Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Druh
Více
Výrobce
Barva
Hledat

Sifony

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1  2  3    
1  2  3    

Sifon

Sifon umožňuje odtok vody ze sanitárního zařízení a současně zabraňuje vnikání nepříjemných pachů z instalace do místnosti.

Podle použití – sanitární zařízení, na které je namontováno – lze sifony dostupné v Baumaxu rozdělit na: umyvadlové, vanové, pro sprchové vaničky, dřezové, pro pisoáry, pro pračky a univerzální sifony.
Dále rozdělujeme sifony dle tvaru. Nejběžnější a nejoblíbenější jsou lahvové sifony (https://www.baumax.cz/vrobek/a410-sifon-umyvadlovy-fi-32-s-mrizkou-chrom,90384.html) namontované svisle, které zabírají málo místa, často se používá v kuchyních a koupelnách. Výhodou tohoto sifonu je jednoduché a rychlé čištění odšroubováním spodní části.

Druhým typem je trubkový sifon (https://www.baumax.cz/vrobek/sifon-19081,42493.html) - jednoduše je to trubka ohnutá do tvaru písmene U nebo S. Tento typ sifonu vyžaduje více prostoru pro instalaci, ale vyznačuje se nižší mírou poruchovosti, protože znečišťující látky jsou spontánně odplavovány s každým proudem vody.

Kromě tradičních bílých plastových sifonů stále populárnější jsou sifony černé (https://www.baumax.cz/vrobek/sifon-quadro-g54-cerny-s280-bl,104686.html) nebo chromované (https://www.baumax.cz/vrobek/zkraceny-lahvovy-sifon-designovy-chrom-lux-22933,77177.html) a rovněž vyrobené z mosazi, zdůrazňující charakter a styl místnosti. Takový sifon neskrýváme v koupelnových skříňkách, ale exponujeme ho.