Barevné a pohádkové - jak zařídit dětský pokoj

22.08.2022

Recept jak zařídit dětský pokoj se zdá být jednoduchý – funkční vybavení, útulné doplňky, dekorace, textilie a dobrý motiv. Tak málo a tolik moc zároveň. V praxi může být zařizování dětského pokoje docela oříšek, zvláště pokud je vlastní pokojík největším snem dítěte a rodiče musí splnit mnoho očekávání své ratolesti.

Dětský pokoj je prvním vlastním soukromým prostorem mladého člověka. Místo, kde bude trávit většinu času, rozvíjet své vášně a zvát přátele. Proto by měl dětský pokoj ideálně vyhovovat jeho potřebám a přáním, ale mít také útulný charakter. Každý prvek výzdoby v dětském pokoji musí být promyšlený a ergonomický. V dětském pokoji není místo pro náhodný nábytek, nefunkční doplňky a nevábné dekorace. Děti, zejména ty nejmenší, touží po pohádkovém pokojíčku a rodiče jim mohou pomoci tento sen splnit.

V tomto článku vám poradíme, jak zařídit dětský pokoj pro nejmenší děti.

 

Pastelové barvy do dětského pokoje

 


V tomto článku:

1. Jak vybrat motiv dětského pokoje?

2. Dětský pokoj – ergonomický nábytek je základ

3. Nábytek do dětského pokoje – jak jej zkombinovat s barevnými doplňky?

4. Na stěny použijte barevné nátěry

5. Dětské pokoje – místo pro kreativní rozvoj


 

 

Jak vybrat motiv dětského pokoje?

Hlavní motiv je poznávacím znakem prostoru určeného pro mladého uživatele. Může odkazovat na jeho vášně, zájmy, oblíbenou pohádku, sportovní disciplínu nebo jiné. Hlavně motiv nesmíme vybrat náhodně. Stává se, že rodiče, kteří zařizují pokoje pro děti, zařídí pokojík dle toho, co se jim samým líbí. A to není správně. Pokud chcete své ratolesti dopřát opravdovou radost a zařídit prostor, tak aby se v něm dítě dobře cítilo, a rádo pobývalo, nechte ho rozhodnout. Zeptejte se, ať vám řekne, jak si představuje uspořádání pokoje. Věřte, že pár prvků, které si dítě vyžádalo, stačí k tomu, aby bylo šťastné a mělo pokojík, který bude milovat.

Vraťme se na chvíli k hlavnímu tématu. Dobrou volbou do dětského pokoje budou pastelové světlé barvy, použijte je ve aranžmá k vytvoření interiéru vhodného pro děti. Barvy na stěnách, dekoracích a textiliích budou skvělým pozadím pro bílý dětský nábytek. Estetika interiérového designu je velmi důležitá, protože od prvních let života dítěte formujeme jeho vkus.

 

malý dětský pokoj

 

Dětský pokoj – ergonomický nábytek je základ

Až už si vyberete motiv, barvu stěn a doplňků, je čas vybrat nábytek do pokoje dítěte. Pokud je dítě ještě malé, vhodným řešením budou kolekce nábytku, které rostou spolu s dítětem. Tento typ nábytku vám umožní přizpůsobit jednotlivé moduly růstu a potřebám dítěte jakéhokoliv věku. Za zmínku zde stojí hlavně psací stůl s nastavitelnou deskou, křeslo, jehož sedák lze libovolně nastavovat nebo nastavovací postel. Samozřejmě je to pouze jedna z možností. Platí že, nábytek by měl být především přizpůsoben potřebám dítěte. Jakou sestavu nábytku vyberete, aby zařídit prostor dětského pokoje, by mělo záviset hlavně na preferencích a potřebách vašeho dítěte.

Na trhu je k dispozici mnoho kolekcí zajímavého dětského nábytku, který se hodí jak pro kluky, i tak holky. Vyplatí se vybrat takový, který bude nejvíce vyhovovat očekáváním vašeho dítěte. Naprostým minimem při zařizování pokoje je pohodlná postel nebo dětská postýlka, šatní skříň, psací stůl nebo stůl na hraní a učení, regály a police na hračky a drobnosti.

Nejzajímavější kolekce najdete v našem kamenném ale také v internetovém obchodě. Seznamte se s naší nabídkou, určitě najdete u nás to, co hledáte!

 

dětský pokoj v odstínech růžové

 

Nábytek do dětského pokoje – jak jej zkombinovat s barevnými doplňky?

