Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Značka
Hledat

Malířské akryly, silikony

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
329,00 Kč / ks

Malířské akryly a silikony 

Malířský akryl a univerzální silikon jsou jedny z nejčastěji používaných produktů při dokončovacích a renovačních pracích. Umožňují vyplnit dutiny, škrábance a mezery a díky nim je možné utěsnit spáry. Akrylové tmely jsou ideální pro koupelny. Výrobky jsou přizpůsobeny k přípravě povrchů pro další práci a lze je použít jak uvnitř, tak i vně budovy.

Malířský akryl pro dokončovací a renovační práce

Malířský akryl je unikátní přípravek, vhodný pro použití při mnoha rekonstrukčních a stavebních pracích. Tato polotekutá, polotuhá směs je ideální pro vyplňování prasklin, mezer a úbytků v různých materiálech: používá se na omítku, kov, plast, keramiku a dřevo.

Malířský akryl má dobrou přilnavost, díky čemu je vhodný pro vyplňování různých materiálů. Před zahájením natírání je dobré vyplnit škrábance a úbytky. Nemusíte se také obavat, jak bude produkt reagovat při kontaktu s barvou nebo lakem – jejich chemicky neutrální složení zajišťuje, že finální úprava bude dobře držet. Stejně tak, není se potřeba obávat zabarvení barvy nebo laku.

K čemu slouží akrylový tmel? Obvykle se používá při renovačních a dokončovacích pracích. Akryl dobře přilne k různým povrchům a dokonale utěsní praskliny. Jeho použití je však mnohem širší - výborně se hodí k vyplnění rýh a dutin při renovaci stěn (i těch sádrokartonových). Mezi stavebními materiály patří k nejuniverzálnějším přípravkům. 

K dispozici jsou mimo jiné následující typy akrylů: akrylové barvy, sádrové plnivo, žáruvzdorné tmely a rychle působící akrylové tmely.

Většina akrylových tmelů se používá uvnitř budov, pokud se má akryl používat venku, je třeba dbát na to, aby byl určen pro venkovní použití. Takové akryly, silikony a montážní lepidla jsou odolnější vůči UV záření, vlhkosti a nízkým a vysokým teplotám.

Univerzální silikon pro těsnění

Většina silikonů se používá k utěsnění spár, ať už u předmětů každodenní potřeby, nábytku nebo keramiky, a při pokládce soklových lišt, obkladů nebo při tmelení oken.

Náš internetový obchod BauMax nabízí široký sortiment různých silikonů. Existují mimo jiné sanitární silikon, sklenářský silikon, střešní silikon (gumový tmel ) a univerzální silikon (neutrální silikon).
Při renovačních pracích se budou také hodit stěrky, sádry a tmely.

Sanitární silikony do koupelny a kuchyně

Sanitární silikon je produkt, který se zvláště často používá při práci v koupelně nebo kuchyni, v místech, kde je instalována sanitarní keramika nebo dřez. Sanitární silikon chrání povrch proti pronikání vody do mezer, díky čemuž prodlužuje životnost výrobků, které nejsou příliš odolné proti vlhkosti (např. koupelnový nábytek z nábytkové desky nebo kuchyňský nábytek ze dřeva).

Sanitární silikony se obvykle používají v interiéru, ale mají i řadu venkovních použití. Dobře izolují prvky v blízkosti jezírka nebo bazénů a jsou také skvělé pro těsnění sanitarní keramiky umístěné venku (např. venkovní umyvadla).

Zajímavým řešením je vysokoteplotní silikon, který je schopen odolat teplotám až 300 stupňů Celsia. Používá se proto k utěsnění tepelných trubek, komínů a instalací ústředního topení. Tyto silikony jsou také do určité míry odolné proti ohni.

Silikony a akrylové tmely pro těsnění spár na všech typech podlahových potěrů

Silikony a akryly jsou také skvělé pro utěsnění spár u podlahových potěrů nebo dlaždic položených na stěně a podlaze. Přípravky s velkým množstvím plniva ve formě malých oblázků se dobře hodí k vyplnění mezer v omítce nebo jiných minerálních materiálech.

Je možné je použít i k utěsnění soklových lišt, zárubní, balustrád, parapetů a okapů.