Pohodlný a odolný zahradní nábytek

25.08.2020

Sezóna odpočinku na zahradě, na balkoně nebo na terase začíná prvními teplými dny v březnu a končí koncem podzimu, kdy nás počasí vyžene pod střechou. Rádi si užíváme odpočinku v pohodlných křeslech a sedacích soupravách ve společnosti svých blízkých. Než se poddáme letním klimatům, stojí za zvážení nákup zahradního nábytku, brzy na jaře nebo na konci prázdnin je nejlepší čas na doplnění a nákup nového vybavení.


Který zahradní nábytek si vybrat? Které jsou nejpohodlnější a které udrží jejich bezchybný vzhled déle? Nabízíme zahradní nábytek z umělého ratanu: odolný, pohodlný a velmi elegantní.

Zahradní nábytek- Baumax.cz

Jaké vlastnosti má umělý ratan?

Umělý ratan je plast, který je extrémně odolný vůči povětrnostním podmínkám a snadno se formuje. Za svůj název vděčí tomu že je protějškem přírodního ratanu, je však mnohem spolehlivější a odolnější než přírodní ratan.


Přírodní ratan je vlákno získané z určitého druhu palmy, která roste hlavně v Indii. Díky svým funkčním vlastnostem: flexibilita, trvanlivost a vzhled si získal popularitu jako materiál používaný při výrobě světlého a elegantního nábytku. Není však odolný proti povětrnostním vlivům, slunce ho vysušuje, vlhkost ho poškozuje, není odolný vůči mrazu a ani vůči mechanickým poškozením. V našich klimatických podmínkách není vhodný pro zimní skladování v nevytápěných místnostech, takové skladování může způsobit nenapravitelné poškození nábytku z přírodního ratanu.

 

Zahradní nábytek z umělého ratanu – proč si ho pořídit?

Balkonový nábytek vyrobený z umělého ratanu je stejně dobrý jako z přírodních materiálů a výrobci zaručují, že přežijí mnoho let bez poškození. Pravý umělý ratan vyplétaný na kovovém nebo hliníkovém rámu, díky tomu je konstrukce flexibilnější a odolnější, a to i při vysokých zatíženích. Materiál nevyžaduje zvláštní impregnaci a je čištěn vodou a nejběžnějšími čistícími prostředky, například prostředkem na mytí nádobí.


Můžeme si vybrat velmi rozmanité sady, různých tvarů, rozměrů a barev, se zajímavým výpletem napodobující přírodní výplet.

Zahradní nábytek- Baumax.cz

Mezi nejvíce oblíbené zahradní sestavy patří pohovka nebo rohová pohovka, záhradní křesla a konferenční stolek nebo jídelní sety: zahradní stůl a židle, které si často vyberou nadšenci grilování na zahradě. Výběr správné kombinace závisí na prostoru jaký máta k dispozici a na preferovaném stylu. Vzhled zahradní soupravy můžete změnit přidáním dekoračních polštářů nebo i třeba pouhou výměnou potahů na polštářích dodávaných společně se zahradním nábytkem.

Majitelé malých balkonů nohou být spokojeni, protože na trhu je mnoho nabídek, které jsou zaměřeny přímo na malé prostory . Hitem této sezóny se jsou vajíčka, zavěšená křesla z umělého rattanu vybavena polštáři v originálních sytých barvách. Vajíčka z umělého ratanu chrání před sluncem a jemné kývání uvolňuje a uklidňuje. Jsou mnohem atraktivnější než zahradní houpačky a jsou pohodlnější než houpací sítě.

Zahradní křesla- Baumax.cz

Dekorace a doplňky z umělého ratanu

Umělý ratan, to však není jen nábytkem nebo křesla ale také celá řada dekorativních produktů, které dodávají styl a eleganci interiér zahrady a domu. Patří sem obaly a květináče různých velikostí, koše, prostírání a balkonové zástěny. Tkané dekorace jsou charakteristickým znakem rustikálního a provensálského stylu, ale také v modernějších stylizacích se často objevují akcenty umělého ratanu. Fungují dobře všude tam, kde potřebujete skrýt a oddělit malé předměty, přidat do interiéru útulnost a eleganci.

Zpět