Jaké nafukovací hračky vybrat do bazénu

15.01.2021

 

Je těžké si představit lepší způsob relaxace v horkých dnech, než plavat v bazénu. Voda nás nejen ochladí, ale zároveň zaručí příjemnou relaxaci celé rodině. Zahradní bazén pro děti s nafukovacími hračkami je splněným snem mnoha dětí. Plavecké pomůcky nejen zajistí dětem spoustu zábavy, ale také jejich bezpečnost a pomoc ve výuce plavání. Pomůcky jsou poměrně levné a rozmanité, mají různé barvy, tvary, velikosti a vzory - v závislosti na preferencích dítěte mohou připomínat mořská zvířata, vozidla nebo oblíbené postavičky z pohádek. Jejich živé barvy jistě vykouzlí úsměv na tváři nejmladších a rodičům usnadní sledování dítěte v bazénovém komplexu nebo zábavném parku. Důležité aby všechny plavecké pomůcky a hračky včetně nafukovacích měly záruku od výrobce a byly vyrobeny z materiálu odolného proti poškození a vysoké teplotě, aby bylo jejich používání zcela bezpečné. Je potřeba také dodržovat pokyny ohledně doporučeného věku uživatele uvedeného na obalu.

Bazény- Baumax.cz

Typy nafukovacích hraček

Množství a rozmanitost nafukovacích hraček a doplňků je tak velké, že se vám s nich zatočí hlava. Oblíbené jsou zejména plážové míče různých velikostí a pomůcky k výuce plavání, jako jsou rukávy, kruhy a záchranné vesty. Ve veřejných plaveckých bazénech můžete velmi často vidět velká nafukovací zvířata sloužící dětem jako matrace. Mezi nafukovacími pomůcky najdeme také nabídku pro malé sportovce, motoristické nadšence a potápěče. Malé děti jistě potěší skluzavky, obzvlášť kombinace bazénu se skluzavkou.

 

Nafukovací hračky pro dívky a chlapce

 

Většina nafukovacích hraček je určena pro dívky a chlapce. Jsou to však hlavně holčičky, která milují nafukovací hračky jako růžový plameňák nebo jednorožec, kruhy a matrace ve tvaru koblihy nebo s motivy postaviček z oblíbené animované pohádky nebo mořské panny.

Chlapci si zamilují spíš plavecké pomůcky s maskovacím vzorem, stejně jako nafukovací pirátské lodě, surfovací prkna a vesty napodobující ty, které nosí plavčíci. Dobrou volbou budou i nafukovací boxovací pytle, branky na házenou a basketbalové soupravy. O zábavu se postará také vodní rodeo pro děti, tzn. velký nafukovací kruh s býkem uprostřed.

Bazény- Baumax.cz

Nafukovací hračky pro kojence

 

Malé děti nemusí umět chodit a tím víc plavat, aby mohly využívat zahradní bazén. Pro nejmenší byly navržený speciální nafukovací matrace, kolébky a ohrádky. Často jsou zakryté, díky čemuž chrání velmi jemnou pokožku dítěte před škodlivými vlivy slunečního záření. K takovým nafukovacím pomůckám můžete přidat barevné míčky, hlavně si ale pamatovat na to, aby nenechat při hraní v bazénu dítě bez dohledu a dávat pozor na to, aby se voda nedostala dovnitř ohrádky. Měli bychom také věnovat pozornost doporučením výrobce, která přesně definují, jak má být hračka používána a zda je vhodná k použití ve vodě.

 

Jaké nafukovací hračky a pomůcky vybrat pro batole?

 

Ve věku několika let je již dítě obeznámeno s vodou a často se začíná učit plavat. Pro děti ve věku dvou let stojí za výběr na hraní v bazénu příslušenství, které jim zajistí bezpečnou zábavu, jako jsou nafukovací rukávy, vesty a nafukovací kruhy (tenké a lehké nebo mnohem větší, například ve tvaru kola nákladního vozidla). Zatímco pro zábavu budou skvělé nafukovací plážové míče a oblíbená zvířata. Tříleté děti budou rádi trávit čas na matracích se sedákem, který poskytne dítěti stabilní oporu a zabrání pádu do vody.

Bazény- Baumax.cz

Bezpečné nafukovací hračky pro pětileté dítě

 

5 leté dítě nejvíce ocení barevnou matraci neobvyklého tvaru a velké nafukovací hračky s pohodlnými držadly pro usnadnění plavání. Pro vodní hrátky bude perfektní nafukovací sada na házenou nebo basketbal a nafukovací křesla ve tvaru lodi nebo závodního auta. Koupel na zahradě bude pro malé děti nezapomenutelným zážitkem, pokud místo klasického bazénku zvolíme nafukovací hřiště, které vypadá například jako exotický ostrov. K bazénkům můžeme přidat také různé bazénové doplňky, jako míč s LED osvětlením, připomínající vzdálenou planetu.

 

Jaké příslušenství vybrat do bazénu pro dospělé?

 

I když se to na první pohled možná nezdá, výběr zajímavých a užitečných doplňků do bazénů je velmi široky. Stejně jako děti i dospělí rádi plavou a relaxují na plovoucích nafukovacích matracích. Často si k nim také volí doplňkové příslušenství, včetně držáků nápojů a opěrek hlavy. U větších bazénů stojí za zvážení oboustranný žebřík, který sníží riziko uklouznutí a umožní vám postupně si zvykat na teplotu vody.

Příslušenství k bazénům  nejsou však jen doplňky, které vám zpříjemní koupání a plavaní, ale také výrobky a zařízení zajišťující čistotu vody, tzn. filtrační systémy nebo účinné pískové čerpadla, které se doporučují zejména v případě, že bazén používají malé děti. Je také důležité chránit bazén speciálním krytem, ​​který zabraňuje vniknutí různých nečistot dovnitř. Pro plavání je zase dobré mít po ruce speciální sítě a bazénové kartáče, pomocí kterých můžeme pravidelně odstraňovat listí, trávu a hmyz. Pokud je bazén umístěn na nerovném terénu nebo pokud nechcete trávník poškodit, nezapomeňte pod něj položit speciální podložku. Můžeme také koupit samostatný teploměr nebo plovák uvolňující chlór s již vestavěným teploměrem.

Komfort plavání v chladnějších dnech zajistí solární panely, topné rohože a průtokové ohřívače vody. Velmi užitečným řešením je také takzvaná solární sprcha, která slouží k rychlému opláchnutí před vstupem do bazénu.

Zahradní bazény jsou velmi oblíbené. Pokud máme na pozemku nebo na zahradě dostatek místa a můžeme si dovolit bazén, zažijeme spoustu relaxace a skvělé zábavy. Větší výdaje budou kompenzovány radostí dítěte - zejména pokud investujeme také do barevných bazénových doplňků. Na začátku stačí již zmíněná nafukovací matrace nebo míč.


 

 

Zpět