Barevné a pohádkové - jak zařídit dětský pokoj?

13.10.2020

Recept na výzdobu dětského pokoje je jednoduchý: kvalitní vybavení a dobrý nápad. K tomu přidejme vkus a názor našeho dítěte a ukáže se, že uspořádání prostoru pro dospívajícího školáka není nejjednodušší úkol. Jaký nábytek do dětského pokoje umožní nejlepší využití prostoru? Jak zajímavě a atraktivně zařídit pokoj dospívajícího dítěte?

Nábytek do dětského pokoje - Baumax.cz

Čím je leitmotiv v dětském pokoji?

 

Leitmotiv v dětském pokoji je výzdoba použitá při aranžmá prostoru určeného pro mladého člověka. Může to být grafický vzor, ​np. obláčky, kapky deště, tečky nebo tematický vzor: les, oblíbený hrdina nebo sport. Výběr tématu, něco, co sjednotí prostor a zároveň zdůrazní individualitu dítěte, vám umožní vytvořit jedinečné uspořádání.

Kromě vizuálního efektu musíme prostor zařídit tak, aby bylo snadné uspořádat všechny předměty a oblečení, které dítě potřebuje. Z tohoto důvodu by měl být nábytek do dětského pokoje vizuálně neutrální a hlavně funkční.

Dekorace a bytové doplňky - Baumax.cz

Nábytek do dětského pokoje - jak jej kombinovat s barevnými doplňky?

 

Systémový nábytek má jednotný styl, barevné provedení a výběr mnoha modelů v dané kolekci. Nábytkové sestavy pro děti a teenagery mají několik variant nábytku každého typu: komod, šatníků, psacích stolů nebo postelí. Úvodní motiv, který zvolíme pro aranžmá pokojíku, nám také určí barvy, proto nábytek by měl být v neutrálních odstínech: světlé dřevo, bílá, šedá. Pokud se nám líbí modely s barevnými prvky, je potřeba je sladit s barvami a motivem místností. Použití mnoha intenzivních barev může dítě zbytečně vyrušovat a vytvářet dojem chaosu.

Existuje nepsané pravidlo, které rozděluje barvy na dívčí a chlapecké, ale mnoho barev je neutrálních a stojí za to při plánovaní aranžmá interiéru volit nad rámec schematických růžových a modrých. Při volbě pastelových barev si můžete dovolit použít několik z nich najednou, ale výraznější a syté barvy je lepší používat samostatně. Pokud se chceme vyhnout monotónní, stačí použít deky, dekorativní polštáře, závěsy nebo koberec jako barevné akcenty, které přelomí dominanci zvolených základních barev. K oživení interiéru stačí 2 - 3 kusy doplňků v intenzivních barvách.

Koberce - Baumax.cz

Na stěny použijte barvy

 

Jednoduché způsoby vyzdobení místností fungují nejlépe. K takovým rozhodně patří natřít jednu zeď zvolenou barvou. V dětském pokoji nezapomeňte používat barvy na stěny, které jsou odolné proti oděru a skvrnám, a které lze snadno omýt vlhkým hadříkem. Módní je také vyzdobit fragment stěny barvou na tabuli nebo v kombinaci s magnetickou barvou. Tímto způsobem dostane dítě nebo dokonce teenager prostor pro umělecké vyjádření, hru a psaní důležitých zpráv. Moderní interiérové ​barvy jsou bezpečné a bez zápachu, takže většinu je lze bez obavy použít v pokojích nejmladších uživatelů.

Pokud potřebujeme změnit dětský pokoj a nemůžeme si dovolit kompletní výměnu vybavení, řešením je obnovit jeho vzhled. Nábytkové samolepící folie jsou nejjednodušším způsobem, jak dát vašemu nábytku nový život. Stačí pokrýt čela nebo celý nábytek a místnost získá svěžest a nový styl.


 


 


 

Zpět