Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Hledat

Ventilační mřížky

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1  2  3    
57,00 Kč / ks
36,00 Kč / ks
36,00 Kč / ks
59,00 Kč / ks
36,00 Kč / ks
36,00 Kč / ks
65,00 Kč / ks
36,00 Kč / ks
1  2  3    

Větrací mřížky

 

Výběr tak prozaického dokončovacího prvku, jakým je větrací mřížka by neměl trvat dlouho. Větrací mřížky jsou součástí ventilačního systému, přesněji řečeno – estetickým zakončením ventilačního potrubí. Chcete-li, aby byl váš domov ve všech směrech atraktivní a estetický, určitě si prohlédněte naši nabídku větracích mřížek. Náš obchod nabízí různé produkty, díky kterým bude dokončení interiéru opravdu atraktivní.

 


K čemu potřebujeme větrací mřížku?

Ventilační mřížka je prvek, který esteticky ukončuje ventilační systém. Ventilační kanály a potrubí jsou díky nim chráněny a vypadají efektně.


Jaké jsou typy větracích mřížek?

Rozmanitost jednotlivých produktů je opravdu obrovská a někdy je těžké vybrat ten správný. Výstup vzduchu by však měl být esteticky dokončen, podívejte se tedy, jaké produkty vám můžeme nabídnout.


Materiál větracích mřížek

První typ těchto zařízení určuje materiál použitý na jejich výrobu. Nejjednodušší mřížky jsou vyrobeny z plastu. Na trhu jsou také kovové větrací mřížky, které často imitují měď, stříbro nebo zlato.


Tvar mřížek

Další klasifikace je dle tvaru výrobků. Můžete si vybrat mezi čtvercovým, obdélníkovým, kulatým nebo oválným tvarem mřížky. Nejčastěji se používají větrací mřížky obdélníkového nebo čtvercového tvaru, méně často – kulaté a oválné.


Barva provedení

Rovněž stojí za to věnovat pozornost barvám. Nejoblíbenějšími jsou bílá, ale můžete si vybrat rovněž šedou, hnědou nebo béžovou. Barvu je vhodné volit tak, aby byla mřížka viditelná, ale nenarušovala celkové uspořádání uvnitř dané místnosti.


Funkčnost a způsob umístění vzhledem ke stavbě a instalaci

Větrací mřížky lze také rozlišit podle jejich funkcí a uspořádání. Podle místa použití prvky lze rozdělit na: nástěnné mřížky – nejčastěji jsou plastové, montují se na stěnu pomocí lepidla nebo rozpěrných šroubů. Stropní mřížky – montují se také pomocí šroubů nebo speciálního kroužku. Nejběžnější tvar je čtvercový nebo oválný. Podlahové větrací mřížky – tento typ mřížek musí být o něco odolnější, proto bývají vyrobeny z nerezové oceli. Používají se především ve veřejných budovách nebo v novostavbách. Ventilátory – ventilátor umístěný v takové mřížce, který je poháněn elektřinou, umožňuje odsávání veškeré vlhkosti mimo místnost, např. z kuchyně nebo koupelny. Jejich použití je důležité zejména tehdy, když je použití tradiční větrací mřížky nedostatečné.


Podívejte se na nabídku našeho obchodu!

Jak jste už poznali, tyto prvky hrají důležitou roli. Kromě své funkčnosti umožňují také estetické zakončení průduchů a tím – dokonalé dokončení interiéru. Naše nabídka zahrnuje široký sortiment větracích mřížek. Díky našim mřížkám bude ventilace a klimatizace ve vašem domě či bytě na nejvyšší úrovni!

Kromě výše uvedených nabízíme také mnoho dalších produktů. Nezapomeňte se podívat na naše přenosné klimatizace, přenosné ventilátory a odsávací ventilátory.

 

Viz také

Příslušenství pro větrací systémy

Ventilační potrubí

Ventilátory do koupelny

Klimatizace

Ventilátory

Větrací systémy