Křesla ušák - ozdoba moderního obývacího pokoje

18.11.2021

Křesla hrají po mnoho let mimořádně důležitou roli a zaujímají zvláštní místo v obývacích pokojích, ložnicích a kancelářích. Křeslo je druh nábytku, který se hodí do každého interiéru. Zvlášť nyní, kdy na trhu najdete nespočet modelů, stylů, čalounění a barev. Kožené, hnědé nebo bílé křeslo je spojeno s mimořádně luxusními interiéry. Čalouněné modely, tedy ty nejoblíbenější, jsou nejčastější volbou Čechů a dominují v obývacích pokojích, kde dokonale zdobí interiér. Najdete je v různých barevných provedeních s různým zdobením, jako jsou cvočky nebo krystaly. V poslední době jsou však nejoblíbenější křesla ušáky. Pohodlné křeslo ušák s podnožkou nebo houpací křeslo je neuvěřitelně pohodlné k sezení, a kromě toho zatraktivňuje obývací pokoj. Mnoho zákazníků se rozhoduje pro tento typ křesla, protože tyto výrobky, kromě své estetíky, jsou velmi pohodlné při každodenním používání. Křeslo ušák může být navrženo tak, aby sloužilo k relaxaci po náročném dni v práci, odpočinku po obědě, krátkému zdřímnutí a dokonce i jako kojící křeslo.

 

Křesla ušák- Baumax.cz


V tomto článku:
1. Křeslo ušák - nejdůležitější prvky
2. Jsou křesla ušáky pohodlné?
3. Jaké křeslo typu ušák vybrat – záleží na barvě?

 Křeslo ušák - nejdůležitější prvky


Za zmínku stojí, odkud tento model křesla pochází. Křeslo ušák pochází z Anglie, kde jako nepostradatelný kus nábytku v obývacím pokoji nejčastěji stálo u teplého krbu. Uši křesla, tj. jeho boční křídla, měly chránit před nadměrným teplem z krbu a také chránit členy domácnosti před průvanem. Pro Angličany byla křesla do obývacího pokoje v tradičních domácnostech považována za kus nábytku nezbytnému k tomu, aby v salonu převládl odpovídající styl a estetika. Původně křesla ušáky používaly dvorní dámy, které na nich relaxovaly v krásných, rozprostírajících šatech. O něco později byla křesla využívána nejen jako sedací soupravy do obývacího pokoje, ale také jako křesla používané při obchodních jednaních v kancelářích mužů / obchodníků.


Nejdůležitějším prvkem křesla ušák je jeho opěradlo. Měkká výplň křesel s odpovídající profilací záhlavníku působí velmi vkusně a odlišuje jej od ostatního nábytku. Mírně širší a efektivnější styl opěradla je vlastností, která chatrakterizuje křesla ušáky. Dalším nesmírně důležitým prvkem je rám křesla. Dřevěný, masivní rám, obvykle ve tvaru kříže - podpírá váhu židle a sedící osoby. Rám by měl být navržen tak, aby nebyl při sezéní cítit. Materiál s výplní, na které sedíte, by měl být pohodlný a měkký.

Relaxační křesla se obvykle vyrabějí podobným způsobem, ale před koupí vysněného modelu nezapomeňte zkontrolovat tvrdost sedáku a vybrat si výrobek s měkkou a ergonomickou výplní. Křesla mají také stylové podnožky, které mají různé výšky a profilování. Některá křesla ušáky najdete v uměleckém provedení, kde jsou podnožky ručně vyřezávané a mají nádherné ozdobné drážkování vyrobené skutečnými mistry. Tímto způsobem jsou také často zdobeny křesla do obývacího pokoje, které mají vyřezáné krásné motivy nebo mýtické postavy. Křeslo s opěradlem může mít místo dřevěných nožiček, běžce. Pak kromě odpočinkové funkce získává také možnost lehkého pohupování v křesle. Neuvěřitelně uvolňuje zejména při čtení knihy, sledování filmu nebo uspávání v náručí dítěte.
Mladí rodiče, kteří hledají vhodné sezení pro péči o novorozence, mohou využít speciální nabidky, jakou jsou kojící křesla s o něco širším rámem a pohodlnými područkami. Kojící křeslo ušák lze vybrat ve verzi s podnožkami, nebo houpací model, tedy na dřevěných běžcech. Hloubka takového křesla umožňuje pohodlný odpočinek těla v jakékoliv poloze a snadné krmení a uspávání dítěte.

