Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Hledat

Osobní hygiena

Třídit podle:
seřadit
filtrovat

Osobní hygiena

Osobní hygiena je péče o čistotu a správná péče o pleť. Její hlavním úkolem je odstranit z povrchu těla nečistoty jako pot, prach, bakterie, kožní maz a odumřelé buňky pokožky. Každodenní mytí a péče dodávají tělu zdravý vzhled a příjemnou vůni. Důležité je také pravidelné praní prádla, co neodmyslitelně souvisí s osobní hygienou.

Co je to osobní hygiena?

Dodržování základních pravidel osobní hygieny umožňuje zbavit se nečistot, které znesnadňují pokožce její základní funkce. Zanedbání osobní hygieny může způsobit infekce a šíření infekčních chorob. Je třeba připomenout, že pravidelné umývání se v teplé vodě nejen čistí pokožku, ale má také uklidňující účinek na nervový systém, upravuje funkci oběhového systému a zajišťuje správný spánek. Osobní hygiena se skládá z několika prvků, mezi které patří:

  •  každodenní koupel nebo sprcha,
  •  časté mytí rukou,
  •  čištění zubů,
  •  péče o obličej a chodidla
  •  péče o intimní hygienu,
  •  péče o vlasy a nehty,
  •  pravidelná výměna spodního prádla a oblečení,
  • výměna ručníků a ložního prádla
  • časté praní,
  • větrání bytu.

Každodenní sprcha nebo koupel

Pomáhá odstraňovat z těla nečistoty nahromaděné během dne. Předchází také nemocem souvisejícím s nedodržováním hygieny. Každodenní sprchování pod tekoucí vodou pomáhá odstraňovat nepříjemné pachy a je prospěšné pro vaše zdraví. Při mytí celého těla je velmi důležité používat správné přípravky do koupele. Nečistoty a odumřelé kožní buňky odstraní mycí houba nebo speciální žínka. Stejně důležité je často měnit mycí houbu, protože může obsahovat bakterie. Pro dodržování osobní hygieny nezapomeňte si také často mýt ruce.

Velmi důležitá je také správná vlasová hygiena. Používejte přípravky určené pro konkrétní typ vlasů.

Jak pečovat o obličej?

Pleť obličeje vyžaduje mytí dvakrát denně, což vám umožní očistit pleť od bakterií. Obličej vyžaduje použití vhodných mycích prostředků, nikoliv mýdla, protože je zásadité a pokožka má kyselé pH. Pro mytí obličeje můžete použít speciální houbičky nebo kartáčky na obličej a osušit jej přikládáním ručníku, nikoli třením. U mužů stojí za zvážení pravidelné holení.

Jak dodržovat ústní hygienu?

Ústní hygiena je velmi důležitá. Nemusíte si čistit zuby po každém jídle, ale udělejte to alespoň dvakrát denně prudkými pohyby. Pro udržení správné ústní hygieny se také vyplatí sáhnout po ustní vodě a dentální niti. Používání dentální nitě pomáhá předcházet onemocnění dásní. Čištění zubů také chrání před zubním kazem a zabraňuje tvorbě zubního kamene, což je důležité zejména u dětí.

Hygiena rukou a úprava nehtů

Pro udržení osobní hygieny a estetického vzhledu dlaní si nehty pravidelně stříhejte. Také se postarejte o odstranění kůžiček, aby nehty byly krásné Pro správnou péči o hygienu rukou používejte kartáčky na nehty. Produkty na mytí rukou a nehtů dostupné v našem obchodě Vás jistě zaujmou!

Intimní hygiena

Intimní oblasti vyžadují zvláštní péči. K intimní hygieně se používají speciální přípravky na intimní hygienu. Nezapomeňte také nosit prodyšné spodní prádlo, nejlépe z přírodních vláken, zvláště vhodné pro citlivou pokožku, aby nedošlo k podráždění.

Hygiena nohou

Pro správnou péči o hygienu nohou si nohy umyjte, důkladně osušte a vyměňte ponožky po každodenní koupeli. Někdy může být potřebná pemza, aby paty vypadaly hezky. Když jste mimo domov, během sprchování nezapomeňte použít ochrannou obuv.

 

Viz take:

Doplňky ke koupání

 

Praní prádla 

Osobní hygiena se týká i častého praní prádla a oblečení. Vyplatí se zkontrolovat, zda oblečení nemá skvrny nebo nepříjemný zápach. Pro sušení prádla dobře poslouží domácí potřeby jako je sušák na prádlo a kolíčky na prádlo dostupné v našem obchodě.