Jak zútulnit šedý obývací pokoj -Porádíme! Šedá, která potěší

25.10.2021

Obývací pokoj je jedním z ústředních bodů v domě, místo, kde trávíme čas s rodinou a přijímáme hosty. Chceme tedy, aby byl interiér vždy stylový a v souladu s nejnovějšími trendy. Toužíte po dokonalém aranžmá obývacího pokoje? V současné době je šedá nejmódnejší barvou a obývací pokoj zařízený v odstínech šedé může vypadat opravdu mimořádně. Pamatujte však, že váš  interiér bude vypadat opravdu výjimečně až poté, co jej správně vybavíte.  V našem článku navrhujeme, jak to udělat nejefektivnějším způsobem a co si vybrat pro aranžmá šedého obývacího pokoje, aby výsledek potěšil vás a vaše hosty. Přemýšlejte o poutavých doplňcích, jako jsou polštáře nebo obrazy ve vašem oblíbeném stylu. Prvky tohoto typu jistě doplní šedý interiér. Pokud přemýšlíte, jak oživit šedý obývací pokoj, určitě si přečtěte naše tipy.

 

Sedací soupravy- Baumax.cz


V tomto článku:
1. Jaké další barvy budou nejlepší pro šedý obývací pokoj? Stylové doplňky vám pomohou doplnit aranžmá!
2. Jaká podlaha je vhodná pro šedý obývací pokoj? Myslete také na koberec!
3. Jaký nábytek bude ideální do šedého interiéru?
4. Jak zútulnit šedý obývací pokoj a oživit prostor? Vsaďte na originální vzory a poutavé doplňky!
5. Bude vypadat celý šedý obývací pokoj dobře? Návrh pro milovníky  innovativních řešení
6. Co navíc do šedého interiéru? Trochu barvy?Pohovky- Baumax.cz


Jaké další barvy budou nejlepší pro šedý obývací pokoj? Stylové doplňky vám pomohou doplnit aranžmá!

Šedá je stylová, ale stojí za zvažení jakými barvami ji můžeme trochu rozbít. Kombinace s jinou barvou bude snadná a velmi účinná. Šedá barva interiéru nemusí být nudná, stačí myslet na doplňkové barvy. Šedý obývací pokoj lze úspěšně doplnit jinými barvami. Odstíny šedé jsou univerzální barvy, takže je můžete snadno kombinovat s libovolně vybranou barvou. Pro milovniky energetíckých barev doporučujeme například žlutou, která bude krásně ladit se světle šedou. Šedé a popelavé barvy budou také vypadat hezky s jemnou, starorůžovou, modrou a světle fialovou. Pro ty, kteří dávají přednost klasickým řešením, doporučujeme použít v šedém obývacím pokoji světlejší, tlumené barvy. Béžové a krémové odstíny tuto roli dokonale splní. Šedou barvu zdi můžete také prolomit pomocí ... jiné šedé. Dvě stěny - nebo dokonce jedna -  natřená v jiném odstínu také dokonale zpestří každou místnost. Na stěny můžete použít jiné barvy než šedou, ale myslete také na doplňky v těchto barvách. Polštáře nebo přehozy na nábytek budou určitě vypadat dobře a oživí váš domácí prostor. Další možností jsou hodiny nebo zrcadlo ve stylu, který vynikne na šedém pozadí. Může to být také například bohatě zdobený rámeček na obrázek nebo fotografie.

 

Pohovky- Baumax.cz

 

Jaká podlaha je vhodná pro šedý obývací pokoj? Myslete také na koberec!

Jak zútulnit  šedý obývací pokoj? Podlaha v obývacím pokoji je stejně důležitá jako stěny. Stojí za zvážení, jaké podlahové desky nebo dlažba do obývacího pokoje budou nejlépe vypadat na pozadí šedých stěn. Pokud chcete vizuálně zvětšit obývací pokoj, stojí za to koupit světlejší podlahové panely nebo dlaždice. Určitě budou ladit s klasickýmí šedými odstíny. Dobře poslouží také tmavší podlaha. Pak nezapomeňte na stěny použít trochu světlejší odstíny šedé. Můžete také použít dlaždice. Pak si můžete vybrat jak dlažbu v imitaci dřeva, tak klasické. Dlažba může mít také různé vzory, které zpestří tlumené odstíny šedé va vašem obývacím pokoji.
Také přemýšlejte o koupi koberce, který bude působit jako efektní doplněk. V šedém obývacím pokoji budou dobře vypadat jak jednobarevné, tak vzorované koberce. Podívejte se na současně mimořádně módní nadýchané koberce s dlouhým vlasem. Ideálně, pokud vyniknou oproti šedým stěnám a dřevěným panelům. Mohou být v sytých nebo tlumených barvách, vše závisí na vašem vkusu. Doplňky vybírejte tak, abyste se ve svém interiéru cítili co nejpříjemněji.

 

Sedací soupravy- Baumax.cz


Jaký nábytek bude ideální do šedého interieru?