 

Křesla ušák- Baumax.cz
 

 

Jsou křesla ušáky pohodlné?


Křeslo ušák je kus nábytku, který dominuje nad ostatními křesly svým neuvěřitelným pohodlím a objemem. Do křesla se díky jeho značným rozměrům – sedáku a opěradla – doslova ponoříte. Správně navržené křeslo ušák má stabilní podpěru páteře, díky čemu při jeho používání můžete odlehčit zadům a zcela se uvolnit. Klasické opěradlo s podnožkou by vám mělo umožnit položit nohy na zem, ale také v případě potřeby nohy zvednout a položit na prostorný sedák.
Nenechte se zmást!

V kamenných prodejnách s nábytkem a na internetu se objevují zavádějící nabídky křesel zvaných „ušák“, které s klasickým nábytkem tohoto typu nemají mnoho společného. Vyznačují se mělkým sedákem, tvrdým a krátkým opěradlem a také nižší lákavou cenou. Mnoho výrobců používá tento název jako pouták jen proto, že název „křeslo ušák “ zlidovělo a těší se velké oblibě. Proto si před nákupem pečlivě zkontrolujte rozměry produktů, o které máte zájem, a samotné křeslo si  předem vyzkoušejte. Můžete si na něj v obchodě sednout a posoudit, zda se tento konkrétní model komfortem neliší od stylu tradičních ušáků a zda rám není při používání cítit. Tyto křesla obvykle najdete v kategorii; čalouněný nábytek a lze jej zakoupit také v sestavách nabízených výrobcem. Často kolekce obsahuje také sedací soupravy do obývacího pokoje, nebo rohové sedací soupravy do obývacího pokoje vyrobené ve stejném stylu a tvaru jako křeslo ušák.
 

Komody- Baumax.cz

 

Jaké křeslo typu ušák vybrat – záleží na barvě?


Pokud si nejste jisti, jaké křeslo ušák bude nejlepé ladit do interiéru vašeho obývacího pokoje, vyberte si barvu pomocí katalogových vizualizací vybraných prodejen nábytku nebo online plánovačů, které vám umožní navrhnout si samému obývací pokoj. Samozřejmě hodně záleží na tom, jaký styl dominuje ve vašem interiéru. Křeslo musí být samozřejmě pohodlné, ale i jeho estetika by měla zapadat do stylu místnosti.
Světle šedé nebo bílé křeslo ušák se bude perfektně hodit do klasických, minimalistických interiérů, kde dominují světlé, nekontrastní barvy. Světlé provedení nábytku se také skvěle hodí do moderních a glamour interiérů. Do bytů ve skandinávském stylu, kde převládá bílá, si pořiďte kožené křeslo nebo čalouněné křeslo, které můžete doplnit světlou dekou nebo plyšovým bílým přehozem. Tato kombinace dokonale podtrhne styl vašeho bytu. V interiérech ve stylu glamour použijte tmavá křesla nebo křesla v živých barvách, vzájemně kontrastující. Žlutá, hnědá a zelená křesla budou pro glamour interiéry nejvhodnější - protože to jsou barvy, které v posledních letech nejvíce vytvářely charakter interiéru a dávají mu vyrazný a extravagantní vzhled. V rustikálním stylu sáhněte po hnědém křesle, které barevně koresponduje se dřevěnou podlahou , nebo křeslo slaďte s nábytkem do obývacího pokoje. Zvláště tmavě hnědá barva, tmavá kůže - udělá interiér teplým, útulným, ale zároveň elegantním.

 

Křesla ušák- Baumax.cz


Nezapomeňte na doplňky! Dokonalým dodatkem pro křesla ušáky jsou nízké stolky do obýváciho pokoje, které při umístění vedle nich budou nezvykle užitečné. Můžete si na ně položit šálek kávy nebo knihu a úplně se uvolnit.Vhodné budou také nízké pufy nebo podnožky, na které si můžete dát nohy, a užívat si tak mimořádného komfortu sezení. Dekorační polštáře se na křesla úšaky dávají jen zřídka, protože zakrývají stylový kus nábytku a místo toho, aby zvýraznily jeho krásu, spíše jej zakrývají.


NECHTE SE INSPIROVAT!

Nábytek do obývacího pokoje Tarabo Nábytek do obývacího pokoje Ontario Nábytek do obývacího pokoje Livinio I Nábytek do obývacího pokoje Berlin


 

 

Zpět