Dřevěný konferenční stolek - do jakých interiérů se hodí?

09.08.2022

Konferenční stolky do obývacích pokojů se staly neodmyslitelným prvkem vybavení obývacího pokoje. Při výběru konferenčního stolku do vašeho obývacího pokoje se vyplatí přizpůsobit jeho vzhled stylu uspořádání v místnosti. Častou volbou našich zákazníků jsou konferenční stolky z přírodního dřeva. Bude se ovšem takový kus nábytku hodit do každého obývacího pokoje? V jakém aranžmá se nejlépe uplatní konferenční stolek ze dřeva? Chcete zjistit zda bude vhodný i do vašeho interiéru? Poradíme!

 

Interiéry s konferenčními stolky - Jaký je nejlepší způsob volby konferenčních stolků do interiérů?

 


V tomto článku:

1. Atraktivní kus nábytku - konferenční stolek vyrobený z masivu

2. Skandinávský styl a dřevěné konferenční stolky

3. Konferenční stolek ze dřeva do industriálního interiéru

4. Moderní konferenční stolek ze dřeva

5. Rustikální, venkovský a vintage styl a dřevěný nábytek

6. Konferenční stolek z masivu v glamour interiérech

7. Klasický obývací pokoj s dřevěným konferenčním stolkem


 

 

Atraktivní kus nábytku - konferenční stolek vyrobený z masivu

Konferenční stolek vyrobený z přírodního dřeva je jedinečný kus nábytku, a také funkční prvek vybavení. Přírodní dřevo samo o sobě je půvabný a elegantní materiál a také extrémně odolný a pevný. Dřevěný nábytek jsou produkty, které byly vždy velmi oblíbené. Rozmanitost barev a dekorů kresby letokruhů usnadňují výběr neobvyklého a zajímavého kusu. Dřevěné modely se přitom snadno přizpůsobí různým stylům uspořádaní, takže snadno díky nim vytvoříte stylové aranžmá, které bude slušet vašemu obývacímu pokoji.  

Konferenční stolek ze dřeva by však neměl být jediným prvkem z tohoto materiálu v interiéru. Vyplatí se přidat k němu další nábytek z přírodního dřeva. Díky tomu bude uspořádání jednotné, ale také atraktivní. V našem internetovém obchodě BauMax najdete krásné sestavy dřevěného nábytku do obývacího pokoje. Díky tomu získáte prvky vybavení, které budou společně ladit v aranžmá.

Je těžké si představit obývací pokoj bez konferenčního stolku. Je neocenitelný během návštěvy hostů či společného trávení času s rodinou. Můžeme na něj postavit šálek čaje, občerstvení, odložit knihu nebo ovladač od televize. Velký nebo malý konferenční stolek je prvkem, který v kombinaci s obývací stěnou a sedací soupravou se bude hodit do různých typů interiéru. Podívejte se, jaké interiéry získají na atraktivitě, když k nim přidáte konferenční stolek, který je vyroben ze dřeva.

 

Skandinávský styl a dřevěné konferenční stolky

Ve skandinávském stylu je nejdůležitější jednoduchost a funkčnost. Ideálně jednoduché tvary nábytku a přírodní materiály. K tomuto stylu aranžmá se skvěle hodí konferenční stolek, u kterého má horní deska kulatý nebo obdélníkový tvar. Takový konferenční stolek lze umístit před pohovku či rohovou pohovku nebo si můžete vytvořit zajímavou kompozici v kombinaci se sedací soupravou.

 

konferenční stolek v kombinaci s křeslem nebo pohovkou

 

Modely ze světlého dřeva budou v takovém skandinávském aranžmá vypadat skvěle. V některých případech, pokud ostatní prvky vybavení nejsou tak tlumené, vypadá dobře rovněž bílý konferenční stolek. Je dobré volit stolky, které mají jednoduché tvary. Na to byste měli při výběru stolku myslet, protože příliš zdobený, efektní konferenční stolek může narušit harmonii skandinávského uspořádání.

Ideální, pokud má deska konferenčního stolku viditelnou kresbu letokruhů. Výška stolku do skandinávského aranžmá se může lišit, ovšem je vhodné se rozhodnout pro nižší modely.

 

Konferenční stolek ze dřeva do industriálního interiéru

Stále více lidí se rozhoduje zařídit si interiéry v industriálním stylu. Tento moderní styl se charakterizuje skvělou funkčností, jednoduchou, ale zajímavou estetikou a vysokým komfortem používání. Přesně takový by měl být i konferenční stolek a jeho design. Pro industriální styl je vlastní použití dřeva a kovu, proto je dobré do loftového interiéru vybrat model, který je kombinací těchto dvou materiálů.

