Lamelový plot - zahradní zástěna a dekorace – zjistěte jak jej využít!

01.09.2022

Rozdělení prostoru je užitečné, jelikož umožňuje vytvářet menší zóny. Dobře funguje nejen uvnitř budov, ale i venku a také v zahradních interiérech nebo na veřejných prostranstvích. Rozdělení pozemku či prostoru lze realizovat různými způsoby, jedním z oblíbených je použití lamelových plotů v různém provedení. Jedná se o řešení, které nejen zatraktivní zahradu, ale zároveň zajistí více soukromí a bezpečí. Podívejte se jak pomocí oplocení lamelovým plotem zastíníte svou zahradu, terasu či balkon.

 

lamelový plot - funkčnost a estetika

 


V tomto článku:

1. Jak vypadá lamelové oplocení?

2. Kde se používá lamelové oplocení?

3. Jakým způsobem rozdělit prostor v soukromých zahradách?

4. Jakou funkci plní lamelový plot ve venkovních restauracích?

5. Jeli vhodné lamelové oplocení na balkóny?


 

 

Jak vypadá lamelové oplocení?

Lamelové ploty jsou prvky, které se nejčastěji vyrábí ze dřeva. Tyto vysoké dřevěné panely jsou často dodatečně zdobené a mají různé zajímavé formy. Jejich přirozený vzhled je okouzlující. Dřevěné ploty se často staví z lamelových plotových dílců a jednotlivé dílce plotů lze zároveň použít i k rozdělení prostoru na zahradě.

Jedná se o panel nejčastěji vyrobený z borovicového dřeva. Tento levný materiál je snadno zpracovatelný a snadno dostupný, takže lamelové oplocení lze vyrobit rychle a poměrně s nízkými náklady. Mezi oblíbené produkty patří jak jednoduché modely plotů, tak i ozdobnější, dekorativní lamelové oplocení. Povrchová úprava a barevné provedení jsou různé, stejně jako rozměry - šířka a výška plotového pole, a díky tomu není problém zvolit oplocení, které bude nejlépe odpovídat potřebám vašeho pozemku. Nejčastěji kupovaný dřevěný plotový panel má rozměry: výška 150 cm, šířka 150 cm a další 180 cm x 180 cm. K dostání je samozřejmě mnohem více velikostí, například plotový panel 100 cm x 180 cm.

V našem obchodě BauMax najdete prolamované a plné provedení lamelového oplocení. Naše zboží se vyznačuje vysokou kvalitou a zároveň pečlivým zpracováním, díky čemu lamelový panel je odolný a pevný. Dřevěný dílec plotu si můžete sami natřít a zvýraznit tak přirozený odstín dřeva a kresbu letokruhů. Můžete také použít mořidlo a dát tak oplocení libovolný odstín, podle toho, jaký bude ladit ke zbytku zahradního aranžmá. Díky tomu je zaručena atraktivní povrchová úprava. Součástí naší nabídky jsou kromě samotného oplocení také laky, barvy a lazury na jejich natírání.

Při montáži dřevěných plotových dílců nezapomeňte zároveň na impregnaci dřeva. Správně impregnované oplocení bude odolné vůči povětrnostním podmínkám a bude vám sloužit mnoho let. Specifikace impregnačního přípravku je velmi důležitá, proto si vždy před koupí a použitím řádně přečtěte informace na obalu zboží.

 

Potřebujete zástěnu na zahradu? Lamelový plot bude perfektní!

 

Kde se používá lamelové oplocení?

Lamelový plot slouží především k oplocení pozemku. Zahrada výrazně získá na vzhledu a funkčnosti, když je chráněna lamelovým plotem. Navíc lamelové oplocení zajištuje soukromí a intimitu při pobytu na zahradě. Vysoký, pevný a odolný plot z lamelových panelů bude volbou na mnoho let. Mezi produkty z naší nabídky je velmi oblíbený pro svou nízkou cenu, vysokou kvalitu a zároveň odolností.

Lamelové oplocení lze zakoupit rovněž jako plné modely, kde se lamely vzájemně překrývají. Díky tomu bude oplocení vynikající zástěnou proti pohledům kolemjdoucích nebo zraky sousedů. Vysoký plot dokonale ochrání pozemek od nežádoucích návštěv.

Atraktivní lamelové ploty jsou velmi praktické výrobky, osvědčí se nejen jako oplocení, ale i ve formě zástěny. S jejich pomocí rovněž snadno rozdělíte zahradu a určíte užitkové zóny. Tyto produkty se ovšem skvěle hodí nejen na soukromé pozemky, ale také i ty komerční. Jedná se v tom případě o restaurační zahrádky. Dřevěný panel oddělí stoly od okolí a dalších stolů atraktivním a poutavým způsobem. Je vhodné zdůraznit, že tento plotový panel je vhodný pro použití i na terasy a balkony – pomocí takového lamelového oplocení lze snadno vytvořit praktické zástěny, které vás ochrání od zvědavých pohledů sousedů.

