V každém obývacím pokoji jsou nezbytné tři typy nábytku

31.08.2020

 

Obývací pokoj není jen místem, kde přijímáme hosty, ale především trávíme čas se svými blízkými každý den. Proto musí být kromě efektivního a reprezentativního vzhledu také  přátelský k potřebám členů domácnosti.

Základním vybavením moderního obývacího pokoje je čalouněný nábytek, který zajistí komfortní odpočinek a pohodlí při setkání s přáteli. Výběr je velmi široký: pohovky, rohové pohovky, gauče nebo sedací soupravy.  

Obývací pokoj - Baumax.cz

Rohova sedací souprava nebo pohovka? 

 

Pokud máte velkou rodinu a prostorný obývací pokoj, můžete si pořídit velkou rohovou pohovku. Modely ve tvaru písmene U poskytnou pohodlí více lidem i v případě, že si budou chtít pohodlně lehnout u tv. Není to však řešení pouze pro velké místnosti, majitelé malých bytů také najdou vhodnou variantu menších rozměrů a jednoduššího tvaru.

Tradiční sedací soupravy se znovu stávají hitem. Vracejí se do salonů, zejména v klasickém a vintage stylu. Sada pohovky a dvou křesel nebude dominovat v místnosti a zároveň umožní snadnější uspořádání. Sedací soupravy vyrobené z přírodní kůže odolávají měnícím se trendům interiérového designu, jsou velmi trvalé a vždy byli synonymem prestiže a luxusu.

Sedací souprava a pohovka jsou typy nábytku, které skvěle vypadají, nezabírají příliš mnoho místa a lze jej umístit do středu místnosti. Velmi oblíbené jsou modely s mnoha polštáři. Zákazníci oceňují možnost rychlé a snadné proměny vzhledu pohovky tím, že si vymění jejich povlek. 

Čalouněný nábytek - Baumax.cz

Odkládací a konferenční stolky do obývacího pokoje

 

I ta nejpohodlnější sedací souprava nebude správně fungovat bez konferenčního nebo odkládacího stolku do obývacího pokoje. Čím se liší?

Klasický konferenční stolek je obdélníkový a dostatečně velký, abychom mohli hostům snadno podávat kávu, zákusek nebo občerstvení. Perfektně ladí k velké rohové pohovce nebo sedací soupravě. Odkládací stolek je jemnější, často kulatý s mnohem menší odkládací plochou. Pokud je umístěn blízko pohovky, umožní vám odložit si šálek čaje nebo smartphone, ale dát si občerstvení bude lepší u jídelního stolu. Odkládací stolek bude skvěle fungovat v menších místnostech. Velmi moderní jsou také sady dvou stolků ve stejném designu, ale různých výšek nebo velikostí. To nezlepšuje funkčnost, ale rozhodně vypadá velmi efektivně.

 

 Televizní stolek 

TV stolky, konferenční a odkládací stolky - Baumax.cz

V obývacím pokoji  nesmí chybět TV nebo celé domácí kino. Oboje musí mít náležitý podstavec. Televizní stolek je nábytek, který byl navržen právě pro tento účel.

Je to kombinace zásuvek, otevřených polic nebo skrytých za dvířky. Televizní stolky mají často ve stěnách připravené otvory pro kabely, proto můžete umístit set-top box, přehrávač nebo tuner z domácího kina bez dalšího vrtání. Jedná se o velmi pohodlné řešení, ale musíte si před nákupem zkontrolovat zdali vyhovuje vašim potřebám. Televizní stolek má také další vybavení: pod horní deskou stolku je obvykle police pro set-top box a domácí kino, co umožňuje efektivní využití dálkových ovladačů.

Tyto tři typy nábytku by měli být ve vybavení každého pohodlně a funkčně zařízeného obývacího pokoje. Samozřejmě nic nebrání v tom, přidat další stejně nezbytné vybavení: komody, vitríny, skříně, police. Navštivte náš internetový obchod Baumax.


 

Zpět