Jak vyrobit houpací síť na balkón? 5 tipů

04.02.2021

Houpací síť vám umožní relaxovat na čerstvém vzduchu. Bohužel ne každý má přístup k dostatečně pevným a především rozmístěným v nezbytné vzdálenosti od sebe stromům, aby na ně mohl zavěsit houpací síť a relaxovat. Obchody nabízejí různé modely a typy houpacích sítí, které lze použít jak v zahradách, tak na balkónech.

Podívejte se na DIY návod, jak si vyrobit houpací síť podle vašich potřeb a umístit ji kamkoliv, nebo si ji dokonce vzít s sebou do kempu. V zahradě bude nejlepším místem pro houpací síť  její umístění poblíž zahradního bazénu, trampolíny nebo grilu. Vhodným podkladem pro houpací sítě bude také umělá tráva. Aby relaxace na zahradě byla příjemná a ničím nerušena, bude vhodné si pořídit  ochranu proti hmyzu a mravencům. Vhodný bude také odpuzovač hlodavců. Díky nim zajistíme i řádnou ochranu zahradních hraček pro děti. A teď se vraťme se k návodu, jak si vyrobit houpací síť:

Houpací sítě - BauMax

K výrobě houpací sítě potřebujete

K výrobě houpací sítě budete potřebovat také materiál pro její rám, který poskytne celku stabilitu a umožní vám pohodlný odpočinek. Nabízíme rám ze dřeva - materiál je vhodný pro kutily a velmi dostupný.

K výrobě rámu budeme potřebovat: hranoly dlouhé 1,7 m - jsou zapotřebí hoblované hranoly 9 × 9 cm - 4 kusy, hranoly dlouhé 1,7 m se skoseným rohem na 45 °- hoblované hranoly 9 × 9 cm - 2 kusy, desky 16 cm dlouhé - hoblovaná deska 10 × 3 cm - 2 kusy, háky na houpačku +12 cm - 2 kusy, vruty do dřeva 9 cm dlouhé - 8 kusů, šrouby 16 mm +30 cm dlouhé - 4 kusy + podložky, 12 mm šrouby 18 cm dlouhé - 8 kusů + podložky.

Nakonec budete potřebovat houpací síť - můžete si koupit hotový výrobek, který zaručuje dostatečnou pevnost a vyváženost. Nebo si ji můžete vyrobit sami - nejlepší rozměry pro dvě osoby: je délka zhruba 220 cm a šířka kolem 140-160 cm. Kromě toho budete potřebovat mořidlo na dřevo nebo impregnaci.

Odhadovaný čas potřebný k výrobě houpací sítě závisí na dostupnosti materiálů. Při dostupnosti veškerého materiálu a nářadí nezabere výroba houpací sítě více než 1 den. Následovně se můžete  věnovat uspořádaní relaxačního koutku, výběru polštářů a přehozů, které budou barevně ladit k celku a deštníku, který nás ochrání před sluncem.

Houpací sítě - BauMax

Příprava dřevěných prvků

Prvním krokem k výrobě rámu je příprava dřevěných prvků - doporučujeme vám koupit hoblované hranoly, abyste je nemuseli brousit sami. Když jsou hranoly připraveny, pokračujeme – k montování rámu.

Rám

Jsou zapotřebí dvě základny - budou to ploché nohy konstrukce. Na rovné hranoly položte hranoly spojující základny, které musí být uspořádány symetricky - poté provedeme první spojení pomocí šroubů. Pro pohodlnější práci otvory lze vyvrtat pomocí menšího vrtáku a poté je rozšířit. Díly musí být pevně sešroubovány!


 

Ramena houpací sítě

Do spojeného rámu houpací sítě provedené v předchozím kroku vložte hranoly řezané pod úhlem a sešroubujte je. To je fáze montáže ramen. Zkontrolujte, zda jsou výsledná spojení k sobě navzájem pod úhlem - to je krok, který zpevní celou konstrukcí.

Zesílení rámu

Další krok – zesílení rámu pomocí desky je jednoduše další výztuž k ramenu houpací sítě. Jednoduchý způsob, jak rychle spojit konstrukční prvky. Do otvorů by měly být instalovány šrouby. V této fázi práce, základnu pro houpací sít už máte hotovou. Nyní můžete zvážit, z jakého materiálu a v jakých barvách chcete svou houpací síť ušít, aby splňovala vaše představy.

Hák

Posledním krokem k výrobě houpací sítě je instalace háků a následné připevnění lan k uchycení houpací sítí.

Hák je nejlépe namontovat 20 cm od konce nosníku - stačí vyvrtat otvor v rameni houpací sítě a našroubovat hák, ke kterému budou připevněna lana spojující houpací síť. Otvory musí být provedeny v nosnících ve stejné výšce. Pokud chcete, můžete použít nit (nebo ozdobnou šňůru) a omotat ji kolem háku. To by mělo vystačit pro personalizaci doplňků. 

Nátěr

Díky vhodné barvě nátěru sladíme vzhled houpací sítě s ostatním nábytkem a doplníme na balkóně nebo na zahradě. Můžete si vybrat mezi lazurovou barvou a impregnací na dřevo - můžete použít vše, co bude pro vás vhodnější. Impregnační vrstvu lze aplikovat, pouze když je první suchá - všechny informace najdete na obalu od výrobce. Extra tip: Před aplikací druhého nátěru zkontrolujte, zda máte dostatek impregnačního materiálu, který rovnoměrně pokryje celou základnu houpací sítě! Dodatečné natíraní, když je lakovaný povrch již suchý, není nejlepším řešením. Leda, že vám nebude  vadit nejednotná barva.

Nyní zbývá už jen zveřejnit fotografii nebo video na Facebooku s příspěvkem o tom, jak je snadné houpací síť vyrobit. A počkejte na první lajk!

Další potřebné věci pro výrobu houpací sítě naleznete v obchodě BauMax. Čeká na vás přátelská obsluha a široká škála produktů. Naše výrobky se vyznačují vysokou kvalitou a nízkou cenou.

 

Zpět