Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Značka
Balení obsahuje
Více
Hledat

Ředidla a technické kapaliny

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1  2    
95,00 Kč / ks
119,00 Kč / ks
499,00 Kč / ks
89,00 Kč / ks
119,00 Kč / ks
499,00 Kč / ks
119,00 Kč / ks
499,00 Kč / ks
75,00 Kč / ks
139,00 Kč / ks
469,00 Kč / ks
119,00 Kč / ks
499,00 Kč / ks
899,00 Kč / ks
85,00 Kč / ks
109,00 Kč / ks
469,00 Kč / ks
85,00 Kč / ks
109,00 Kč / ks
469,00 Kč / ks
89,00 Kč / ks
109,00 Kč / ks
799,00 Kč / ks
129,00 Kč / ks
119,00 Kč / ks
179,00 Kč / ks
519,00 Kč / ks
1  2    

Ředidla a technické kapaliny

Ředidla a technické kapaliny jsou přípravky, které jsou určeny k usnadnění čištění různých povrchů, když standardní metody odstraňování nečistot selhávají. Čištění lakovaných povrchů je jen jednou z možností jejich použití. Tento typ přípravku se také používá při renovaci nábytku, v chemickém průmyslu, ve výrobě, k odstraňování olejových a tiskařských skvrn a k ředění olejových produktů. Benzíny, jako je technický a lakový benzín, jsou také rozpouštědla. První se používá k natírání různých povrchů a druhý, mnohem univerzálnější, se používá k čištění a také jako ředidlo.

Ředidla a odlakovače – jak a kdy je používat?

Rozpouštědlo je látka, která se nejčastěji vyskytuje ve formě kapaliny. Používá se k rozpouštění různých těles – tekutých a pevných nebo těkavých produktů. Pro každý z nich je nesmírně důležité použít správné rozpouštědlo – lepidla, laky, tmely a barvy.

Co se týče ředidel pro konkrétní účel, ať už je to na laky, pryskyřice, primery, petrolej, nitrocelulózu a olejové produkty, pro odstraňování zbytků skla, rozpouštění barev – je dobré vědět, že se ředidla liší složením a účinností. Pokud budete doma provádět jednoduché renovační nebo stavební práce, nevyužijete je všechny, stačí vám univerzální rozpouštědlo. Takový přípravek bude schopen odstranit skvrny od barev a lepidla. Použijete jej také pro odmašťování povrchu, a rovněž v případě, že potřebujete produkty, jako jsou ředidla.

Použití odstraňovačů starých nátěrů je různé. Jejich složení umožňuje rychle a snadno se zbavit starých nátěrů, např. barvy. Při výběru správného odstraňovače starých nátěrů nebo ředidla se informujte o rozsahu jeho použití a k čemu je určen. Nesprávné použití může být škodlivé a poškodit povrch. Pokud například na dřevěný povrch použijete odstraňovač určený na kov, může se stát, že nesmyjete smalt a navíc poškodíte citlivý materiál.

Jaké použít ředidlo na znečištěné povrchy?

Pokud chcete vyčistit autolak, který jste právě použili – povrchy můžete snadno vyčistit benzínem nebo nitro. Vykazují velmi vysoký stupeň čištění a zároveň jsou zcela bezpečné pro lak auta. Na mytí a ředění akrylových barev je dobré použít technický benzín nebo lakový benzín. Aceton je odstraňovač, který rozpouští většinu plastů, a také laky, tuky, oleje a dehty. Pokud chcete provést odmaštění kovu, použijte produkty jako je nafta, isopropylalkohol, denaturovaný ethanol nebo nitro rozpouštědlo. Nitro je rozpouštědlo a ředidlo používané v průmyslu pro nitrocelulózové produkty. Funguje dobře pro odmašťování povrchů před lakováním a také jako čistič aplikačních zařízení. Dokonale také odstraňuje nečistoty, jako jsou tuky a oleje z kovů a nepřispívá ke korozi.

Čištění malířského nářadí

V případě provádění malířských a renovačních prací můžete k čištění malířského nářadí s úspěchem použít univerzální ředidla. Když nejsou účinná, můžete sáhnout po tekutém čisticím prostředku na štětce, který vám umožní rychle se zbavit zbytků barvy a vyčistit nástroje používané při tmelení. Kromě rozpouštědel a prostředků na čištění nářadí se používá také lehký petrolej.

Technické kapaliny

Technické kapaliny jsou důležitou produktovou skupinou ve stavebnictví, automobilovém průmyslu a příbuzných oborech. Tyto přípravky usnadňují práci a umožňují provádět různé druhy činností. Patří zde produkty, jako je detektor netěsností, technická kapalina ve formě vrtného řezného oleje nebo minerální olej užitečný při čištění a mazání.