Černá armatura – do jakých interiérů se hodí?

28.11.2022

Černá barva v interiérovém designu získává s každým rokem větší popularitu a stále častěji hostí v našich domovech, ať už v podobě příslušenství, doplňků nebo dekorací. Na černý nábytek, černé koberce a černé lampy jsme si již zvykli. Nyní je čas na černou armaturu, která hodí se jak do koupelny, tak kuchyně.

Černé koupelnové armatury se objevily na trhu poměrně nedávno, ale rychle si získaly uznání zákazníků. Černá barva působí velmi elegantně a stylově. Lze se proto pokusit říct, že se v blízké budoucnosti stane „žhavým trendem“ v zařizování interiéru. Tato barva totiž dokonale zapadá do mnoha aktuálně populárních aranžmá.

Do jakých aranžmá interiérů se černá koupelnová armatura hodí a s jakými designovými prvky ji nejlépe kombinovat? Podívejte se, co říkají naši odborníci na černé armatury do interiéru koupelen. Inspirujte se jejich radami a návrhy.

Vany- Baumax.cz


V tomto článku:

1. Vyplatí se vybrat do interiéru koupelny černou armaturu?

2. Černé armatury v minimalistických a moderních interiérech

3. Černé koupelnové baterie pro loftové interiéry

4. Elegantní černé armatury pro koupelny v glamour stylu

5. Výhody černé armatury

6. Nevýhody černých armatur

7. SouhrnVyplatí se vybrat do interiéru koupelny černou armaturu?

Jistě si většina z nás pamatuje doby, kdy v koupelně vévodily vodovodní baterie. Jednoduché stříbrné vodovodní baterie podobného tvaru zdobily interiér koupelen a kuchyní. V průběhu let se trendy měnily a výrobci stále častěji nabízejí nové designy umyvadlových, vanových a sprchových baterií, a přizpůsobují jejich tvar a barvu očekáváním zákazníků.

Již nějakou dobu vídáme v časopisech o elegantním interiérovém designu fotografie ukazující ultramoderní koupelny vybavené černými armaturami. A asi mnozí z nás si kladou otázku, je to dobré řešení? Je černá barva pro koupelnové armatury praktická? Na to se pokusíme odpovědět v našem článku.

Vše je samozřejmě věcí vkusu, ale podle našeho názoru černá barva armatury rozhodně působí elegantně a designově. Vhodná kombinace s dalšími prvky vybavení dodá místnosti jedinečný vzhled. Dokonale se hodí k různým uspořádáním a zároveň poskytuje celou řadu mimořádných řešení. Proto černé koupelnové baterie a kuchyňské baterie, použité v interiéru, zcela mění jeho charakter, a dávají celému aranžmá mimořádně atraktivní vzhled. Může být lepší argument pro její volbu?

Pro náročnější uživatele dodáme, že původně drahé baterie, dnes jsou dostupné za přijatelnou cenu, vhodnou pro každý rozpočet.  

Vybavení koupelny- Baumax.cz

Černé armatury v minimalistických a moderních interiérech

Černé umyvadlové a sprchové baterie jsou výrazným akcentem, který spolu s bílou moderní sanitární keramikou vytvoří nadčasové kombinace, ideální jako základ moderních a minimalistických aranžmá.

Černá je kontrastní barva, takže se do moderních minimalistických interiérů, kde dominuje bílá a šedá barva, skvěle hodí. Kombinace černé a šedé či bílé je nadčasová a stylová.

Černé armatury do koupelny mohou dodat jedinečný styl, který může v závislosti od ostatních doplňků a povrchové úpravy v místnosti působit moderním nebo naopak veskrze klasickým dojmem.

Černé koupelnové baterie pro loftové interiéry

Černou koupelnovou armaturu lze dobře kombinovat s pohledovým betonem nebo dekorativní omítkou. Jde o kombinaci typickou pro loftové stylizace.

Černá armatura se stala kvintesencí industriálních koupelen, jejichž majitelé mají rádi těžké, tmavé dekorativní prvky. V industriálních koupelnách černou barvu armatury lze také úspěšně kombinovat s povrchovou úpravou stěn v podobě červených cihel. Interiér tak získá velmi strohý, ale působivý charakter. Černá se v takových aranžmá skvělé osvědčí.

Černé armatury dokonale zdůrazní industriální styl místnosti, proto je často volí právě milovníci tohoto stylu. Velmi dobře bude černá armatura působit ve společnosti dřeva. Tmavé armatury na pozadí ze dřeva skvěle vyniknou. Navíc pokud použijete kombinaci s přírodními materiály, celé aranžmá bude působit teplejším a útulnějším dojmem

Elegantní černé armatury pro koupelny v glamour stylu

Přestože je glamour styl spojován především s lesklými krystaly, zlacením a efektními dekoracemi, černá armatura bude perfektním doplňkem takového aranžmá. Za doporučení stojí především efektní sprchové sety nebo stojánkové baterie kombinovatelné se zlatou, stříbrnou nebo klasicky bílou keramikou.

