julietta I Beton / Bílá Ložnicový nábytek Riccardo Ložnicový nábytek Tadeusz
Zpět