 

rostliny na lamelovém plotu - výplně

 

Jakým způsobem rozdělit prostor v soukromých zahradách?

Lamelové oplocení se používá rovněž pro rozdělení prostoru. Zahradní prostory díky nim snadno vydělíte na zóny. Takové rozdělení prostoru lamelovým plotem na zahradě bude mnohem hezčí, než kdybyste ho rozdělili plotem z pletiva. Přírodní dřevo vždy dobře zapadne do zahradního interiéru bez ohledu na použitý styl aranžmá.

Rozdělení prostoru pomocí lamelových plotů vám umožní vytvořit klidné zákoutí a romantické zóny. To je důležité zejména pro francouzské, anglické, provensálské a romantické zahrady. Plot ze dřeva je možné nalakovat nebo natřít ve vybrané barvě, díky čemu prvky budou dokonale ladit ke konkrétnímu aranžmá.

Lamelové oplocení se zajímavým dekorem navíc pomohou zdůraznit charakter daného aranžmá. Pro moderní zahrady volte jednoduché a přitom elegantní lamelové oplocení. V klasičtějších interiérech budou lepé fungovat více zdobené modely.

 

Lamelové ploty s prolamováním v horní části

 

Jakou funkci plní lamelový plot ve venkovních restauracích?

Oblíbené typy lamelových plotů nacházejí uplatnění i v prostoru restauračních zahrádek. Zde tyhle plotové dílce často slouží k oddělní stolů od sebe, díky čemu se hosté cítí na zahrádce v restauraci mnohem komfortněji a pohodlněji. Umožňuje to navíc zmenšit vzdálenost mezi stoly, co způsobí, že se zde vejde více stolů pro hosty.

Lamelové oplocení v takových zahrádkách mohou odkazovat na charakter restaurace. Vyplatí se vybrat modely, které zdůrazní styl restaurace, a díky kterým bude možné zvenku poznat k jaké restauraci daná zahrádka patří. Stojí za to přemýšlet o umístění na nich loga restaurace.

Pro dotvoření aranžmá a zatraktivnění jeho vzhledu se vyplatí použít i živé rostliny. Můžete se rozhodnout pro sezónní nebo dokonce exotické rostliny v květináčích. Prolamovaný lamelový plot bude ideální oporou pro popínavé rostliny. Vyplatí se pod lamelovým plotem umístit květináč, ve kterém vysázíte jednoleté popínavé rostliny - kobe, hrachor nebo lichořeřišnici. Barvy květin různých druhů a odrůd lze snadno sladit s barevným provedením venkovních prostorů a zároveň ještě lépe tak podtrhnout charakter restaurace.

 

nabídka pevných a odolných produktů

 

Jeli vhodné lamelové oplocení na balkóny?

Lamelový plot je rovněž skvělým způsobem pro ochranu balkonu a terasy před pohledy zvenčí. Plotové dílce by měly být umístěny tak, aby zakrývaly balkon na pravé a levé straně a zajistily přímý výhled. Díky tomu si zároveň zajistíte stín a kryt proti dešti a větru.

Lamelový plot na balkoně je prvkem, který díky materiálu (dřevo) vnese do městské džungle nádech selskosti a zároveň klid. Krása plotu potěší ještě víc, pokud jej natřete bezbarvým lakem a ponecháte tak přirozenou strukturu a barvu dřeva, ale i pokud použijete barvu dle vašeho výběru. Lamelové oplocení je populární natírat na bílo – bílá barva je univerzální, a natřené ní lamely bude velmi snadno uspořádat do různých stylů aranžmá.

Pro balkon si můžete vybrat neprolamované nebo prolamované modely plotu. Vhodná forma produktů vám pomůže vytvořit zajímavé aranžmá. Chcete se více izolovat od svých sousedů? Použijte neprolamovaný plotový panel. Pevná konstrukce dokonale ochrání členy domácnosti před zvědavými pohledy zvenčí. Prolamovaný lamelový panel je oproti tomu model, který se skvěle hodí jako opora pro popínavé rostliny, a proto bude vhodný pro balkóny a terasy. Pod něj umístěte květináče se zeminou – je dobré, když je truhlík ze stejného dřeva jako plot a natřen stejnou barvou jako samotný plot.

V našem internetovém obchodě BauMax najdete atraktivní lamelové oplocení, která vám umožní vytvořit zajímavé uspořádání zahrady, balkonu či terasy. Nabízíme jak prolamované, tak i neprolamované panely. Máme rovněž potřebné příslušenství k montáži plotu: šrouby, hřebíky a vruty. S námi snadno vytvoříte atraktivní aranžmá na pozemku s lamelovým plotem v hlavní roli.

 


NECHTE SE INSPIROVAT!


Jak udělat terasu z dlažebních kostek a palisády k ni?


Jak ochránit zahradní altán před větrem


Ratanový zahradní nábytek. Exkluzivní zahradní nábytek z ratanu. Alternativa k zahradnímu nábytku z umělého ratanu.


 

Zpět