Laminátové panely na podlahu do kuchyně – poradíme s návrhem

02.02.2021

 

Laminátová podlaha do kuchyně je jedním z nejčastěji volených řešení, pokud jde o povrchovou úpravu podlahy. Výběr správného typu panelů však není snadný. Podlaha v kuchyni musí být nejen odolná, ale také estetická. Co byste měli vzít v potaz při výběru laminátových podlah, aby vám sloužili po mnoho let? Naši odborníci doporučují, kterým parametrům je třeba věnovat pozornost.

Podlahy- Baumax.cz

Odolnost laminovaných panelů

 

Podlahové panely do kuchyně musí být především odolné. Kuchyně je srdcem domova - místem, kde trávíte čas se svou rodinou, připravujete jídlo a setkáváte se s přáteli. Proto podlahová krytina, kterou si vyberete do kuchyně, musí být odolná. Kuchyňská podlaha je kvůli specifičnosti místnosti vystavená četným poškozením. Před zakoupením panelů stojí za to se seznámit s označením výrobců, které vám pomohou vybrat produkt nejvyšší kvality.

Laminátová podlaha je docela odolná proti oděru, poškrábání, promáčknutí, UV záření, chemikáliím, skvrnám, pronikání mastnoty a vlhkosti. Nevyžaduje speciální péči a snadno se udržuje v čistotě. Nelze však zapomenout, že laminátová podlaha je méně odolná než například parkety a nelze jí obnovit pískováním. Pokud dojde k poškození, bude nutné vyměnit jednotlivé prvky nebo celou podlahovou krytinu.

Výrobce označují panely několika důležitými značkami. Jedním z nich je jejich pevnost v tlaku, která je označená písmenem N / čtverečních mm, přičemž písmeno N označuje sílu tlaku. Stupeň odolnosti kuchyňských podlahových panelů závisí na jejich tloušťce a rozměrech. Čím je panel menší a silnější, tím větší je jeho odolnost proti mechanickému poškození. Doporučujeme se vyhnout pokládání kuchyňských podlahových panelů, které mají pevnost nižší než 35 N / mm.

 

Voděodolnost podlahových panelů

 

Voděodolné podlahové panely do kuchyně? Je to možné a žádoucí, protože kuchyně je místnost, ve které nelze zabránit mokrým skvrnám na podlaze a vlhkosti.

Musíte si uvědomit, že voděodolnost panelů není totéž co jejich vodotěsnost. První závisí na materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Aby bylo možné získat druhou možnost, musí být panely na to řádně připraveny.

Laminátová podlaha je velmi oblíbené řešení, které také doporučujeme, pokud jde o panely v kuchyni. Ve specializovaných hobby marketech, jako je BauMax, najdete širokou nabídku a řadu variant podlahových krytin pro vaši kuchyň. Panely, které jsou stejně odolné vůči vodě jako dlaždice, jsou například: Dub Evoke Sunset nebo Dub Historik Arctic. Jejich povrch se nepoškodí ani po 24hodinovém kontaktu s vodou. To je možné díky použití jedinečné hydrofobní technologie, která chrání panely před vlhkostí, a proto panel získává vlastnosti podobné těm, které má klasická dlažba. Tyto modely jsou oblíbené nejen kvůli svým vlastnostem. Díky pečlivému zpracování vypadají jako pravý dub a vyznačují se vysokou třídou odolnosti vůči oděru.

Podlahy- Baumax.cz

Odolnost vůči oděru

 

Třída oděru panelů je uvedena na pětibodové stupnici a je popsána symbolem AC. Čím vyšší je třída oděru, tím odolnější budou panely. Pokud jde o podlahu v kuchyni, doporučujeme, aby byly označeny AC3 nebo AC4. Třetí a čtvrtá třída otěru panelů je velmi dobrá pro koberec položený v často používaných místnostech. Panely 5. třídy se obvykle používají v kancelářích nebo jiných veřejných prostorách s velmi vysokým provozem. Pokud je vaše kuchyně velmi frekventovaným místem místem, můžete zvolit panely s třídou oděru AC5 - např. Dub Evoke Classic.

 

Laminátové a vinylové panely

 

Svou kuchyň si můžete zařídit mnoha způsoby. Jedním z důležitých prvků je výběr správné podlahové krytiny. Co dát na podlahu? Vinyly nebo možná laminát? Jaké jsou rozdíly mezi těmito dvěma typy podlah a který z nich je lepší zvolit?

Vinylové podlahy jsou vyrobeny z několika vrstev vinylu jako jádra. Jejich horní část tvoří potištěná dekorativní vrstva. Panely LVT se neliší velikostně od klasických panelů nebo prken z přírodního dřeva. Vinylové panely se vyznačují nízkou tloušťkou v rozmezí od 3 do 7 mm. Tento typ má mnoho výhod - vysokou odolnost proti oděru, odolnost proti skvrnám, absorpci zvuku a odolnost proti vodě. Vinylové podlahy jsou pro kuchyň velmi dobrým řešením, protože se snadno udržují v čistotě. Jejich montáž není složitá. Kromě toho je lze, díky jejich vysoké odolnosti proti teplotě a vlhkosti umístit i na podlahové topení.

Které panely zvolit do kuchyně? Záleží především na vašich preferencích. Laminátové i vinylové podlahy mají mnoho výhod. Oba typy jsou pevné, odolné vůči skvrnám a vypadají velmi realisticky. Liší se pouze složením. Laminátové panely jsou vyrobeny z mnoha vrstev a korpusu z HDF desky vyrobené z lisovaných dřevěných vláken. Vinylové panely jsou také vyrobeny z mnoha vrstev, ale k jejich výrobě se používají komponenty z PVC a skleněných vláken.

Podlahy- Baumax.cz

Estetické vlastnosti

 

Laminátové panely mohou nepochybně zdobit jakoukoliv podlahu v kuchyni. Kromě výše zmíněných důležitých parametrů, které by měly charakterizovat vhodnou krytinu pro tuto místnost, je neméně důležitý i její estetický vzhled.

Podlahové panely do kuchyně mohou mít různé vzory a barvy. Po volbě vhodných vlastností byste měli zvážit jejich nejvhodnější barvu. Pokud je vaše kuchyně navržena v módním skandinávském stylu, který se vyznačuje studenými barvy a četnými bílými povrchy - podlahové panely v kuchyni by měly být také ve studeném odstínu. Kombinace teplých a studených barev vytváří dojem optického chaosu. Panely, které imitují í dřevěné podlahy v teplém odstínu, budou naopak skvěle fungovat, pokud dáváte přednost provensálskému stylu. Totéž bude platit pro vintage styl. Moderní styl interiéru ponechává spoustu svobody. Je důležité, aby barvy stěn, vybavení a podlah v kuchyni tvořily jednotný celek.

Kde najít panely, které ozdobí kuchyňské podlahy a zároveň budou mít dobrou cenu? Obchod BauMax nabízí podlahové krytiny, které lze úspěšně přizpůsobit kuchyni navržené v jakémkoliv stylu. Dobře zvolené podlahové panely by měly nejen skvěle vypadat, ale také být funkční. Které kuchyňské panely budou nejlepší? Pokud máte potíže s výběrem vhodného typu podlahy pro váš interiér, naši odbornicí vám rádi pomohou zvolit nejlepší produkt, se kterými budete na sto procent spokojeni.

Zpět