Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Značka
Délka (mm)
Šířka (mm)
Materiál
Druh sortimentu
Hledat
Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Sádrokartonová deska odolná proti vlhkost...

136,00 Kč / m2
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Sádrokartonová deska standardní bílá 12,5x1250x2000mm

82,00 Kč / m2
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Sádrokartonová deska protipožární 12,5x1250x2000mm

116,00 Kč / m2

Sádrokarton

Sádrokarton je stavební materiál, který se těší stále větší oblibě pro jeho univerzálnost a snadnou manipulaci. Ať už stavíte nebo rekonstruujete, sádrokarton vám pomůže vytvořit kvalitní a estetické interiérové řešení.

Sádrokarton- Baumax.cz

Vlastnosti a využití sádrokartonu

Jednou z hlavních výhod je jeho snadná instalace. Sádrokarton můžete řezat, tvarovat a upravovat podle potřeby. Díky tomu je ideální pro vytváření příček, obložení stěn nebo stropů.

Je také vysoce odolný vůči požáru. V případě požáru vytváří ochrannou vrstvu, která brzdí šíření ohně, což může být život zachraňující vlastnost.

Ekologický sádrokarton

Stejně jako u jiných stavebních materiálů, i u sádrokartonu je možné najít ekologické varianty. Ty jsou vyráběny z recyklovaných materiálů a jejich výroba je šetrná k životnímu prostředí. Ekologický sádrokarton je tak skvělou volbou pro ty, kdo chtějí snížit dopad svých stavebních projektů na životní prostředí.

Sádrokarton v interiérovém designu

Jse stal oblíbeným materiálem u designérů interiérů díky své flexibilitě a všestrannosti. Sádrokartonové stěny lze snadno malovat, tapetovat nebo jinak upravovat, takže je můžete přizpůsobit jakémukoli stylu. Sádrokarton umožňuje také vytvářet zaujímavé architektonické prvky, jako jsou oblouky, sloupy nebo vyvýšené stropy.

Sádrokartonové profily a lišty: Klíč k dokonalé konstrukci

Sádrokartonové profily a lišty jsou základními stavebními materiály pro vytváření příček, podhledů, obkladů stěn či stropů. V tomto článku se podíváme na to, jak tyto prvky efektivně využít.

Funkce sádrokartonových profilů a lišt

Sádrokartonové profily a lišty tvoří nosnou konstrukci pro montáž sádrokartonových desek. Podle typu použití a umístění konstrukce vybíráme mezi různými druhy profilů a lišt.

Držáky a nosníky: Základ sádrokartonové konstrukce

Pro upevnění sádrokartonu využíváme nosníky a držáky. Držáky slouží k připevnění profilů k podkladní konstrukci, nosníky pak tvoří kostru, na kterou se montují sádrokartonové desky.

Sádrokartonové profily: UD a CD

Sádrokartonové profily se vyznačují svou odolností a snadnou montáží. Nejběžnějším druhem jsou profily UD, používané jako okrajové, a CD, sloužící jako nosné profily.

Sádrokartonové lišty pro dokonalé dokončení

Po instalaci sádrokartonových desek na profily přichází na řadu práce s lištami. Sádrokartonové lišty dodávají konstrukci dokončený vzhled, skrývají spoje a nerovnosti a zajišťují stabilitu celé konstrukce.

Závěr

Sádrokarton je univerzální stavební materiál, který nabízí mnoho výhod, ať už jde o snadnou manipulaci, odolnost vůči požáru nebo možnosti jeho ekologického využití. Pokud hledáte materiál, který je flexibilní, všestranný a přitom kvalitní, sádrokarton je skvělou volbou.

Kategorie: Sádrokartonové profily a lišty