Černá barva armatury dodá vaší koupelně v glamour stylu jedinečný vzhled, ale také luxusní charakter. Pokud toužíte po glamour koupelně, nebojte se použít černou baterii, jako skvělý doplněk celé stylizace.

Umyvadla do koupelny- Baumax.cz

Výhody černé armatury

Černá je barva pro odvážné. Výrazná, dominantní barva může silně zdůraznit její přítomnost mezi ostatními prvky vybavení v interiéru. A to je možná největší výhoda černé armatury – tlumeným, klidným místnostem dodá šmrnc nebo například více dynamiky. Černá se může v případě takových interiérů stát hlavní ozdobou, jinak tlumeného aranžmá.

Druhou důležitou vlastností černých koupelnových baterií je poměrně vysoká odolnost proti poškrábání nebo různým druhům mechanického poškození. Tyto koupelnové armatury vděčí za tuto vysokou odolnost galvanické úpravě.

Zákazníci si také pochvalují, že na černých armaturách jsou mnohem méně vidět otisky prstů než na baterii chromové, a to je jistě důležitý argument pro mnohé uživatele.

Černé koupelnové armatury lze čistit přípravky, které zanechávají na jejím povrchu speciální hydrofobní povlak. Tento povlak způsobuje, že se kapky vody spojí a splynou s povrchem baterie, co zaručuje stále čistý vzhled.

Černou armaturu můžete s úspěchem použít nejen v soukromých bytech a domech, ale jsou velmi oblíbeným prvkem aranžmá i v prostorech firem, restaurací a dalších veřejných prostorů, kde koupelnu využívá více lidí.

Nevýhody černých armatur

Černá armatura, ač krásná a funkční, není bez nedostatků. Je náročnější na péči, jsou na ní více patrné kapky vody nebo vodní kámen. Je potřeba pravidelná péče a pravidelné čištění. I když tuto činnost děláme bez ohledu na barvu a materiál kování. Vše je tedy otázkou pravidelnosti a správné péče. Další nevýhodou je to, že i za typickou černou baterii si musíme připlatit, oproti té chromové.

Na co stojí se zaměřit při výběru černých baterií

Při výběru koupelnových baterií v černé barvě se vyplatí zvážit výkonové parametry daného modelu. Ty se od sebe mohou výrazně lišit. Kvalita a materiál zpracování nám napoví, zda bude baterie odolná proti případnému mechanickému poškození, poškrábání a poslouží tak delší dobu. O vysoké kvalitě zpracování, a tím i nižším riziku poruchy a nutnosti rychlé výměny baterie za novou svědčí i samotný vnější vzhled baterie, který nepůsobí „plastovým dojmem“. Rozhodně se na to stojí zaměřit při jejím výběru.

Koupelnové baterie by měly být především funkční. Při každodenním používání by měly poskytovat komfort a pohodlí. Při výběru perfektní armatury, která se vyznačuje černou barvou, stojí za to věnovat pozornost nejen stylu, ale také velikosti vašeho koupelnového prostoru. Baterie by neměla dominovat celému stylingu, a černá armatura okamžitě upoutá pozornost, proto je vhodné ji kombinovat s dalšími prvky vybavení v této barvě. Můžete použít například zrcadlo, které má černý rám, stejně jako koupelnové doplňky.

Kromě toho věnujte pozornost skutečnosti, že odtoková a přepadová sada by měly být vyrobena z kvalitních materiálů. To zaručí největší odolnost, a tím i životnost baterie. Ujistěte se, že je baterie vybavena výměnným perlátorem, protože tato část je vystavena častým nečistotám a vodnímu kameni. Pokud je perlátor nainstalován napevno, není jej možné vyměnit ani vyčistit.

Vodovodní baterie- Baumax.cz

Souhrn

Černá armatura je netradiční řešení. Jejím výběrem snadno vytvoříte jedinečný a atraktivní koupelnový interiér. I když to dá trochu práce, aby baterie vypadala stále jako nová, její vzhled vám vše vynahradí.

Však ani skutečnost, že za kvalitní armatury je si potřeba připlatit, neodradí její příznivce.

Pokud hledáte koupelnové příslušenství a doplňky, navštivte náš internetový nebo kamenný obchod BauMax a zjistěte sami, co vše vám můžeme nabídnout!

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Led osvětlení do podhledu


Jak by měla vypadat koupelna pro handicapované?


Moderní podlahové krytiny trendy a inspirace 2022


 

Zpět