Jak vizuálně oteplit a oživit šedý obývací pokoj? Takový interiér může být velmi útulný. Aby váš šedý obývací pokoj vypadal co nejlépe,  zaprvé musíte vybrat správný nábytek. Nemusí být příliš zdobený. Minimalistický design nábytku bude slušet i šedému obývacímu pokoji. Pokud máte stěny v tmavých odstínech šedé, nedoporučujeme vybírat černý a jiný zcela tmavý nábytek. Dobrým pozadím pro tmavý nábytek budou ale světle šedé a šedé stěny. Vhodným řešením bude také nábytek v kombinaci dvou barev. A také ten s barevnými, originálními prvky. Poutavé a šedé stěny pro ně budou určitě dokonalým pozadím. Šedá je natolik klasická, bezpečná barva, že jakákoliv struktura nábytku bude na jejím pozadí vypadat dobře, a to jak nábytek v moderním stylu, tak tradiční, jako je dřevěný nábytek. Pokud však jde o sedací soupravy do obývacího pokoje, pohovky do obývacího pokoje, rohové pohovky do obývaciho pokoje, ale i pufy a křesla, stojí za zvážení barva jejich čalounění.

 

Sedací soupravy- Baumax.cz


 

Jak zútulnit šedý obývací pokoj a oživit prostor? Vsaďte na originální vzory a poutavé doplňky!

Pamatujte, že příslušenství a doplňky májí velký význam. Jejich volba do značné míry určuje charakter interiéru, zejména toho v tradičních barvách. V této sezóně jsou velmi modní lidové motivy a geometrické vzory na dekách, kobercích a polštářích. Na druhou stranu, pokud máte rádi minimalismus, můžete zvolit několik výraznějších doplňků a zbytek nechat v tlumených barvách a bez výrazných motivů. Skvěle bude vypadat také poutavé prostírání na stůl nebo dekorativní podnosy na konferenční stolek. Určitě upoutají pozornost návštěv. Šedý obývací pokoj (a jakýkoliv jiný šedý interiér) bude těžit z výběru efektivních doplňků, které rozbijí jednotvárný charakter a atmosféru.

 

Pohovky- Baumax.cz

 

Bude vypadat celý šedý obývací pokoj dobře? Návrh pro milovníky  innovativních řešení

Máte nápad zařídit jednotný obývací pokoj jen v šedé barvě? Je to trochu riskantní krok, ale pokud máte chuť, jdete do toho. Jen si pamatujte pár pravidel, díky nimž nebude ani zcela šedý obývací pokoj nudný a monotonní. Je potřeba pamatovat na to, aby použít různé odstíny šedé. Můžete také popřemyšlet na vzory na stěnách. Výběr šablon na zeď je velký. Vzor - pokud chcete - může být také šedý nebo v jiné tlumené barvě. Ovšem doplňky zvolte v trochu jiných barvách. Polštáře mohou být bílé nebo tmavě modré, stejně jako například béžové koberce. Výraznější barva bude dobře fungovat i pro další prvky. Můžou to být dokonce jen maličkosti - správně uspořádané doplňky způsobí, že váš obývací pokoj zazáří. Ani šedé doplňky nemusí být nudné; mohou mít zajímavý vzor a samotný šedý

 

Sedací soupravy- Baumax.cz

 

interiér - zajímavé uspořádání

Zamyslete se nad tím, jaké doplňky a nábytek budou ve vašem obývacím pokoji nejlépe fungovat. Kombinace originálních barev a vzorů dodá každému interiéru charakter. Aranžmá vašeho obývacího pokoje bude jistě působivé, pokud vyberete vhodné závěsy. Mohou to být šedé závěsy (v barvě mírně odlišné od barvy stěn) nebo úplně jiné barvy. Bílá nebo žlutá budou fungovat v každém případě. Krásně bude vypadat také obývací pokoj doplněný dřevěnými prvky. Vsaďte například na dřevěné rámy obrazu nebo zrcadla ve dřevěných rámech, a pokud máte dřevěný nábytek, klasický nebo moderní, bude v šedém obývacím pokoji vypadat fantasticky.

 

Sedací soupravy- Baumax.cz

 

Co navíc do šedého interiéru? Trochu barvy?

Chcete, aby vaše interiéry měly jedinečný styl? Chcete místnost opticky zvětšit? Žádný problém! Máme všechny potřebné produkty, které dodají styl a barvu jakémukoliv typu interiéru. S našími výrobky bude uspořádání bytu jednoduché. Popřemýšlejte se nad výběrem krásného nábytku. Nabízíme mimo jiné křesla do obývacího pokoje nebo sedací soupravy do obývacího pokoje, které jsou nejen pohodlné, ale také vzhledově velmi atraktivní. Máme také modulární nábytek, který doporučujeme zejména do malých bytů. U nás si koupíte rovněž interiérové barvy, které vás určitě upoutají. Máme jak modní šedé,  tak i jiné sytější barvy. Podívejte se také na naše kolekce nábytku. Možná vás jejich design inspiruje k rekonstrukci vašeho domova. Neváhejte a navštivte nás ještě dnes!


NECHTE SE INSPIROVAT!

Nábytek do obývacího pokoje Tiziano I Nábytek do obývacího pokoje Edge Nábytek do obývacího pokoje Havanna IV Nábytek do obývacího pokoje White Sea I


 

 

Zpět