 

Je třeba pamatovat, že v industriálních interiérech je důležitá jednoduchost

 

Perfektní konferenční stolek pro loftový styl je produkt s jednoduchou, strohou konstrukcí. Obvykle se jedná o poměrně silnou dřevěnou desku umístěnou na kovových, geometrických nohách. Kombinace přírodního materiálu a pochromovaného kovu vytváří jedinečný produkt, který se skvěle hodí do industriálního aranžmá.

Do loftových interiérů lze umístit konferenční stolky různých velikostí. Ve velkém obývacím pokoji se nemusíte bát umístění velkého stolku, který může téměř připomínat dřevěné stoly do jídelny. Do menších obýváků je potřeba přizpůsobit velikost stolku tak, aby tento prvek nebyl v uspořádání příliš dominantní.

 

Moderní konferenční stolek ze dřeva

I do moderních minimalistických aranžmá jsou vhodné dřevěné stolky. Jedinečné jednoduché tvary dřevěných stolků umožní tomuto nábytku dokonale zapadnout do interiéru. V takové moderní místnosti se bude dobře prezentovat dřevěný konferenční stolek se skleněnou deskou. Skleněný model perfektně se hodí do moderních prostorů a vypadá v nich velmi působivě

 

Často se používají také dřevěné modely, které jsou natřeny bílou barvou ve vysokém lesku. Tato povrchová úprava je vhodná zejména tehdy, když i ostatní nábytek má lesklé provedení.

 

Rustikální, venkovský a vintage styl a dřevěný nábytek

Dřevo je přírodní materiál, který rozhodně nesmí chybět ve venkovském, rustikálním a retro stylu. Výběr dřevěného konferenčního stolu pro interiér v tomto stylu nebude složitý – zde dobře vypadá většina modelů, a to jak jednoduchých ve své formě, tak těch více zdobených.

 

retro nebo vintage konferenční stolky

 

V retro nebo vintage aranžmá dobře vypadají stolky na vysokých tenkých nohách s kulatou deskou. Venkovské a rustikální aranžmá jsou zase ideálním místem pro o něco těžší, masivnější stolky. Pamatujte, že konferenční stolek by měl ladit s ostatním nábytkem, proto je dobré si stolek pořídit již při zařizování prostoru nábytkem. Většina nábytkových kolekcí nabízí různé velikosti konferenčních stolků, takže je snadné vybrat něco vhodného pro vaše aranžmá

 

Konferenční stolek z masivu v glamour interiérech

Je dřevo a glamour styl vhodná kombinace? Samozřejmě! Dřevěné stolky budou perfektním doplňkem do glamour interiérů , ovšem je dobré, má povrchovou úpravu v podobě bílé barvy ve vysokém lesku. Do glamour interiérů budou také skvěle ladit černě lakované modely.

 

bílý konferenční stolek do obývacího pokoje z masivu

 

Dobře budou vypadat i modely s vrškem ve světlé barvě a přírodními letokruhy, ale musíte pamatovat na to, že spodní část by měla mít klasický design. Obvykle je pak natřena na bílo a vyznačuje se zdobenými ornamenty.

 

Klasický obývací pokoj s dřevěným konferenčním stolkem

Jedinečným kusem nábytku do obýváku v klasickém uspořádání je konferenční stolek, který vyniká svým dekorativním vzhledem. Často jde také o masivní, těžké modely, do kterých dokonale ladí stejně masivní nábytkové prvky, jako jsou vitríny nebo šatní skříně. Do tradičních obývacích pokojů se preferují spíše obdélníkové, čtvercové nebo kulaté stolky, modely, které mají nepravidelný tvar, mohou narušit celostní uspořádání.

 

V klasickém obývacím pokoji by měl nábytek tvořit jednotný celek, proto musí vzhled konferenčních stolků ladit s ostatními prvky vybavení. V takových interiérech se necení minimalismus ale elegance, proto se volí zdobnější modely. Dobře zde vypadají stolky s tmavou deskou.

Jak sami vidíte, konferenční stolky jsou nejen velmi funkční, ale i dekorativní prvky. Můžete si vybrat z mnoha možností dostupných na trhu. Výběr konferenčních stolků je opravdu velký. Pokud si nejste jisti, zda dřevěný model bude pro vás ten pravý, můžete vybírat i z jiných materiálů, jako je například MDF nábytková deska. Pro naše zákazníky jsme připravili bohatou nabídku produktů, jako jsou konferenční stolky v různých provedeních, velikostech a tvarech. Navštivte nás v kamenných obchodech anebo pokud je to pro vás pohodlnější, prohlídněte si celou nabídku v našem internetovém obchodě BauMax.

 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Jak zařídit obývací pokoj? Atraktivní nápady pro moderní aranžmá!


Nejlepší rohové sedací soupravy s funkcí spaní


Jaká rohová pohovka do obývacího pokoje v new york stylu -představujeme nejzajímavější trendy roku 2022


 

Zpět