Jak vybrat perfektní křeslo?

03.12.2020

 

 

Nejdůležitější při výběru křesla je jeho ergonomie. Co to znamená? Především musí mít vhodný sedák, opěrku hlavy, úhel náklonu opěradla, loketní opěrky, ale také by se mělo přizpůsobit tvarům sedící osoby. Jedním slovem: musí být pohodlné a ne jen skvěle vypadat.

Optimální hloubka sedáku je 40 cm a výška opěradla je kolem70 cm. V ideálním případě je sklon sedaku a opěráku o 2-3 cm níže plochy sedáku. To vám umožní ponořit se do křesla, a pokud opřete nohy na podnožce, získáte perfektní kus nábytku, který vám umožní skutečně a řádně pdpočivat.

Křesla - Baumax.cz

Klasika je zpět - křeslo s podnožkou

Většinu času v průběhu dne trávíme sezením. Nemá smysl zdůrazňovat význam pohodlné polohy pro naše zdraví. Zajistí to křeslo s podnožkou – designový hit před mnoha lety, nyní se vrací do módy v moderních tvarech, pevnějších materiálech a efektivních barvách.

 

50. léta minulého století byly skvělou dobou pro design. Pravě tehdy bylo navrhnuto slavné Lounge Chair & Ottoman od Charlese Eamese, které se navždy zapsalo do historie užitkového umění. Relaxační křeslo se prodávalo v sadě s podnožkou. Zdrojem inspirace pro toto útulné křeslo v koženém provedení byla baseballová rukavice. Móda na křesla s podnožkou se rychle rozšířila a na trhu se objevily modely v látkovém provedení a typickým ergonomickým tvarem.

Křesla - Baumax.cz

Moderní křeslo s podnožkou

Dnes se tento klasický design vrací do módy ve zcela novém provedení. Moderní křesla jsou barevná, mají kreativní tvary a navádí pozitivní pocit pohodlí a relaxu. Materiály, ze kterých jsou vyrobeny, se také hodně změnily: přírodní kůže byla nahrazena inovativními tkaninami s vysokou odolností, odolností proti skvrnám, které jsou příjemné na dotyk, v různých barvách a se zajímavými vzory. Klasická inspirace tvarem je pouze inspirací k vytvoření jedinečného a pohodlného nábytku.

Křesla - Baumax.cz

Kde bude pasovat křeslo s podnožkou?

Křeslo s podnožkou bude skvěle vypadat v obývacím pokoji, pracovně nebo ložnici. Vypadá dobře ve společnosti dřevěného stolku nebo knihovny. Obzvláště módní jsou modely s originálními nohami - ohnuté do vtipných tvarů buď rozmístěné do stran, jako by jen stěží zvedaly sedák.

Jak vybrat perfektní křeslo?

Nejdůležitější při výběru křesla je jeho ergonomie. Co to znamená? Především musí mít vhodný sedák, opěrku hlavy, úhel náklonu opěradla, loketní opěrky, ale hlavně by se mělo přizpůsobit tvarům sedící osoby. Jedním slovem: křeslo musí být pohodlné a ne jen skvěle vypadat.

Optimální hloubka sedáku je 40 cm a výška opěradla je kolem 70 cm. V ideálním případě je sklon sedáku a opěráku o 2-3 cm níže plochy sedáku. To vám umožní ponořit se do křesla, a pokud opřete nohy na podnožce, získáte perfektní kus nábytku, který vám umožní skutečně a řádně odpočívat.

 

Zpět