Útulná a pohodlná – vybíráme nábytek do ložnice

29.10.2020

Ložnice je nejosobnějším interiérem ve vašem domě a měla by vám poskytnout klid a relaxaci. Při procházení návrhů, například na naší kartě inspirace, si všimneme, že nábytek do ložnice je velkou částí nabízených produktů. Ale ani nejkrásnější postele, skříně, komody a noční stolky neposkytují pohodlí, pokud nejsou přizpůsobeny našim potřebám.

Nábytek do ložnice - Baumax.cz

Jak vybrat pohodlnou postel?

 

Nejdůležitějším bodem ložnice je samozřejmě postel. Mnoho průvodců doporučuje zvolit největší možnou postel. Kontinentální postele jsou rozhodně velké, avšak v malých místnostech nebudou dobře fungovat, mohou ztížit používání zbývajícího nábytku nebo zabrat místo pro průchod. Pohodlí spánku nezávisí na velikosti postele, ale je určováno matracemi, kterou si vybereme.

Jaký model matrace vám dopřeje klidný a pohodlný spánek? Odpověď je jednoduchá: se správným stupněm tvrdosti. Bonnellové a matrace taštičkové jsou považovány za odolnější ale jsou tvrdší a pěnové matrace jsou pružnější, lépe se přizpůsobují poloze těla a jsou měkké. Rozhodující bude individuální vnímání pohodlí každého uživatele.

Noční stolek je dokonalým společníkem postele. Nejpohodlnější je, když na každé straně postele umístíme noční stolek s vhodným modelem lampy do ložnice. Pro větší pohodlí by měla být horní část nočního stolku přibližně o 15 cm vyšší než matrace. To vám umožní volně používat osvětlení a zabrání vám v nárazu do předmětů, když spíte.

Noční stolek nemusí dokonale ladit s ostatním nábytkem v ložnici. Nestandardní řešení dodává interiéru individuální charakter a oživuje uspořádání ložnice. Lidé, kteří milují harmonii nábytku a doplňků, by si měli vybrat noční stolky v designu postele. Jsme si jisti, že takto vybraný nábytek vytvoří elegantní celek a bude spolu ladit.

Postele, rošty a čela postelí - Baumax.cz

Systémový nábytek do ložnice

 

Při výběru systémového nábytku do ložnice si můžeme vybrat sestavu v jednotném stylu. Pohodlné řešení, které zaručuje shodné prvky, které se liší z hlediska interiérového a technického řešení. Je třeba věnovat pozornost způsobu organizace úložných prostorů v jednotlivých kusech skříní, komod nebo skříněk a způsobu otevírání dveří.

Skříně v ložnici musí být nejen prostorné, ale také funkčně vybavené a snadno přístupné. Klasicky otevírané skříně potřebují více prostoru, aby je bylo možné pohodlně používat. Skříně s posuvnými dveřmi se nedají rozšířit. Volba není tak jednoduchá, jak se zdá a velikost místnosti může zúžit vaše rozhodování.

Matrace a rošty - Baumax.cz

Nezapomeňte na doplňky!

 

Bílé stěny a světlé barvy jsou doporučovány pro optické zvětšení místností. Ložnice nemusí být velká, může to být malá a útulná. Nejdůležitější je, jak se v ložnici cítíme, mnoho lidí vnímá bílou jako studenou a neútulnou barvu. Neuškodí, když vymalujeme stěny malé místnosti barevnými odstíny a nebo dáme na stěny vzorované tapety.

Útulná atmosféra je v designu ložnic cílem číslo jedna. O úspěchu aranžmá rozhoduje vše - od barvy na stěnách až po čela skříněk. Existují také materiály, které zdůrazňují dříve vybrané odstíny nábytku a jejich tvary. Látky s příjemnou texturou, ložní prádlo s barevnými akcenty vyskytujícími se v místnosti, měkké přikrývky a přehozy umístěné na posteli, stejně jako dekorativní polštáře a látky sladěné s dekorem - vytvoří útulnou atmosféru a pomohou dosáhnout rovnováhy po každodenním maratonu.


 

Zpět