Vzorovaná, hladká nebo možná dřevěná? – nápady na kuchyňskou podlahu

14.07.2020

Kuchyň je velmi specifické místo, pokud jde o vybavení a uspořádání interiéru. Aby byla pohodlná a bezpečná, kuchyň musí splňovat řadu požadavků, ovšem záleží také na její velkolepém vzhledu. Pořádným problémem v kuchyni je vhodná podlaha.Výběr ideální podlahy do vaší kuchyně není snadný. Jaké materiály  zaručí, krásný vzhled, navzdory dlouholetému používání? Navrhujeme nejlepší řešení:


 

Keramická podlahová d dlažba

Dlažba do kuchyně - Baumax

Kuchyňská podlaha je nejčastěji ohrožená politím vodou a tukem. V menší míře poškrábáním a úderům, když během vaření něco spadne.Keramické podlahové dlaždice jsou nejoblíbenějším řešením. Výběr je tak velký, že ho můžeme snadno přizpůsobit stylu a barvě vaší kuchyně. Za povšimnutí stojí dlažba imitací dřeva, které vizuálně zahřívají interiér a zároveň jsou praktické a mnohem odolnější než klasická dřevěná podlaha. Pokud sníte o eleganci a luxusu, vyplatí se zaměřit na velkoformátové dlaždice. Tyto dlaždice nejlépe vypadají na větší ploše nebo v kuchyni s propojeným obývacím pokojem.

 

Tento materiál je odolný proti odření a poškození, snadno se udržuje v čistotě. Dlaždice však mají i nevýhody: jsou tvrdé a většina skleněných předmětů, které upadnou na podlahu, se rozbije. Funguje to i obráceně: při nárazu podlahy těžkým předmětem, dlažba se odštípne. Jsou chladné na dotek a ne moc příjemné chodit na nich naboso. To jsou však jen  malé nedostatky ve srovnání s možnostmi které poskytují.


 

Vinylové podlahy

Vinylové podlahy - Baumax

Toužíte po dřevěné podlaze v kuchyni? Vinylové podlahy budou lepší. Napodobují dřevo a jsou odolné vůči vlhkosti, poškrábání a skvrnám. Snadno se čistí a mají antistatické vlastnosti, díku tomu nepřitahují prach ani nečistoty. Jsou teplejší na dotek než dlaždice a pokládka je mnohem jednodušší. Zvládne ji i méně zdatný kutil. Vinylové podlahy se časem opotřebovávají; dokonce i na těch kvalitnějších jsou rýhy a škrábance.


 

Gres

Gres - Baumax

Jedná se o typ velmi tvrdé keramické dlažby. Může být broušená  - vypadá to velmi efektivně, ale není odolná vůči skvrnám a nečistoty se snadno dostanou do mikropórů, proto stojí za to jí impregnovat. Glazované gresové dlaždice nevyžadují impregnaci, protože nezanechávají na povrchu skvrny a neabsorbují vodu. Mají však další nevýhodu: v důsledku nárazu nebo pádu těžkého předmětu se můžou odštípnout.

Můžete si vybrat gresové dlaždice s různými povrchovými úpravami, mimo jiné leštěné,polomatné, saténové, lapované nebo napodobující přírodní materiály, např. dřevo nebo žulu.


 

Správná volba podlahy do kuchyně dává dobrý základ pro další uspořádání této místnosti a určuje, zda bude funkční a pohodlná pro majitele. Promyšlená volba je zárukou spokojenosti po mnoho let.

Zpět