Vinylová podlaha do kuchyně

28.03.2021

 

Elegantní podlaha je vizitkou domu a hrdost majitele. Může potěšit a inspirovat každého, kdo byt navštíví. Proto stojí za to postarat se o její nejlepší sladění s designem a charakterem interiéru. Pokud jde o výběr podlahové krytiny během úpravy, často máme dilema, co si vybrat. Zvláště pokud je o výběr podlahy do kuchyně. Laminátové podlahy, vinylové podlahy, podlahové dlaždice, podlahové desky - každý produkt má své výhody i menší nevýhody.

Dnes chceme navrhnout neobvyklé, ale velmi zajímavé řešení - vinylové podlahy. Je to dobrá volba do kuchyně? V článku najdete odpověď na tuto otázku.

Vinylové podlahy - Baumax.cz

Dokonalá podlaha do kuchyně – jak zvolit tu správnou?

Existuje velká skupina lidí, kteří říkají, že jediným správným řešením jsou dřevěné parkety. Pro ostatní bude optimální volbou keramická dlažba a terakota nebo gres. Existují také ti, kteří si vyberou klasické podlahové panely. Ve skutečnosti tato volba závisí pouze na vás, vašich preferencích a vkusu. Také do značné míry na charakteru a stylu interiéru. Jiný typ podlahy je vhodný pro byt ve stylu glamour, jiný pro retro styl a jiný pro skandinávský nebo moderní styl.

Chtěli bychom vám však ukázat, že vinylové podlahy jsou tak široce používány a jsou dostupné v tak široké škále barev a vzorů, že dokonale dokončí kuchyně zdobené v mnoha různých stylech, zejména pokud je kuchyň otevřená do obývacího pokoje.

Kuchyně je v každém domě jedinečným místem

Kuchyně je obzvláště frekventovaným a často využívaným místem. S čím si jí spojujete? Pravděpodobně jako mnoho jiných lidí - s vařením, pečením, smažením a jídlem. A zároveň z nečistoty, které jsou nedílnou součástí těchto aktivit. Během vaření se v kuchyni tvoří pára, někdy se něco rozlije a někdy se rozsype. Některé z nich by mohly podlahu nadobro poškodit. To vše znamená, že výběr kuchyňské podlahy nemůže být náhodný. Než se rozhodnete, jaké vinylové panely vyzdobí tento prostor, zkontrolujte jejich parametry. Pamatujte, že musí být odolné proti vlhkosti a mechanickému poškození, navíc mohou být zvukotěsné a mít tepelnou izolaci.

Vinylové podlahy - Baumax.cz

Vinylové podlahy – co jsou?

Termín „vinyl“ označuje polyvinylchlorid, který se již mnoho let používá při výrobě podlah, oken a mnoha předmětů každodenní potřeby. Tajemství pevnosti vinylových podlah, kromě odolnosti a funkčnosti, je jejich vrstvená struktura. Jádrem je deska HDF, spodní a horní část je korek. Povrch je chráněn vinylovým povlakem, který poskytuje vysokou odolnost proti poškrábání. Moderní technologie použitá při výrobě umožňuje získat dokonalou imitaci přírodních materiálů, jako je například dřevo, keramika nebo kámen.

Vinylové podlahy a dlaždice se v poslední době těší velkým zájmem. Jejích popularita je do značné míry ovlivněna vzhledem, který imituje dřevěné podlahové panely, keramické nebo kamenné dlaždice. Vinylové podlahy jsou však mnohem odolnější a snadno se čistí. Jejich výhodou je odolnost proti vodě. Proto je lze úspěšně použít v místnostech vystavených přímému kontaktu s vodou. Jaké jsou další výhody vinylových panelů?

Vinylové podlahy - Baumax.cz

Vinylové podlahy – výhody

Odolnost proti vodě a nárazu

Polyvinylchlorid, ze kterého je vyrobena horní vrstva panelů, je materiál, který je velmi termoplastický a má vysokou odolnost proti mechanickému poškození. Podlahy LVT jsou zcela odolné vůči účinkům vody a vlhkosti. Absorpce vody na podlaze LVT se obvykle rovná 0%. Takové parametry umožňují jejich použití v mnoha místnostech, které jsou obzvláště vystaveny vlhkosti, jako je kuchyň nebo koupelna. Jsou také ideální pro wellness salony, SPA nebo sportovní zařízení. Vinyl je materiál pohlcující zvuk, který dokonale potlačuje různé zvuky: kroky, nárazy, škrábání a klepání a zároveň je ideální pro podlahové topení. To je jedna z nejdůležitějších výhod, protože podlahové vytápění je dnes standardem v mnoha nových domech, bytech a komerčních prostorech.

Protiskluzové a antistatické vlastnosti

Další nesmírně důležitou vlastností vinylových podlah jsou jejich 100% antistatické vlastnosti. Materiál, ze kterého jsou podlahy LVT vyrobeny, zabraňuje hromadění elektrických nábojů na povrchu podlahy, které jsou obvykle odpovědné za výskyt přepětí a poškození elektrických a elektronických zařízení. Jako antistatický materiál LVT panely také zabraňují hromadění prachu na povrchu. Jsou také bezpečné pro uživatele, protože mají vysoké protiskluzové vlastnosti. Tato vlastnost je obzvláště důležitá v případě místností, jako je kuchyň nebo předsíň. Protiskluzová vlastnost je důležitým parametrem, zejména z pohledu rodin s malými dětmi. Domácí bezpečí je koneckonců nejvyšší prioritou.

