Jak se vypořádat s horkým počasím? Způsoby, jak snížit teplotu v bytě

28.02.2023

Přehřáté místnosti jsou problémem, kterému každý z nás čelí během letních horkých dnů. Příliš vysoká teplota v bytě je velmi nepříjemná a brání v odpočinku a spánku. Redukce teploty v bytě během horkých dnů je obzvláště důležitá pro seniory a nemocné. Vysoké teploty mají nepříznivý vliv na jejich organismus.

 

Moderní kuchyně a jídelna- BauMax


V tomto článku:

1. Jak se vypořádat s horkem v bytě?

2. Horko v bytě - jak se s ním vypořádat? Jak se vypořádat s horkem v bytě?

V horkých dnech přebývat doma je velmi obtížné. Naštěstí existují způsoby jak vzduch trochu vychladit bez drahé klimatizace. Vše, co potřebujete, je přenosný ventilátor, který Vám dopřeje trochu úlevy a chladu.

Ventilátory

Ventilátor neochladí vzduch, ale rozpohybuje jej a vytvoří umělý průvan. Dokonce i horký vzduch, poháněný vrtulí, má podobný chladicí účinek jako přírodní vánek. Citlivější lidé by se neměli nacházet v přímém chladícím proudu, aby neprochladnout nebo nechytit zánět ucha. Ceny ventilátoru jsou velmi příznivé. Ventilátory jsou vyráběny v různých velikostech, což umožňuje přizpůsobit příslušný model velikosti místnosti. Větší přistroj není vždy nejvhodnější. Lidé, kteří věnují pozornost spotřebě elektřiny, si mohou zakoupit menší a úspornější model. Je také vhodné věnovat pozornost způsobu regulace a fungování vybraného modelu. Ideální pokud ventilátor má regulaci chlazení a pohyblivou hlavu. To nám usnadní vybrat nejlepší nastavení dle aktuální potřeby a teplotních podmínek, abychom se stále nenacházeli  v proudu chladného vzduchu.

 

Moderní kuchyně a jídelna- BauMax

 

Mobilní klimatizace

V menších místnostech stacionární klimatizaci skvěle nahradí mobilní klimatizace, která nevyžaduje odbornou instalaci, stačí postavit klimatizaci na vybrané místo a připojit ji k přívodu elektřiny. Můžete ji kdykoliv přemístit a použít v jiné místnosti. Je to velmi pohodlné a poměrně levné řešení. Náklady na samotné zařízení nejsou nepřiměřené, ovšem musíte počítat s tím, že klimatizace zvyšuje spotřebu elektřiny, a tím i účty. Mobilní klimatizace získávají na popularitě, i když při provozu vytvářejí zvuk, který při delším provozu, může být rušivý. Mnoho modelů je vybaveno dálkovým ovládáním a funkcemi, které zvyšují komfort používání: automatický návrat do provozu po výpadku elektřiny nebo časovač. Díky tomu se vyhneme zbytečné spotřebě energie.
 

Horko v bytě - jak se s ním vypořádat?

Pro snížení teploty v bytě nebo domě v průběhu horkých dnů je nezbytné omezit přístup světla do místnosti. Majitelé záclon a interiérových žaluzií je mohou zatáhnout i během dne, kdy slunce svítí přímo do oken. Má to však jednu nevýhodu, ztěžuje fungování kvůli nedostatku světla pro práci. Lepším řešením jsou rolety typu den a noc. Takové rolety jsou navržené na principu spojení průhledných a neprůhledných pruhů co umožňuje částečné zatemnění místnosti, dává větší flexibilitu a nezabírá  úplně světlo. Pokud máme velké balkonové nebo terasové okno, stojí za to zvážit instalace markýzy. Markýza nejen zastíní, ale také bude chránit terasu před spalujícím sluncem a dokonce i deštěm, i když to není její hlavní úkol. Moderní látky, ze kterých jsou markýzy vyráběny mají mnoho výhod: jsou odolné vůči vyblednutí, roztrhnutí, UV záření a jsou voděodolné. Markýzy nám budou  sloužit po mnoho sezón a účinně chránit před teplem.

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Světlý nebo tmavý interiér - jaký vybrat?


Obývací pokoj a ložnice v jednom – jak vybrat vhodnou rozkládací pohovku?


Dřevěná komoda do obývacího pokoje. Hit nebo šunt?


 

Zpět