Jak vizuálně zvětšit obývací pokoj?

31.07.2020

 Malý obývací pokoj je každodenním životním prostorem obyvatel bytových domů, majitelů garsoniér a apartmánů s jednou ložnicí. I když je celkem prostorný, musí plnit několik užitečných funkcí. Jak zařídit obývací pokoj tak, aby v něm bylo místo k odpočinku, práci, jídlu a dokonce i ke spánku?

 

Zamiluj si bílou barvu

Obývací pokoj - Merkury Market

 Již dlouhou dobu je známo, že bílá a další světlé barvy zvětšují prostor. Barvy na zeď v různých odstínech bílé, šedé, ecru nebo vanilky jsou osvědčeným způsobem vizuálního zvětšení místnosti. Odvážnější si mohou dovolit vyzkoušet světlé odstíny modré, jemné pudrové růžové a dokonce žluté v odstínu světlého citronu. Správným použitím barev můžeme zvednout výšku našeho obývacího pokoje: bílý strop, který je oddělen od zbytku stěn v pastelových tónech, pomocí pěti centimetrového pruhu (čím užší, tím vyšší bude interiér).
Důležitý je také výběr podlahy, ale nejde o materiál, protože to může být jak plovoucí podlaha, prkna, tak i dlaždice, ale hlavně měla by být světlá. Vyberme tedy plovoucí podlahu nebo podlahové desky v šedých, béžových a bělených odstínech dubu, jasanu, javoru nebo cedru.

 

 Jaký nábytek si vybrat do obývacího pokoje?

 

Příprava stěn a podlah v malé místnosti je pouze jedním z kroků k úspěchu. Nejdůležitější zůstává: nábytek. Malý obývací pokoj lze velmi snadno zaplnit nebo jen málo využít, a zapomenout při tom na jednu z funkcí, kterou by měl plnit.
V obývacím pokoji mělo by být místo k odpočinku a uskladnění. Místo tradičních: pohovky, rohové sedačky a obývací stěny doporučujeme modulární a systémový nábytek.
První z nich - modulární nábytek - jsou samostatné elementy tradičního čalouněného nábytku, které lze vzájemně kombinovat a podle potřeby sestavit různé kombinace. Dvě sedací soupravy se spojí do jedné nebo se změní na rohovou sedací soupravu po přidání dalšího elementu. Pohovku lze rozdělit na dvě křesla - přizpůsobit se tak aktuálním potřebám majitele.

Systémový nábytek představuje poněkud odlišné řešení: je to vzhledově sladěný nábytek, ale můžete si jej zakoupit samostatně v různých variantách, podle vašich potřeb. Nemusíme se omezovat na nákup konkrétní sady, ale vybírejme si potřebné vybavení: police, komody, skříně ve velikostech, které jsou pro nás nejvhodnější. To vám umožní uspořádat interiér funkčněji než pomocí klasické obývací stěny.

 

Lavička, konferenční stolek nebo velký stůl - co si vybrat?

TV stolky, konferenční a odkládací stolky - Merkury Market

 I v případě malého prostoru nestojí za to se úplně vzdát stolu. Pokud si to můžeme dovolit, stojí za zvážení malý stolek se židlemi nebo skládací model.

 Pokud je však místnost opravdu malá a chcete ušetřit místo, bude lepší volbou nastavitelná lavice do obývacího pokoje. To vám umožní besedovat, také ve větší skupině a lavice zároveň úspěšně nahradí konferenční stolek.

Při plánování nákupu vybavení do obývacího pokoje stojí věnovat pozornost naší nabídce v následujících kategoriích: nábytek do obývacího pokoje, stoly a židle, lavice do obývacího pokoje, skříně a knihovny. Zveme Vás!

 

 

Zpět