Snadná montáž

Vinylová podlaha se instaluje velmi snadno. Nevyžaduje žádné speciální dovednosti ani speciální vybavení. Lze jej pokládat na mnoho různých povrchů, např. na cementové, keramické a dřevěné povrchy. Před položením panelů je důležité pečlivě připravit podklad. Má být suchý, odmaštěný a oprášený. Na takový povrch se pokládá izolační podložka a následovně vinylová podlaha. Pokud jsou na podkladu nějaké nerovnosti, je nutné je vyrovnat. Stojí za to použít samonivelační potěr, který zaručuje dokonalý efekt a nevyžaduje časově náročné vyrovnávání. Pokud má být vinylová podlaha položena na cementový povrch, nezapomeňte, že její obsah vlhkosti by neměl překročit 2%. Před pokládkou vinylových parket vytvořte další vrstvu izolace, která ochrání podlahu před vlhkostí. Po instalaci zaručuje vinylová podlaha elegantní a stylový vizuální efekt díky vysoce kvalitnímu systému spojování prken, který dodává podlaze estetický a jednotný konečný vzhled.

Vinylové podlahy - Baumax.cz

Vinylové podlahy v kuchyni?

S ohledem na výše uvedené vlastnosti podlahy LVT můžeme říci, že bude dobře fungovat jako dokončení kuchyně. Funkčnost, trvanlivost, nízká absorpce vody a protiskluzové vlastnosti jsou nejdůležitějšími vlastnostmi, které by kuchyňská podlaha měla mít.

Odolnost proti vodě znamená, že se nemusíte obávat možného namočení, ke kterému v kuchyních často dochází. Z povrchu panelů LVT můžete snadno odstranit různé skvrny nebo nečistoty. Další výhodou vinylové podlahy v kuchyni, a tedy dalším argumentem pro její položení v kuchyni, je její antistatická vlastnost. Tato funkce zajistí, že se prach nebude usazovat na podlaze. Panely LVT jsou také protiskluzové, což zaručuje bezpečné použití pro každého, zejména pro nejmenší členy domácnosti.

Pro mnohé z nás je jednou z nejdůležitějších výhod široká škála barev a vzorů panelů. Mohou napodobovat keramické dlaždice, dřevo, pokládku ve tvaru „rybí kosti“ a různé jiné geometrické tvary.

Vinylové podlahy jsou skvělým řešením do kuchyně, koupelny, ale také do obývacích pokojů. Bude to ideální řešení pro moderní interiéry, kde je otevřená kuchyň s obývacím pokojem a tvoří jeden velký prostor.

LVT Panely LVT na stěnu do kuchyně v rustikálním stylu

Věděli jste, že panely LVT lze použít i na jiných místech než jen na podlaze? Zajímá vás, kde? Poradíme - je to ideální alternativa ke keramickým dlaždicím na stěnách. Ano, při uspořádání kuchyně můžete vyzdobit nejen podlahu, ale také stěny. Pokud zařizujete interiér v rustikálním stylu a chcete zdůraznit idylický charakter aranžmá, kombinujte bílý stylizovaný nábytek s dřevěnými panely na stěnách. Získáte kuchyň v útulném venkovském stylu. Stejné panely lze také umístit na podlahu a vytvořit tak jednotný a harmonický efekt.

Pamatujte, že při pokládání panelů na svislý povrch je nutné je předem dobře připravit – stěny by měly být čisté, odmaštěné a rovné. Takový povrch je standardem pro různé typy obkladů. Věnujte také pozornost tomu, jaké zvolíte lepidlo - nejlepší je zvolit rychle tuhnoucí kontaktní lepidlo.

Vinylová podlaha v malé kuchyni v panelovém domě

Panely LVT se osvědčí prakticky v každé kuchyni - ve velké i malé, a dokonce i v kuchyňském koutě. Pokud hledáte nápad na rychlé osvěžení a mírný facelift místnosti, nabízíme vám - samolepící vinylové panely, které snadno instalujete na staré povrchy.

Samolepící vinylové podlahy jsou dokonalým způsobem, jak rychle a velmi efektivně proměnit vaši kuchyň. Chcete-li ohromit své hosty bez nákladné renovace, použijte náš tip a na staré dlaždice nalepte novou podlahu.

Panely LVT jsou vynikajícím a inovativním řešením. Za materiál na malou plochu zaplatíte málo. Podlahu nebo stěny budete moci osvěžit sami. Můžeme vám zaručit, že to bude rychle a efektivně a výsledek, který získáte, překoná vaše očekávání! Než začnete s rekonstrukcí, pamatujte na jednu věc - když pokládáte panely na keramické dlaždice, podlaha nebo stěny by měly být rovné. V opačném případě může celá věc vypadat nevzhledně.

Kuchyně v průmyslovém stylu

Podlahy LVT mají často dekory imitující přírodní dřevo, kámen nebo beton. Proto se často používají v průmyslových interiérech, které jsou ideální pro beton nebo povrchy, které jej napodobují. Panely LVT v dekoru betonu umístěné na velké ploše, např. v obývacím pokoji s kuchyňským koutem, poskytnou krásný efekt, který bude dokonale ladit s loftovým stylem. Plánujete uspořádat svůj prostor v loftovém stylu?

Pokud jsme vás přesvědčili, že vinylové podlahy jsou pro kuchyň dobrou volbou, určitě navštivte náš obchod BauMax nebo navštivte web www.baumax.cz. Máme širokou nabídku produktů, ve kterých určitě najdete něco pro sebe. A pokud si nejste zcela jisti, naši odbornicí vám pomohou a poradí, který produkt si vybrat. Zveme vás na nákupy!

Zpět