Dřevěná zahradní lavička – pro se vyplatí si ji pořídit?

31.01.2021

 

Zahrada je místem, kde relaxujeme po práci, setkáváme se s přáteli, hrajeme si s dětmi. Vhodně a vkusně aranžovaná bude ozdobou domu. Útulnost a funkčnost zahrady zaručí vhodný zahradní nábytek. Jeho výběr závisí na stylu, v němž je zahrada udržována a osobních preferencí majitele.

Zahradní nábytek se skládá z několika prvků. Vhodné velikostí stůl, pohodlná křesla a zahradní lavice – to vše jsou prvky nezbytné pro pohodlné a příjemné trávení času na zahradě. Poradíme, na co brát ohled při výběru dřevěných zahradních laviček.

Zahradní lavice - Baumax

Co je třeba vzít v úvahu při výběru dřevěné zahradní lavice?

Dřevěná zahradní lavice je kus nábytku, který může změnit vzhled celé zahrady. Správně uspořádaná a exponovaná vytvoří pohádkovou atmosféru. Jaký model vybrat pro dokonalý odpočinek v krásně upravené zahradě?

Pohodlí

Zahradní dřevěné lavice jsou nadčasové kusy nábytku. Aby mohly sloužit mnoho let, musí být pravidelně udržovány. Nátěr a impregnace jsou každou sezonu  nezbytností. Ovšem výsledný efekt je v tomto případě k nezaplacení. Lavička ze dřeva doplněná měkkými polštáři a teplou přikrývkou vás zavede do dob dětství. Poskytne chvíle blažené relaxace a příjemného odpočinku. Dřevěné zahradní lavičky s opěrkou jsou nejen pohodlné, ale také funkční. Jejich materiál a výška jsou ideální pro rodinné zahradní akce.

Styl v jakém je udržována zahrada

Dřevěná lavice je doplněk, který ladí k mnoha stylům aranžmá. Moderní zahrady aranžované ve skandinávském stylu kombinují dřevěné prvky s bílou barvou. K lavici lze proto zvolit dřevěný stůl a židle a celek ozdobit bílými polštáři a svíčkami.

V romantickém provensálském stylu zahrady by lavice měla být ozdobena barevnými polštáři, přikrývkami a květinovými aranžmá. Takové uspořádání skvěle doplní dřevěný zahradní nábytek.

Dřevo a kámen jsou materiály, které charakterizují venkovský styl. Klasická dřevěná lavice bude dokonalým doplňkem zahrady ve venkovském stylu. Kus nábytku vyrobený ze starého dřeva bude vypadat obzvláště pěkně. K takovému uspořádání můžete také použít staré lavičky, které po mírném obnovení, budou perfektně ladit k celku.

V zahradě v japonském stylu lze pod třešeň umístit dřevěnou lavici a ozdobit ji saténovými polštáři.

Anglický styl zahrady tvoří surové cihly, popínavé rostliny, udržovaná tráva a jednoduchý nábytek. Klasická dřevěná lavice, jejíž šířka odpovídá šířce stolu, u kterého stojí, bude zde perfektně ladit.

Zahradní lavice - BauMax
 

Barva dřeva

Obchody nabízejí lavice v mnoha barvách a odstínech. Dřevo může být světlé, tmavé, mít teplé nebo studené barvy. Barva nábytku závisí na konkrétních preferencích a potřebách. Zahradní lavice lze osvěžit pomocí barvící impregnace, která nejen chrání dřevo, ale také mu dává krásnou barvu.

Délka, šířka a výška lavice

Délka lavice závisí na počtu lidí, kteří ji budou používat. Výrobci nabízejí lavice pro dvě, tři nebo čtyři osoby.

Sladění s ostatním nábytkem

Zahradní lavice musí ladit ke zbytku nábytku. Uspořádání prostoru kolem něj je důležité. Barevné květináče, podsedáky, zahradní polštáře, deka na chladnější dny, zahradní deštník nebo stůl ... Všechny tyto prvky musí spolu ladit. Dřevo je materiál, který lze sladit s jakýmkoliv  stylem aranžmá a poskytuje velkou svobodu při úpravě zahrady.

Ceny zahradních lavic

V našem obchodě BauMax najdete velmi kvalitní lavice za dostupnou cenu. Lavici s opěradlem si můžete pořídit za 2459,00 Kč.

Doufáme, že Vám naše rady pomůžou při výběru.


 

Zpět