Koberce - ve kterých místnostech jsou potřebné a kdy se jim vyhnout? – Poradenství

22.04.2023

Koberce mají své příznivce a také protivníky. Každá strana má svou pravdu. Na jedné straně jsou: útulnost, nadýchanost a svoboda dívat se na film z koberce, na druhé straně jsou problémy s luxováním a skvrnami. Konec konců, většinou najdeme alespoň jeden koberec v každé domácnosti – i když malý a nenápadný. Jaký koberec si vybrat, pokud nejste příznivcem tohoto typu dekorace? K čemu se přiklonit za každou cenu? Dozvíte se v našem příspěvku.

Koberce - BauMax


V tomto článku:

1. Začneme od konce: jaké koberce nevybírat?

2. Koupelnové předložky a koberečky

3. Koberce do dětských pokojů

4. Koberec do ložnice

5. Koberec do obývacího pokoje – to ne!Začneme od konce: jaké koberce nevybírat?

Nemáte rádi koberce. Nesnášíte luxování a všeobecně: pokud byste mohli, neměli byste je. V takovém případě nevybírejte koberce typu Shaggy (chlupaté) a taktéž vlněné koberce. Ze širokého spektra koberců je velká skupina ta, která si vyžaduje „trochu” úsilí, aby samotný koberec vypadal dobře. Pokud nechcete ztrácet trpělivost s údržbou, tak se těmto kobercům vyhněte.

Koupelnové předložky a koberečky

Koberečky v koupelně jsou jasná volba – je příjemné vystoupit z vany nebo ze sprchy bez toho, aby jste uklouzli na dlažbě. Kromě toho se takové koberce snadno čistí, nevyžadují mnoho úsilí: a to je jejich velká výhoda. Koupelnové koberečky samozřejmě nejsou jediná volba. Existují i jiná řešení. Jsou ale dražší a náročnější na údržbu, proto doporučujeme koberec, i když je potřebné ho luxovat.

Koberce do dětských pokojů

Dětské koberce se vám může zdát jako špatný nápad, ale není tomu tak – pokud si vybíráte rozumně a přistupujete ke všemu s potřebnou rozvahou. Hraní si s kostkami na koberci, závodění na kobercových cestičkách nebo válení se na koberci nebude tak nepříjemné díky přítomnosti měkkých koberců – vše hovoří v prospěch toho, aby koberce byly v pokoji vašeho dítěte.

V našem internetovém obchodě si můžete zakoupit koberce, které nejenom že se dětem líbí, ale mají také nízkou cenu – díky tomu jejich eventuální výměna nebude spojená s vysokými náklady.

Koberec do ložnice

Rozhodování o koberci do ložnice je o něco jednodušší: jíte a pijete zde méně, také do ložnice nevstupujete v obuvi, děti tady také tráví méně času.

Je určitě příjemnější, když vstanete z postele a nedotýkáte se studené podlahy.

Proto jsou koberce v ložnici tak oblíbené.

Koberce - BauMax

Koberec do obývacího pokoje – to ne!

Umístění koberce do obývacího pokoje má hodně kritiků. Konec konců, koberec v obývacím pokoji není potřebný – a mnohem jednodušší je čistění plovoucí podlahy nebo dlažby. Obývací pokoj se zaneřádí poměrně snadno díky velké fluktuaci a času stráveným v něm.

Pokud je koberec v obývacím pokoji, většinou je umístěn mezi rohovou sedačkou a křeslem, kde jíte a pijete, tudíž je velká pravděpodobnost (hlavně pokud jsou doma děti), že se snadno znečistí.

Koberec v obývacím pokoji může mít dvě funkce (v některých případech i současně): zatepluje a zútulňuje. Doplňuje polštáře a deky na pohovce, závěsy, svíčky a jiné dekorace. Moderní a originální koberec ukazuje vkus a styl interiéru. A kde to lépe prezentovat než v obývacím pokoji?


NECHTE SE INSPIROVAT!


Jaký zvolit koberec k šedé pohovce


Moderní podlahové krytiny vyberte si tu, která vám nejlépe vyhovuje


Jaký zvolit koberec do obývacího pokoje


 

Zpět