U systémového nábytku je samozřejmostí jednotný styl a barevnost a také nabídka různých modelů v dané kolekci. Kolekce věnované dětem a teenagerům obsahují několik variant nábytku od každého typu – komody, skříně, psací stoly nebo postele. Motiv, který si pro pokoj zvolíme, nám zároveň určí i barvy, takže je dobré na to vybrat nábytek v neutrálních odstínech: světlé dřevo, bílá a také šedá. Pokud chcete vybrat modely s barevnými prvky, přizpůsobte je stylu aranžmá místnosti a barvám zvoleného motivu. Použití mnoha intenzivních barev může dítě zbytečně stimulovat a vytvářet dojem chaosu.

 

pokoj - místo pro hraní dětí

 

Existuje určité nepsané dělení barev, které jsou určeny pro dívky, a které jsou pro kluky, ale mnoho barev je neutrálních, a proto se vyplatí nejít jen za schematickou růžovou a modrou. U pastelových barev si jich můžete dovolit použít několik, ale silnější syté barvy je lepší vynechat. Pokud se chceme vyhnout jednotvárnosti, stačí jako barevné akcenty použít deky, dekorační polštáře, závěsy nebo koberce, které nenaruší dominanci zvolených základních barev. K oživení interiéru stačí 2–3 kusy doplňků v intenzivních barvách.

 

uspořádání místnosti - měkké osvětlení

 

Na stěny použijte barevné nátěry

Na výzdobu pokoje nejlépe fungují jednoduché způsoby, jako je natření jedné stěny vámi vybranou barvou. Barva do dětského pokoje, kde se dítě bude hrát a může tak dojít i k nějaké "nehodě", by měla být odolná vůči otěru a vůči skvrnám. Prostě barva, ze které snadno odstraníme případné nečistoty vlhkým hadříkem. Rozhodně se vám osvědčí také ozdobit fragment stěny tabulovou barvou nebo magnetickou barvou. Dítě nebo i teenager tak dostane prostor, kde se bude moci výtvarně vyjádřit či psát důležitá sdělení. Moderní interiérové ​​barvy jsou velmi bezpečné a bez zápachu. Takové barvy lze proto bez obav použít i v dětských pokojích.

Pokud potřebujeme změnit aranžmá dětského pokoje a nemůžeme si dovolit kompletní výměnu vybavení, osvěžení jeho vzhledu je vždy dobrým řešením. Nová barva na zdi není jediným řešením. Samolepicí tapety a fólie na nábytek představují nejjednodušší způsob, jak dát vašemu nábytku a vybavení nový život. Stačí polepit nábytková čela a místnost získá svěžest a atraktivní vzhled. Toto řešení je pro takovou rychlou proměnu ideální volbou.

 

ergonomické vybavení do dívčího pokoje

 

Dětské pokoje – místo pro kreativní rozvoj

Pokoj pro dívku, stejně jako pokoj pro chlapce, by měl rozvíjet kreativitu, být přizpůsoben potřebám a zájmům dítěte. Dívčí pokoj nemusí být sladkým, růžovým útočištěm malé princezny - styl, který si často vybírají sami rodiče, aniž by se o tom s dětmi poradili. Samozřejmě, že dívky často vybírají motivy s růžovými, plyšovými, květinovými dekoracemi a růžová barva je mezi holčičkami velmi oblíbená. Je však třeba připomenout, že děti rychle rostou a jejich vkus se mění. Růžové období lze realizovat pomocí estetických doplňků (lampy, rámečků na obrázky, zrcadla, závěsů, přikrývky, koberečků, dekorativních krabic nebo tapet v pastelových barvách), barvy stěn a nábytku můžete vybrat v jednobarevném neutrálním provedení a designu, který bude vyhovovat vkusu bez ohledu na věk dětí.

Všechny děti rádi sbírají a hromadí své poklady a umělecká díla, která vyžadují vhodné uskladnění. Do dívčího pokojíčku se budou hodit ozdobné krabice, boxy a především nábytek s policemi, šuplíky a skříňkami, kde dítě bude moct ukládat milované předměty a hračky.

Dobře poslouží rovněž textilie, jako jsou polštáře, přikrývky nebo koberečky. Za prvé budou plnit sobě příslušné funkce a za druhé je vaše dítě využije ke hře a snadno z nich postaví například stan ale i loď.

 


NECHTE SE INSPIROVAT!


Dětské šatní skříně – skříně do dětského pokoje


Psací stůl u okna - je to dobrý nápad? Navrhujeme, kam umístit psací stůl ve studentském pokoji pro školáka nebo ve studentském


5 nápadů na úvodní motiv v dívčím pokoji - originální inspirace


 

Zpět